Koga Elbląska

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
Ar2r
Posty: 109
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Koga Elbląska

Post autor: Ar2r »

W konkretnych przypadkach wygląda to u mnie tak:
Ściągam wszystkie dostępne plany jakiejś jednostki. Z reguły znajduję około 5-10 adresów gdzie są interesujące mnie rysunki. Na tym etapie nie wiem jednak co tam jest. Z tych ściągniętych plików zazwyczaj wychodzi na to, że powstały z 2 źródeł (wiele plików jest identycznych). Wybieram więc starsze źródło jako wzór. Młodsze rysunki są zazwyczaj od gotowych zestawów (kartonowych, plastikowych czy drewnianych), są więc zbędne.
Tak wię z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że owszem, wszystkie plany jakie posiadam są legalne.
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Koga Elbląska

Post autor: stefan »

Ar2r napisal

Tak wię z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że owszem, wszystkie plany jakie posiadam są legalne.


No to nie badz sobek, zapodaj na forum zeby se kazdy mogl sciagnac takie plany za free(oczywiscie legalne:woohoo: :woohoo: :woohoo:)
pewnie bedzie wielu chetnych co nie?....
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Koga Elbląska

Post autor: Marecki »

Stefan ma racie - podziel się tym dobrem !
Powieś to na Forum lub gdzieś na FTP
Już robie miejsce na dysku na te 5 GB :)
Z góry bardzo dziękuję !
Pozdrawiam
Marek Kalk
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Koga Elbląska

Post autor: mirek »

Kurcze ja też bym sie chciał załapac :) :) napewno są to super planiki
Pozdrawiam Mirek Rybus
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Koga Elbląska

Post autor: vegelus »

Jak to powiedział Jezus rzuć modelem pierwszy jak sam nie popełniłeś żadnego z pirackich planów :)

Ja tam się cieszę, że są bo mogę zapoznać się z nimi. Ostatnio wpadły mi monografie fiemy francuskiej na literkę A... . Dzięki temu wiem, że warto wydac te 200 ojro bo są tego warte. Niewielu jest ludzi mogacych wydać 200 ojro w ciemno a ja już napewno się do nich nie zaliczam. Budując model oczywiście kupię orginał bo ze skanów nic nie da się zrobić. Ja to traktuję jak przeglądanie w sklepie. I niech nikt nie wyskakuje żebym sobie do Francji pojechał zobaczyć plany ;P
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Koga Elbląska

Post autor: ataman »

NO! taka okazja, to ja tez sie ustawiam w kolejce... Niekoniecznie, aby z tych planow zaraz budowac całą flotylle, ale chocby po to, aby pozierać na jakiesz rozwiązania, detale konstrukcji etc.. czyli.. aby zgłębić swą wiedze..
Pozdrawiam
Kumbot
Posty: 8
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Koga Elbląska

Post autor: Kumbot »

Witam wszystkich jestem straym "odwiedzaczem" forum i "podziwaczem" modeli i modelarzy tu prezetujacych swoje prace. Do tej pory sie nie oddzywałem bo i nie miałem po co, ale teraz to nie wytrzymałem i "puściłem cumy". To co przeczytałem w tym poście, a czego autorem jest Pan Ar2r jest poprostu szokujące i niezrozumiałe (i nie będe tu nic cytował bo musiał bym przytoczyć wszystkie wypowiedzi.)
W Polskim prawie karnym są dwie szkoły Warszawska( z P. Gardockim na czele) i Krakowska z P. Zollem, Buchałą) ale zeby w prawie Autorskim była jeszcze szkoła niejakiego Pana Ar2r to nie słyszałem!!!!:)
Chyle czoła przed tendencyjną interpretacja przepisów i subiektywnym podejściem do tematu. Wątpie jednak aby jakikolwiek, i gdziekolwiek sąd, przychylił sie do pańskiego sposobu patrzenia na problem.
Pozdrawiam i radzę zasięgnąć rady prawnika przed publikowaniem jakichkolwiek linków.
Ja również zajmuje się ( bardzo amatorko) budową okrętów i również poszukuję planów w necie ale 90% z tych które udało mi sie obejrzeć jest nielegala i nielegalnie została opublikowana w internecie, przez zwykłych złodziei.
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Koga Elbląska

Post autor: jerry_bee »

Panowie,
wątek zaczyna nieco dryfować (przypominam - tematem jest KOGA ELBLĄSKA ;)).
sprawę praw autorskim wałkowaliśmy niejednokrotnie, jeśli ktoś chce jeszcze to ciągnąć to proszę robić to w "Hyde Parku". stanowisko Kogi, dla przypomnienia, jest takie: nie wnikamy w prywatne sprawy każdego z nas i nikomu nie grzebiemy w komputerach. jednak nie tolerujemy wskazywania bezpośrednich linków z podejrzaną zawartością, forum nie służy do wymiany takich treści. AMEN
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Koga Elbląska

Post autor: jerry_bee »

rzecz jasna, przy okazji witamy starego podglądacza, Kumbota ;)
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Koga Elbląska

Post autor: Marecki »

Jerry_bee !

Wydziel temat do Hyde Parku i nie będzie problemu - jeszcze trochę sobie podyskutujemy
bo mamy niepowtarzalną okazje pozyskać całe mnóstwo legalnych planów :woohoo:


Kumbot - witaj na forum !
Pozdrawiam
Marek Kalk
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ