Royal Katherine 1664r 1:50

Opisy budowy jednostek żaglowych
ira
Posty: 0
Rejestracja: 29 gru 2015, 11:19

Re: Royal Katherine 1664r 1:50

Post autor: ira »

Super Panie Ryszardzie ze wrócił Pan do bódowy żaglowca,przepiękna robota .pozdrawiam i trzymam kciuki
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 386
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Royal Katherine 1664r 1:50

Post autor: TomekA »

"...wrócił Pan do bódowy żaglowca..."

Ciekawym, czy to bylo celowo napisane... ;)

A swoja droga, gratuluje! "Kaska" wyglada coraz lepiej, czekam na dalsze fotki z postepu prac.
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Royal Katherine 1664r 1:50

Post autor: ryszardw »

Trochę to trwało.Ku zmartwieniu niektórych kolegów model jakoś pomalowałem.Nie obyło się bez przykrych niespodzianek.Taśma 3M odrywała farbę .Albo taśma zbyt mocna albo farba słabo trzymała.Teraz zabudowa i rzeźby.Znowu będzie trwało.Prawie rok minął od postawienia stępki.Jak Kazkowi udało się tak szybko wykonać swój model nie mam pojęcia.Pozdr.R
Załączniki
DSCF5008.jpg
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Royal Katherine 1664r 1:50

Post autor: Leon27 »

Jaki kolorek tam dałeś tego białego Mistrzu Ryszardzie ? Rozumiem, że nie biały kujący w oczy a jakiś inny Ral złamany ? Co pstryknąłeś jako podkład. Była jakaś impregnacja Caponem czy jakim innym specyfikiem ? Nikt tu nic nie pisze co i jak a potem model pęka na klepkach po roku i jest złość. Powinien być jakiś wątek na malowanie dna . Na reszcie to nie widać i pęknie to trudno ale na dnie pęknięcia się nie uchowają oczom.
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Royal Katherine 1664r 1:50

Post autor: ryszardw »

Przed malowaniem gruntuję Caponem no i szpachluję w miarę potrzeb.Farba kość słoniowa .Poszywanie kadłuba robię zawsze zimą kiedy powietrze jest suche i listwy suszę na kaloryferze.Latem to trochę pęcznieją i spoina jest lekko wypukła ale potem wraca do normy.Kiedyś robiłem latem bez podsuszania i rzeczywiście poszycie i pokłady popękały i na MS dostałem punkty karne .Teraz uważam i jest OK.Pozdr.R
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Royal Katherine 1664r 1:50

Post autor: ryszardw »

Mimo upałów i atmosfery urlopowej coś się dłubie.Ścianki pokładów już są.Wykonane ze sklejki 1mm a drzwi oklejone listwami.Teraz ramy okienne i czas na zdobienia .Brrr...R
Załączniki
DSCF5009.jpg
DSCF5010.jpg
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Royal Katherine 1664r 1:50

Post autor: ryszardw »

Przyszła kolej na relingi które pokrywają niemal całą burtę.Kłopotliwa sprawa.Zrobiłem sobie wybijak znacznik o grubości belki.W moim przypadku 3x2mm zakończony jaskółczym ogonem .Uderzeniem odznaczam miejsce gdzie będzie belka i wycinam dłutem.Po naklejeniu listwy na burtę wybijakiem pogłębiam otwór pod belkę na gł. ~3mm. Beleczka wchodzi ciasno i jej nie kleję.W razie potrzeby mogę ją wsuwać i wysuwać .Te rozwiązanie pozwoliło mi wykonać relingi bez większych problemów i poprawnie .Pracy i tak było masę .Pozdr.R
Załączniki
Tutaj widać wybijak zakończony jaskółczym ogonem
Tutaj widać wybijak zakończony jaskółczym ogonem
DSCF5083.jpg
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Royal Katherine 1664r 1:50

Post autor: ryszardw »

Witam .Dawno mnie nie było .Ładna pogoda sporo wypadów i prac przydomowych .Coś tam jednak dłubię .Wykonanie ozdób uciążliwe i pracochłonne .Elementy powtarzalne odlewam w formie silikonowej z żywicy .Detale złocę płatkami złota .Pozdr.R
Załączniki
DSCF5100.jpg
DSCF5103.jpg
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Royal Katherine 1664r 1:50

Post autor: ryszardw »

Pierwsze schody mam za sobą .Żmudna dłubanina .Efekt widać po czasie .Część dziobowa zyskała relingi i nową barwę .Na czarnym tle złote ozdoby prezentują się lepiej .Pogoda nie sprzyja to może okręt zyska na tym .Pozdr.R
Załączniki
DSCF5209.jpg
DSCF5210.jpg
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 23
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:49

Re: Royal Katherine 1664r 1:50

Post autor: Zdzisław »

Witaj
Rysiu czy Ty czasem w poprzednim wcieleniu nie byłeś szkutnikiem u Króla Karola II ?
Podziwiam Cię za za Twoje mistrzostwo, które jest nie do podrobienia.
Pozdrawiam serdecznie Zdzisław
ODPOWIEDZ