Przekrój HMS Victory

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
.:Krzychu:.
Posty: 24
Rejestracja: 14 cze 2012, 17:21

Przekrój HMS Victory

Post autor: .:Krzychu:. »

Witam wszystkich jako że mam już gdzie pracować pora zbudować nowy model. Zainspirowany kolegami RomekS oraz Travis22 i ich przekrojami nadeszła pora by przestać jedynie marzyć o własnym ale takowy zbudować.
W trakcie prac będę się wspomagać wspomnianymi relacjami ale sam model chcę wykonać na podstawie planów Johna McKay'a zamieszczonych w "The 100-Gun Ship Victory"
77988_Lrg.jpg

Niestety jakość części rysunków jest niska przez co są one mało czytelne i dokładne jeśli ktoś z kolegów dysponuje planami w lepszej jakości przyda mi się każda możliwa pomoc. Oprócz podanej już książki dodatkowo nabyłem "The Anatomy of Nelson's Ships" która jest prawdziwą kopalnią informacji dotyczących HMS Victory.
9780853440918-us.jpg
9780853440918-us.jpg (33.49 KiB) Przejrzano 4118 razy

Na dzień dzisiejszy plany z "The 100-Gun Ship Victory" zostały zeskanowane i powiększone do skali 1:96 wręgi naklejone są sklejkę 6mm w najbliższym czasie jak tylko córka pozwoli biorę się z wycinacie i szlifowanie wręg, a w między czasie jako że nie mam jeszcze możliwości samodzielnie produkować listewek będę poszukiwać taniego źródła do ich pozyskania.
Wszystkich zainteresowanych zapraszam do obserwowania i komentowania wszystkich postępów prac.
Dziękuję za uwagę i pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Przekrój HMS Victory

Post autor: krzysztof »

Rozumiem, że robisz przekrój.Wobec tego wręgi będą widoczne. Ze sklejki - jako jeden element?
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
.:Krzychu:.
Posty: 24
Rejestracja: 14 cze 2012, 17:21

Re: Przekrój HMS Victory

Post autor: .:Krzychu:. »

Wszystkie wręgi będą wykonane ze sklejki jako jeden element. jednocześnie widoczne części wręg będą wykończone pojedynczymi elementami z forniru imitującymi wykonanie wręgi z poszczególnych elementów tak samo jak wykonał to RomekS przy budowie "Section Santisima Trinidad / OcCre - RomekS"
Zdjęcie pochodzi ze wspomnianej relacji Section Santisima Trinidad
Zdjęcie pochodzi ze wspomnianej relacji Section Santisima Trinidad
rys44.jpg (27.63 KiB) Przejrzano 3870 razy
Awatar użytkownika
.:Krzychu:.
Posty: 24
Rejestracja: 14 cze 2012, 17:21

Re: Przekrój HMS Victory

Post autor: .:Krzychu:. »

Witam miałem udostępnić postępy prac ale w ich trakcie coś nie dawało mi spokoju pomierzyłem powiększone plany i okazało się że zamiast skali 1:96 uzyskałem ok 1:105. Błąd popełniłem albo podczas powiększania zeskanowanych planów albo podczas ich wydruku, tak czy inaczej nauka na przyszłość po pierwsze KONTROLA. Plany we właściwej skali już wydrukowane i w najbliższym czasie zaczynam prace od nowa.
Zanim zamieszczę zdjęcia z postępów chwila minie tym czasem mam prośbę o doradzanie jak wykończyć widoczne części wreg. Na zdjęciu dwa warianty z ktorych jeden rozważam zastosować. W pierwszym elementy fornirowe spasowane i sklejone, wariant drugi elementy fornirowe spasowane i sklejone ale między nimi dodatkowo wklejony czarny karton całość potraktowana olejem. Wszystkie opinie i randy będą ogromnie pomocne.
Załączniki
1522177372280_2018-03-27 20.25.16.jpg
ODPOWIEDZ