Prośba o identyfikację.

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Morton86
Posty: 0
Rejestracja: 15 wrz 2020, 09:15

Prośba o identyfikację.

Post autor: Morton86 »

Witam Forumowiczów.
Na wstępie chciałbym się ze wszystkimi przywitać. Prace z wielu z Was oglądałem wielokrotnie od prawie dwóch lat gdy dostałem w prezencie model okrętu z wyd. De Agostini- Santisima Trinidad.

Korzystałem z Waszej obszernej wiedzy oraz często różne metody wykorzystywałem stawiając pierwsze kroki w tym fantastycznym lecz uzależniającym hobby. Po ukończeniu ST - mimo wielu niedociągnięć cieszy oko odwiedzających gości a z ukończenia prac jestem zadowolony, chodź wiem, że kiedyś raz jeszcze zmierzę się z tym modelem już w pełni przygotowany ;) Obecnie prace szkutnicze trwają nad poszywaniem kadłuba Golden Hind wyd. Occre.

Natomiast, piszę do Was forumowicze, ponieważ otrzymałem dziś w pracy od znajomego model okrętu drewnianego porzuconego na śmietniku. Jest to model niekompletny, chodź o niezbędne materiały się nie martwię bo szczerze to wolałbym go ukończyć. Okręt mierzy dobrze ponad metr długości i według mnie jest to jakaś kanonierka bądź rzymski lub grecki okręt wojenny.
Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź, która mnie zbliży do rozpoznania modelu.
Pozdrawiam,
Marcin
Załączniki
IMG_20200915_085201.jpg
IMG_20200915_093119.jpg
IMG_20200915_093132.jpg
IMG_20200915_093138.jpg
IMG_20200915_093213.jpg
IMG_20200915_093221.jpg
Awatar użytkownika
Miro6106
Posty: 0
Rejestracja: 11 wrz 2019, 12:15

Re: Prośba o identyfikację.

Post autor: Miro6106 »

Sądząc po kształcie,szczególnie z góry stawiałbym na model pancernika,ale który,to już nie wiem.Wygląda na Bismarck'a
Awatar użytkownika
Tomasz_D
Posty: 558
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Prośba o identyfikację.

Post autor: Tomasz_D »

To Bismarck z hachette
Awatar użytkownika
Morton86
Posty: 0
Rejestracja: 15 wrz 2020, 09:15

Re: Prośba o identyfikację.

Post autor: Morton86 »

Dziękuję za identyfikację modelu.
Nie spodziewałem się że mam do czynienia z okrętem nowszego typu tym bardziej pancernikiem.
Poszycie drewniane na tym etapie przekonywało mnie do jednostek greckich, rzymskich.

Czy Waszym zdaniem jest sens próbować ukończyć tą jednostkę ?
Nie mam pojęcia ile trudu trzeba sobie zadać by odszukać brakujące plany bądź elementy.
Awatar użytkownika
Tomasz_D
Posty: 558
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Prośba o identyfikację.

Post autor: Tomasz_D »

Zakładając że masz tylko to co widać na zdjęciach to masz około 1/5 lub może 1/4 kolekcji składającej się bodajże ze 140 zeszytów. W tej chwili pojedynczy zeszyt kolekcji kosztuje na allegro około 40 zł i dobranie wszystkich brakujących będzie graniczyło z cudem, ludzie pozbywają się pojedynczych które jakimś cudem się u nich znalazły lub wszystkich razem których koszt o ile się pojawią to około 2500 - 3000 zł.
Więc jeśli masz tylko to co widać to akurat zbliża się zima i będzie jak znalazł na podpałkę do pieca.
Awatar użytkownika
Morton86
Posty: 0
Rejestracja: 15 wrz 2020, 09:15

Re: Prośba o identyfikację.

Post autor: Morton86 »

Słuszna uwaga :) Szkoda zachodu oraz $$$ by skompletować teraz całość.
Po wyczyszczeniu, rozbiorę ile się da na pojedyncze elementy.
Będzie darmowy materiał na przyszłość.
ODPOWIEDZ