Wappen Von Hamburg

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Wappen Von Hamburg

Post autor: Kazek »

Witam w nowej relacji z budowy kolejnego żagielka. Model budowany jest w skali tak około 1:56 skala taka trochę dziwna ale wymuszona wielkością modelu który musi być taki by się zmieścił na półce dla niego przeznaczonej. Poszycie to czereśnia amerykańska , kadłub budowany trochę inną metoda jak do tej pory to robiłem ale w sumie dość ciekawy sposób więc go zastosowałem a jest tak w planach no to buduje zgodnie z planami :D
Załączniki
poszycie (8).jpg
poszycie (7).jpg
poszycie (6).jpg
poszycie (5).jpg
poszycie (4).jpg
poszycie (3).jpg
poszycie (2).jpg
poszycie (1).jpg
poszycie.jpg
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Siberian
Posty: 63
Rejestracja: 11 sty 2014, 20:58

Re: Wappen Von Hamburg

Post autor: Siberian »

Witam.
Zapowiada się kolejny ciekawy film krótkometrażowy :D . W każdym razie mam zamiar go obejrzeć i obiecuję nie pominąć żadnego odcinka ;) .
Swoją drogą mógłbyś Kaziu powiedzieć coś więcej o tej, jak to ująłeś, "innej metodzie budowy", bo z samych zdjęć trudno wywnioskować o jaką metodę chodzi.
Pozdrawiam, Wojtek.
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Wappen Von Hamburg

Post autor: ryszardw »

Super.Zdradź tajemnicę na czym polega ta nowa metoda.Szkoda że nie pokazałeś poszczególnych etapów budowy.Model jest już dosyć zaawansowany.R
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Wappen Von Hamburg

Post autor: Kazek »

Ryszardzie to żadna nowa metoda chodzi o to, że wręgi są tylko do pierwszego pokładu i do tego momentu nic się nie zmienia w budowie natomiast jak widać na zdjęciach od pokładu, burty są budowane w oparciu o montowane wzmocnienia z pokładnikami i to jest ta różnica a ja po prostu w ten sposób nie budowałem zawsze wręgi robiłem na całą długość burt i dla mnie jest to jakaś nowość a dla innych pewnie nie. Taka budowa piętrowa każdy poziom po kolei
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Wappen Von Hamburg

Post autor: ryszardw »

Bardzo ciekawe.Dzięki temu uzyskujesz pełne pokłady artyleryjskie .A jak sam oceniasz.Czy szybciej lub prościej.R
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Wappen Von Hamburg

Post autor: Kazek »

Na razie wszystko tylko poukładane, ale tak trza będzie poprzyklejać. Lawety wykonane standardowo listewka z lipy odpowiednio przygotowana i pocięta wszystko robiłem pilarką proxxona dzięki możliwości regulacji wysokości tarczy. Ten pierwszy pokład będzie niewidoczny, ale lawetki muszą być by zamocować armaty no i jak kto będzie lukał przez otwory działowe to nie może być kaszany :D Przygotowałem ze sklejki i przyłożyłem następny podkład pod pokład hehehehe i tak to będzie po kolei robione .
Ryszardzie czy ta metoda jest szybsza, na pewno nie czy prościej, tez wątpię może jedynie czasami jest wygodniej coś zrobić na przykład można zrobić cały pokład i wygodniej zamocować bo nie trzeba go robić dzielony bo jest możliwość bezproblemowego montażu w całości ale to są drobiazgi i kwestia jak kto lubi robić no i jakie ma doświadczenie w tym temacie .Mnie się na razie podoba, bo zawsze to jakieś doświadczenie nowe a i trochę urozmaicone modelowanie jest :D
Załączniki
lawetki (3).jpg
lawetki (2).jpg
lawetki (1).jpg
lawetki.jpg
Pozdrawiam Kazik :)
Angus73
Posty: 0
Rejestracja: 02 mar 2015, 22:45

Re: Wappen Von Hamburg

Post autor: Angus73 »

Witam, Pana relacje i modele należą do moich ulubionych, dlatego chciałbym zapytać o dalszy ciąg l'artesien, który śledzę od początku.... będzie?
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Wappen Von Hamburg

Post autor: Kazek »

Będzie :D
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Wappen Von Hamburg

Post autor: Kazek »

pokładziki i następny poziom- pokład zrobiłem jak widać , deseczkę pomalowałem na całości i pociąłem na listewki z których wykleiłem pokłady prosto łatwo i przyjemnie :D
Załączniki
pokład (6).jpg
pokład (4).jpg
pokład (1).jpg
deseczki (2).jpg
deseczki (1).jpg
deseczki.jpg
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Wappen Von Hamburg

Post autor: Kazek »

Można powiedzieć że kadłub i poszycie zrobione jeszcze trochę szlifowanka i zaczynamy zabawe z odbojnicami i burtami w kolorze zielonym :D
Załączniki
poszy (2).jpg
poszy (1).jpg
poszy.jpg
Pozdrawiam Kazik :)
ODPOWIEDZ