La Renommee francuska fregata

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
Piotras
Posty: 69
Rejestracja: 14 mar 2011, 21:43

Re: La Renommee francuska fregata

Post autor: Piotras »

Ładnie.
To co z Twoim tempem prac gdzieś za miesiąc go skończysz to ja już się pytam jaki następny model na stocznie trafi? ;)
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: La Renommee francuska fregata

Post autor: Kazek »

Czas na rufę
Załączniki
rufa (4).JPG
rufa (2).JPG
rufa (3).JPG
rufa (5).JPG
rufa (6).JPG
rufa (7).JPG
rufa (8).JPG
rufa (9).JPG
rufa (1).JPG
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: La Renommee francuska fregata

Post autor: Kazek »

kontynuacja rufy, elementy na razie poskładane górna belka musi byc jeszcze wygładzona mieć doszlifowane brzegi po skosie
Załączniki
ruf (3).JPG
ruf (2).JPG
ruf (1).JPG
Pozdrawiam Kazik :)
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: La Renommee francuska fregata

Post autor: myszor »

Kazik , tak teraz oglądam Twoją relacje i mam pytanie co do wykonywania wręg .
Ty wycinasz dwie takie same wręgi ( po zewnętrznym obrysie) i sklejasz je razem i szlifujesz .
A nie wygodniej by było wyciąć dwie różne wręgi ( jak na rysunku przednia i tylnia ) i sklejać na planie i wtedy miejsca styku tych wręg pokazują Ci dokąd masz szlifować . Jest to wygodniejsze , moim zdaniem , i dokładniejsze . Nie trzeba tyle rezać tego drewna .
Nie mówię że robisz źle tylko podpowiadam inny sposób .
Zawsze trochę tej gruszy zaoszczędzisz bo odchodzą te grubości , a jak wiemy , gruszka to cenny materiał :)
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: La Renommee francuska fregata

Post autor: Kazek »

Próbowałem tak robić ale trzeba dobrze uważać przy sklejaniu by dobrze skleić a i przy szlifowaniu skosów trza bardzo się pilnować by nie zjechać poza łączenia i jednak te łączenia są dość widoczne a jak żeby je zlikwidować to jednak się schodzi poza kształt wygodniej jest kleić tak jak robię bo masz takie same obrysy tylko składasz i przy szlifowaniu skosów jest jednak wygodniej wg mnie coś za coś za wygodę trochę więcej materiału ale myślę ze się opłaca oczywiście to ja tak uważam i robię , każdy sposób jest dobry prowadzący do celu i każdy robi jak mu wygodniej
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: La Renommee francuska fregata

Post autor: Kazek »

Popracowałem na swoim nowym nabytku i muszę przyznać, że wspaniale się pracuje, deseczki wychodzą znakomite i praktycznie nie trzeba je dodatkowo wygładzać na szlifierce .Bardzo dobra dokładność i jakość uzyskanych deseczek te akurat mają 4,5mm grubości i uzyskałem je bez dodatkowej podkładki na stół ale to już max żeby zejść niżej trzeba dać podkładkę ale to i tak więcej niż oczekiwałem . Grubościówka zdała egzamin :D a z uzyskanych deseczek powstały następne wręgi
Załączniki
rufka (1).JPG
rufka (2).JPG
rufka (3).JPG
rufka (4).JPG
rufka (5).JPG
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Kapitansio
Posty: 69
Rejestracja: 19 mar 2011, 18:24

Re: La Renommee francuska fregata

Post autor: Kapitansio »

Gratuluję zakupu. Będziesz zadowolony. Tak jak ja. U mnie też można strugać do 4-5 mm choć instrukcja mówi o 8mm. Kup sobie jeszcze zapasowe ostrza. Będziesz miał na wymianę. Jeszcze raz gratuluję decyzji.
Pozdrawiam. KAPITANSIO
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: La Renommee francuska fregata

Post autor: Kazek »

kontynuacja rufy
Załączniki
rrrr (6).JPG
rrrr (4).JPG
rrrr (2).JPG
rrrr (1).JPG
rrrr (5).JPG
rrrr (8).JPG
rrrr (7).JPG
rrrr (9).JPG
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: La Renommee francuska fregata

Post autor: Kazek »

Na początku były deseczki :D , później przez tydzień naklejanie pociętych wręg a następny tydzień wycinanie. 56 szt każda po 12 lub 14 elementów czyli około 680 kawałków . Teraz zostało to przeszlifować po zewnętrznym obrysie i pokleić co zacząłem robić jak widać .
Załączniki
wre (5).JPG
wre4.JPG
wre (3).JPG
wre (2).JPG
wre (1).JPG
wre (6).jpg
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: La Renommee francuska fregata

Post autor: mirek »

Fajnie ci to idzie , ale kuźwa odpad straszny ! Tak na moje stare oko 75% idzie przez komin :)
Pozdrawiam Mirek Rybus
ODPOWIEDZ