HMB Endeavour Jamesa Cooka 1769

Opisy budowy jednostek żaglowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:HMS Endeavour Jamesa Cooka 1769

Post autor: oksal »

Kolejne liny takielunku stałego mam gotowe- sciągacze podwantek kolumny grotmasztu
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:HMS Endeavour Jamesa Cooka 1769

Post autor: ryszardw »

Adam tylko nie przerywaj musisz skończyć Model jest tego warty Jedna rada Nie ucinaj wyblinek przy wancie Jedno wiązanie od wewnątrz zostawiasz 2mm odginasz i kleisz wikolem do wyblinka Wygląda to bardzo naturalnie i imituje wiązanie do wanta Pozdrawiam R
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:HMS Endeavour Jamesa Cooka 1769

Post autor: oksal »

Przerwać nie zamierzam ale raczej znacznie spowolnię budowę. Z wyblinkami zrobię tak przy następnych wantach:) A poniżej moja zabawa z knagami wantowymi. W tym sposobie ważne jest aby słoje dobrać tak,żeby można było ciąć moduł knagowy na pojedyncze elementy nożykiem. Ostrze noża ma wchodzić równolegle w słoje. To gwarantuje ze drobnica nie pęka i nie ma strat na rzaz brzeszczota na przykład włosówki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:HMS Endeavour Jamesa Cooka 1769

Post autor: oksal »

w końcu coś niewielkiego zrobiłem- obłożyłem na knadze wantowej fał talii roboczej grotmasztu (na obu burtach)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:HMS Endeavour Jamesa Cooka 1769

Post autor: oksal »

Moby Dick-owi daleko do Morelówki Andrzeja, ale nie oznacza to ze nie posiada mocy twórczej. Lekko go wzbogacę i dosłodzę oby w stoczni działać nie za długo:) Poniżej ogólny zarys kolumny bezanmasztu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:HMS Endeavour Jamesa Cooka 1769

Post autor: oksal »

No cóż nie mam blaszki miedzianej jaki i blaszki z zestawów Mc'Donalds-CocaColi. Same zwierzaki z wiejskiego sklepu... Jest w nich urok bukietu smaku i dobrego samopoczucia w samotnej pracy. Tak czy siak mogło by być lepiej. Musiałem blachę pokryć Humbrolem imitującym miedź. Teraz wiem ze to miedź przy bukszprycie tego nie wiedziałem zrobiłem imitację skóry. W dokładniejszej dokumentacji jestr napisane ze to miedź chroni maszt. Poniżej kilka fotek.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:HMS Endeavour Jamesa Cooka 1769

Post autor: oksal »

Lato pożegnałem wczoraj a jesień witam gaflem. Poniżej moja robocizna. W sumie całe przedpołudnie...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:HMS Endeavour Jamesa Cooka 1769

Post autor: oksal »

Rysiek będę Twoim dłużnikiem. Czyli sugerujesz aby te moją psełdo blachę miedzianą wypierniczyć:) jestem skłonny to zrobić No a poniżej mam gotowy strop gafla. Zdecydowałem sie go teraz zrobić bo potem jak wstawię mars to nie zawiażę, a tak przeciągnę przez krzyżaka pętlę i powinno być.... Chyba ze sie mylę? Czas pokaże.
Obrazek
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:HMS Endeavour Jamesa Cooka 1769

Post autor: oksal »

Rysiek list dotarł. Super towar:) Jestem dłużnikiem. Poniżej wykorzystana blacha. Powinna z biegiem czasu pokryć się patyną.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:HMS Endeavour Jamesa Cooka 1769

Post autor: oksal »

no to ja sobie dzisiaj trochę kulek robiłem...gołym okiem wydawało sie ze są w miarę równe ale okiem obiektywu są różnice Co prawda jako tako trzymają wymiar 1-1,2 mm ale owalu to raczej nie. Z daleka nie widać to znaczy z około 15 centymetrów:)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zablokowany