Powroty...powroty...

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kapitansio
Posty: 69
Rejestracja: 19 mar 2011, 18:24

Powroty...powroty...

Post autor: Kapitansio »

Witam.
Po 10 miesiącach przebijania się przez różne oddziały szpitalne znalazłem się jak na razie po tej samej stronie co i Wy. Jak długo to potrwa…? Nikt nie wie. Aktualnie jestem na tyle silny, że mogę coś naskrobać do Was. Na modele w stoczni spoglądam smutnym okiem. Zapewne niedługo zabiorę się za coś. Mam nadzieję, choć straszy mnie ten Covid, ale to nie tylko mnie straszy, potwora jedna.
W porywach w miarę dobrego samopoczucia przeglądając sieć znalazłem konto, na którym właściciel demonstruje budowę swojego modelu, przy okazji pokazując różne techniki wykonania wielu elementów żaglowca. Robi to całkiem fajnie. Zapewne znacie gościa, ale ja widziałem to po raz pierwszy. Kto nie zna zapraszam do oglądania. Tu link:
https://www.youtube.com/c/KUDINANDREY/v ... &flow=grid
Po sortowaniu od najstarszego możemy oddać się pasjonującej lekturze ponad 120 filmów o budowie żaglowca. Ja oglądnąłem z połowę i codziennie dorzucam 2-3 odcinki kolejne. Do niektórych wracam ponownie. Np. do tego – coś dla Rafała – jak zbudował kabestan. Zaczyna się od 41 aż do 45. Piękna robota. Warto się z tym zapoznać, bo wiele spraw po jego filmach się „rozjaśnia” w głowie. O wielu sposobach nawet nie słyszałem, choć już długo się zajmuję „dłubaniną”. Chciałbym mięć taką rękę i cierpliwość. Pozdrawiam serdecznie w tych trudnych czasach.
Żyjcie wiecznie - Kapitansio.
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Powroty...powroty...

Post autor: oksal »

Mocnego powrotu i zdrowia życzę.
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Powroty...powroty...

Post autor: ryszardw »

Zdrowia życzę i chęci .Obyś znalazł motywację do dłubania i życia .Nic tak nie mobilizuje jak jakiś ciekawy cel który musisz rozpracować i wykonać .Pozdr.R
Awatar użytkownika
sotter
Posty: 54
Rejestracja: 07 lut 2014, 18:35

Re: Powroty...powroty...

Post autor: sotter »

Zdrowia! Szczególnie w tym paskudnym czasie.
Awatar użytkownika
Kapitansio
Posty: 69
Rejestracja: 19 mar 2011, 18:24

Re: Powroty...powroty...

Post autor: Kapitansio »

Dziękuję wszystkim. Dobre słowo często czyni cuda. Jak patrzę wokół na to co się dzieje, to faktycznie - potrzeba dużo samozaparcia. Przewlekle chorzy ludzie skazywani są na samych siebie, bo służba medyczna jest w agonii. Naturalna selekcja. Albo przeżyjesz, albo ciebie wyniosą. Wyrzucili mnie ze szpitala strasząc Covidem, tak jakby ta zaraza tylko w szpitalach grasowała.
Zmieniam temat. To nie jest strona medyczna.
Jak byłem na chodzie to powstały 3 modele: 2 Asteriasy i jeden szkunerek - Arbutus. O Asteriasy poprosił mnie przyjaciel - uczestnik sławnego rejsu tego jachtu ze studentami Politechniki Gliwickiej, dookoła Świata. Natomiast do szkunerka przypiął się mój dawny szef. Nie dał się odgonić. Teraz męczę się nad HMS Pandora - skala 1:30. Nie ma relacji, bo nie mam siły i robić model i robić relację. Na dodatek aby robić model muszę najpierw kreślić plany. Mam tylko książkę z Anatomy of The Ship. W miarę możliwości może coś się uda sklecić.
Podsyłam na razie 4 fotki modeli, o których wspomniałem. Mam zdjęcia z budowy i może siądę kiedyś i coś sklecę o nich. Na razie koniec pisania. Pozdrawiam Kapitansio.
Załączniki
Piękny szkuner, którego kadłub miałem częściowo zrobiony, dokończyłem go więc z rozpędu przy okazji budowy Asteriasów.
Piękny szkuner, którego kadłub miałem częściowo zrobiony, dokończyłem go więc z rozpędu przy okazji budowy Asteriasów.
D.jpg
C.jpg
A.jpg
Awatar użytkownika
ralfee3
Posty: 152
Rejestracja: 25 wrz 2017, 22:52

Re: Powroty...powroty...

Post autor: ralfee3 »

Piękne te modele! Ja również życzę Ci szybkiego i całkowitego powrotu do zdrowia i siły na modelowanie. TRZYMAJ SIĘ !!!
pozdrawiam,
Rafał
--------------------------------------------
w porcie: K&M
w stoczni: HMS Enterprize 1774
Awatar użytkownika
Kaper
Posty: 19
Rejestracja: 25 sie 2020, 13:31
Lokalizacja: {"name":"Polska Krak\u00f3w","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Powroty...powroty...

Post autor: Kaper »

Piękny model :-) i piękny kącik ze zdjęciami i modelem ... w nowym mieszkaniu marzy mi się właśnie taki kącik marynistyczny :-)

Dużo zdrowia życzę :-)
Pozdrawiam Jakub
-------------------------------
W porcie: Dżonka
W stoczni: Koga Elbląska
ODPOWIEDZ