HMS Bounty

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Siberian
Posty: 63
Rejestracja: 11 sty 2014, 20:58

Re: HMS Bounty

Post autor: Siberian »

Ciekawy pomysł na wiązanie skrajnych węzłów wyblinek. Wygląda znakomicie (to nie nowość w tej relacji :D ).
Co do koloru wyblinek i ściągaczy talrepów, to ja preferuję ciemne. Nawet jeśli w oryginale montowano jasne, to z czasem, w wyniku eksploatacji i warunków atmosferycznych, musiały one ściemnieć. Tym bardziej, że były zapewne bardzo rzadko demontowane.
Pozdrawiam, Wojtek.
Awatar użytkownika
dali
Posty: 84
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: HMS Bounty

Post autor: dali »

TomekA pisze:Na jednych zdjeciach widze wanty i wyblinki czarne a na innych fotkach bezowe. Czyli jak jest w koncu?


Tomku to wina sztucznego oświetlenia, linki są ciemno brązowe, nie chciałem robić czarnego olinowania, bo zlałoby się z czarnymi marsami stąd mocno ciemny brąz.
Zrobiłem dzisiaj zdjęcia na dworze, ale zdjęcia też nie oddają właściwych kolorów a właściwie to fotograf ze mnie kiepski.

Roger Waters w Meksyku 1.jpg


Na razie wykorzystałem trzy kolory lin widocznych na zdjęciach. Po lewej olinowanie stałe u góry olinowanie ruchome (na zdjęciach wychodzi białe, ale w rzeczywistości jest mocno beżowe) i po lewej to beżowy sznurek zafarbowany miksturą Mirka, czyli tak jak napisałeś tzw. smołą sztokholmska.
( Przypomnę mikstura składa się z: Wosk pszczeli, Parafina, kalafonia, Terpentyna, benzyna ekstrakcyjna, mydło malarskie, olej maszynowy, masa bitumiczna lub smoła ) ten sznurek wykorzystałem do talrepów i ten kolor najbardziej mi się podoba i tak Jak Wojtek do talrepów i wyblinek preferuje ciemne kolory.

TomekA pisze:Gratulacje - caly model jest jakosci muzealnej!!!


Nie wiem, co na to odpowiedzieć, ale do jakości muzealnej to jeszcze daleka droga, dziękuję za opinie, bo nie ukrywam że bardzo wpływa na moje morale i mobilizuje do pracy.

Zapraszam od obejrzenia zdjęć z dzisiejszego pleneru. Pozdrawiam Piotrek

Roger Waters w Meksyku 2.jpg

Roger Waters w Meksyku 3.jpg

Roger Waters w Meksyku 4.jpg

Roger Waters w Meksyku 5.jpg

Roger Waters w Meksyku 6.jpg

Roger Waters w Meksyku 7.jpg
Awatar użytkownika
Piotras
Posty: 69
Rejestracja: 14 mar 2011, 21:43

Re: HMS Bounty

Post autor: Piotras »

Pięknie to wygląda.
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: HMS Bounty

Post autor: Leon27 »

Ło. A haki linami niezabezpieczone ?Odepną się jak nic jak będzie szedł ostro na którejś z burt i liny wyluzują na zawietrznej. Skala wymaga krwi !!!
Awatar użytkownika
dali
Posty: 84
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: HMS Bounty

Post autor: dali »

Dla mnie modelarstwo ma sprawiać radość i przyjemność i nie ma co się zarzynać. :D Pisałem że wyblinki uprościłem to i haków nie zabezpieczyłem. Nie patrzę na haki przez pryzmat funkcjonalności a bardziej efekt wizualny mnie interesuje a że lubię elementy metalowe, kute, im więcej tym lepiej, to też szkoda mi było zasłonić haki sznurkiem, bo przecież dobrze zrobiony hak sam w sobie jest fajny, każdy kowal by był dumny, że jego hak jest dobrze widoczny. :)

Dobrze Leon, że zwróciłeś na to uwagę, bo jak ktoś kiedyś to przeczyta to będzie wiedział, że haki powinny być zabezpieczane, nie jest to problem owinąć je sznurkiem, ale taki był mój plan – nie zabezpieczać.

Piotras witam Cię i pozdrawiam, dawno Cię nie było na Kodze.

Pozdrawiam Piotrek
Awatar użytkownika
dali
Posty: 84
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: HMS Bounty

Post autor: dali »

Zrobiłem dwa bloki do mocowania gafla.

Pink Floyd w Pompejach 1.jpg

Pink Floyd w Pompejach 2.jpg


Trochę się rozpędziłem i zrobiłem za dużo uchwytów do mocowania bramstenwanty. Potrzebne są po trzy zaczepione za pierwszy drugi i trzeci jufers, po za tym powinny być zamocowane wcześniej, kiedy robiłem marsy, dla tego wiązania - oplot jest troszkę inaczej niż w książce Peterssona. I na końcu lina do podnoszenia ciężarów.

Pink Floyd w Pompejach 3.jpg

Pink Floyd w Pompejach 4.jpg

Pink Floyd w Pompejach 5.jpg

Pink Floyd w Pompejach 6.jpg


Pozdrawiam Piotrek
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: HMS Bounty

Post autor: lkemot »

Jak zwykle perfekcyjne wykonanie, lepsze niż na niejednym żaglowcu
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
dali
Posty: 84
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: HMS Bounty

Post autor: dali »

Każdy powieszony nowy bloczek mnie cieszy. Muszę pokazać parę zdjęć.

Pink Floyd w Pompejach 7.jpg

Pink Floyd w Pompejach 8.jpg

Pink Floyd w Pompejach 9.jpg

Pink Floyd w Pompejach10.jpg

Pink Floyd w Pompejach11.jpg

Pink Floyd w Pompejach12.jpg


Dzięki Tomek ,pozdrawiam Piotrek
Awatar użytkownika
Siberian
Posty: 63
Rejestracja: 11 sty 2014, 20:58

Re: HMS Bounty

Post autor: Siberian »

Ale piękny ten "Bounty", trochę Ci go zazdroszczę, wręcz zazdraszczam. :D
Właściwie to zazdraszczam nie tyle modelu, co umiejętności jego wykonawcy. :shock:
Pozdrawiam, Wojtek.
Awatar użytkownika
Dziecko
Posty: 5
Rejestracja: 04 lip 2017, 10:33
Lokalizacja: {"name":"Polska starogard gda\u0144ski","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: HMS Bounty

Post autor: Dziecko »

Jak tak patrze na mirkowe bloczki użyte na modelu coraz bardziej ciągnie mnie by ich używać.....
Piękny bounty.....
ODPOWIEDZ