Plany

Opisy budowy jednostek żaglowych
Rogal113
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2018, 14:17

Re: Plany

Post autor: Rogal113 »

Myślałem że po to jest te forum żeby mądrzejsi podpowiedzieli wytłumaczyli itd. Przepraszam jak kogoś moimi pytaniami obraziłem.
Awatar użytkownika
Irek350
Posty: 137
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Plany

Post autor: Irek350 »

To co pokazałeś to nie są plany, a rysunki formatek do cięcia CNC.
Możesz to wydrukować w odpowiedniej skali tak, żeby wymiary podane na tych rysunkach odpowiadały wymiarom po wydrukowaniu.
Np. pierwsza ramka z rysunkiem przekroi poprzecznych (wręgi) po wydrukowaniu musi mieć wymiar 200mm x 458mm jeżeli to uzyskasz to jest duża szansa że wykonasz kadłub w odpowiedniej skali, ale niestety całe wyposażenie i inne drobne elementy nie widoczne na rysunkach nie wyskalujesz tym sposobem, musisz mieć PLANY.
Rogal113
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2018, 14:17

Re: Plany

Post autor: Rogal113 »

Pozostaje mi to wydrukować i i powiększać do odpowiednich rozmiarów czyli dłubanina. Nie wiem czy dobrze rozumiem ale, jeżeli wydrukuje wręgi i powiększę je np na kserokopiarce 20 % i uzyskam dobry wymiar to każdą inną część muszę zrobić tak samo aby był taki sam rozmiar skala tak?
Rogal113
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2018, 14:17

Re: Plany

Post autor: Rogal113 »

Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 393
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Plany

Post autor: TomekA »

Panowie,
To chyba jakiś spamer który próbuje z nudów zawracać Wam głowę swymi "pytaniami", bo najpierw porywa się na budowę Czarnej Perły - tego hollywoodzkiego zwidu, a zaraz potem demonstruje chęć budowy Santy Marii (tak, jakby to były identyczne jednostki) i jakoś tak dziwacznie pyta, czy jeśli powiększy wydruk na drukarce o 20% to czy to znaczy, ze rysunki na kopii też będą powiększone o 20% , czy tak jakoś podobnie?
Z kim mamy do czynienia? Dzieckiem z przedszkola? Przecież uczniowie w szkole podstawowej już znają zasady procentów, powiększeń czy pomniejszeń.
To jego pytanie jest z serii, czy po dzisiejszej nocy będziemy mieli dzień, czy następną noc przy kupie?
Można być początkującym, ale...
Nie dajcie się złapać na haczyk!
Rogal113
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2018, 14:17

Re: Plany

Post autor: Rogal113 »

Panie Tomku tak jestem spamerem hahahahah pewnie majątku się dorobię pisząc tu posty co za ludzie tu są ręce opadają. Wolę zadać sto pytań niż zrobić coś źle. A jak Panu coś nie pasuje to proszę nie czytać i nie odpisywać czy ktoś Panu każe czytać pisać.
Mimo to pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
piter56
Posty: 4
Rejestracja: 11 mar 2013, 13:22

Re: Plany

Post autor: piter56 »

Dzień dobry.

Przeczytaj uważnie tutaj viewtopic.php?f=540&t=44921

Z poważaniem, Piotr.
Rogal113
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2018, 14:17

Re: Plany

Post autor: Rogal113 »

Witam.
Dziękuję Panu bardzo!!! O to mi chodziło.Dziękuję.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ