Albatros OcCre jako model treningowy

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Tomsonikkk »

Witam wszystkich Kogowiczow
Z dniem dzisiejszym chcialbym zaczac relacje z budowy gotowego modelu OcCre Albatros podchodze do tego modelu jako trening przed budowa czegos wiekszego ;) strasznie nakrecilem sie na H.M.S.Victory . jednak Forum Koga ostudzilo moj zapal , a w szczegolnosci rady aby zaczac od czegos latwiejszego sprowadzilo mnie na ziemnie . W tym miejscu chcialbym powiedziec ze byl to bardzo dobry pomysl , a sama budowa albatrosa daje mi naprawde wiele przyjemnosci :D W trakcie budowy bede sie staral trzymac planow i elementow dostarczonych do medelu ,oczywiscie gdzie bedzie mozna bede dokladal cos od siebie w miare mozliwosci poczatkujacego modelarza . Mam jeszcze jedna uwage co do mojej pisowni ,mianowicie mieszkam na stale w Niemczech , korzystam z Niemieckiej klawiatury i wisty , brakuje mi troszke polskich znakow , nie wspominajac juz ze moja ortografia tez jest uboga :cry: .Dlatego mam nadzieje ze bedziecie oceniac moje postepy z budowy a nie opisu
Wszystkim przegladajamcym moj post dziekuje za poswiecony czas i uwagi mam nadzieje ze beda bardzo obiektywne i szczere
Pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 759
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: bartes123 »

Tomsonikkk pisze:W tym miejscu chcialbym powiedziec ze byl to bardzo dobry pomysl , a sama budowa albatrosa daje mi naprawde wiele przyjemnosci :D


No to proszę bardzo - skoro budowa już dała Ci tyle przyjemności, to pokaż co już zrobiłeś. Bo kolego, rozpakowanie kartonu, to nie budowa...

Tomsonikkk pisze:Mam jeszcze jedna uwage co do mojej pisowni ,mianowicie mieszkam na stale w Niemczech , korzystam z Niemieckiej klawiatury i wisty , brakuje mi troszke polskich znakow , nie wspominajac juz ze moja ortografia tez jest uboga :cry: .Dlatego mam nadzieje ze bedziecie oceniac moje postepy z budowy a nie opisu


Będąc na forum angielskim - piszę po angielsku, na niemiecki - pisałem po niemiecku. To nie jest żaden problem, żeby sobie zmienić klawiaturę w Windows tuż przed napisaniem postu. A czytanie Twojego postu to nic przyjemnego...

Sorry, że bez "witaj" i "jak tam u Ciebie" - ale u nas takie coś piszemy w przywitalni. Co również olałeś. Niemcy nie pisują w przywitalniach na forach??
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Tomsonikkk »

jasne moj blad z ta przywitalnia , wyszlo tak pewnie dlatego ze jestem poczatkujacy jesli chodzi o jaki kolwiek udzial w forum a z ta klawiatura pewnie tez masz racje , wszystko wydaje sie proste jak juz wiesz jak to zrobic . jesli idzie o Albatrosa to udalo mi sie rospakowac pudelko :D i pomalutku prace ida do przodu
no i pare fotek:
1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Tomsonikkk »

No i poraz kolejny niewiedza dala o sobie znaki fotki w odwrotnej kolejnosci nastepnym razem sie poprawie ;)
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 759
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: bartes123 »

Niniejszym zamknąłeś mi gębę. Popraw tylko tę klawiaturę na polski programisty i będzie szczęśliwa dusza moja :)

Witaj zatem na naszym forum. Dobre początki, patrząc po zdjęciach. Oby tak dalej.
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: jerry_bee »

po wgraniu zdjęcia na serwer pojawia się opcja "umieść w treści wiadomości". po kilknięciu zdjęcie pojawi się w miejscu kursora, zobaczysz np. taki kod:

Kod: Zaznacz cały

[attachment=7]1.jpg[/attachment]

możesz ręcznie przenieść ten fragment kodu w dowolne miejsce relacji, możesz też dowolnie ustawić kolejność zdjęć. jak widzisz nazwy plików zdjęć są takie, jak je wgrasz na serwer. dlatego warto nadawać plikom jakieś charakterystyczne nazwy, np. "albatros_tomsonik_1"
a tak w ogóle, to witam.
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Tomsonikkk »

z wystawianiem tych zdjec to wydaje sie proste a jednak troszke klopotliwe, dlatego dzieki za podpowiedz , a tak apropo umkly mi fotki pokladu no i udalo mi sie wylistwowac jedna strone modelu dlatego wrzucam odrazu fotki .
Ps. Czego sie nie robi dla treningu :D
Pozdrawiam
Załączniki
albatros tomsonikkk3.JPG
albatros tomsonikkk 4.JPG
albatros tomsonikkk 1.JPG
albatros tomsonikkk2.JPG
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Leon27 »

Na razie ładnie :-)
Xivok
Posty: 53
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Xivok »

Pokład wychodzi bardzo ładnie. Fajnie się prezentują te ciemniejsze listewki w towarzystwie jasnego pokładu.
Te pierwsze poszycie gryzie się jeszcze ale sądząc po pokładzie przy drugi będzie na pewno bardzo dobry efekt :)

powodzenia,

pozdrawiam, Arek
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Tomsonikkk »

Witam wszystkich
prace przy Albatrosie pomalu ida do przodu udalo mi sie skaczyc pierwsze poszycie nie byla to taka prosta sprawa jak by sie wydawalo , dlatego niedociagniecia postanowilem pokryc szpachla , zdaje sobie sprawe ze doswiadczony szkutnik takiego materialu nie uzywa :?
W moim przypadku nie byla to koniecznosc ale wolalem nie ryzykowac :oops:
Niestety jetem zmuszony odlozyc prace na jakies 2tyg. z powodu urlopu :D Po 8 mies na obczyznie znowu mam okazje wybrac sie do POLSKI za Ktora troszke mi teskno .
Mam mala prozbe jak by ktos mial jakies interesujace linki dotyczace jednostki ktora buduje t byl bym wdzieczny
Dorzucam pare fotek z postepow prac
Załączniki
albatros tomsonikkk5.jpg
albatros tosomnik 6.jpg
albatro tomsonik7.jpg
ODPOWIEDZ