Albatros OcCre jako model treningowy

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
Jackgor
Posty: 28
Rejestracja: 17 wrz 2011, 19:40

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Jackgor »

Gratulacje.Wyglada imponujaco.Duzo wlozonej pracy daje piekny efekt.Powodzenia przy nastepnych projektach.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Tomsonikkk »

Witam serdecznie
Po dłuższej przerwie , urlopie itp. nadszedł czas co by podciągnąć dalej temat Albatros :D
Od ostatniego postu pracowałem nad stojakiem do modelu , ten zestawowy nie był taki zły , miał jedną podstawową wadę swoją budową i umiejscowieniem względem modelu zasłaniał cała intarsje . Podstawka którą wam chce pokazać wykonana jest z pręta gwintowanego 8mm który został oklejony poliestyrenem reszta to papier i szpachla . Mam nadzieje że wizja mojego stojaka będzie się dobrze komponować z całością ale to dopiero pokaże w następnym poście
Pozdrowieniami Tomek
Załączniki
albatros tomsonikkk 100.jpg
albatros tomsonikkk 101.jpg
albatros tomsonikkk 99.jpg
podstawa miała być połączona niestety lenistwo i kłopotliwe wykonanie całości zaowocowało uproszczeniami
podstawa miała być połączona niestety lenistwo i kłopotliwe wykonanie całości zaowocowało uproszczeniami
Awatar użytkownika
Motyl
Posty: 53
Rejestracja: 29 sie 2011, 20:40

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Motyl »

Kosmos, robi wrażenie. Lecz czy aby nie za nowoczesne?
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Tomsonikkk »

Witam
Motyl pisze:Kosmos, robi wrażenie. Lecz czy aby nie za nowoczesne?

Jasne robiąc coś trzeba mieć na uwadze co by pasowało . Po zmontowaniu w całość można ocenić czy dobrze komponuje z resztą :? i właśnie stoję przed dylematem czy nie szukać innego rozwiązania ? może ktoś się wypowie
Załączniki
albatros tomsonikkk 104.jpg
albatros tomsonikkk 103.jpg
albatros tomsonikkk 102.jpg
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Tomsonikkk »

Witam
Po sugestiach bardziej doświadczonych kolegów ,podstawa została przemalowana jest to jedna z prób ratowania nóg albatrosa , czy udana ? a tak na marginesie czuje delikatną niechęć przed wykonaniem nowego stojaka bo po tym zostaną mi dwie brzydkie dziury :evil:
Załączniki
albatros tomsonikkk 105.jpg
albatros tomsonikkk 106.jpg
Awatar użytkownika
jarekwo
Posty: 68
Rejestracja: 24 kwie 2012, 23:36

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: jarekwo »

Witam,
piękny model, który wymagał wiele ciężkiej pracy. Również podstawa była pracochłonna ale moim okiem laika to model wygląda w tej chwili jak maszyna krocząca z gwiezdnych wojen. Nie nabijam się, ani nic takiego ale jak otworzyłem stronę to pomyślałem: o ja pier..- okręt na dwóch nogach.
Sama podstawa piękna ale te nogi to chyba pomyłka. Mimo nakładu pracy- bardziej pasują do czegoś nowoczesnego tak jak poprzedni napis, który jak widzę został już usunięty.

Tak na szybko- jeżeli chcesz nietypowej podstawki do modelu może fajnie byłoby dać na przykład dwa kawałki gałęzi w kształcie procy- tzn "Y" ? Jakby takie surowe kształty ładnie zabejcować i polakierować to może ładniej komponowałoby się z modelem niż te kosmiczne kształty i materiały?
Pozdrawiam
Jarek
Awatar użytkownika
muli9
Posty: 200
Rejestracja: 17 lut 2012, 08:47

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: muli9 »

Również moim zdaniem podstawa jest zbyt nowoczesna (chociaż bardzo ładnie wykonana), co do koloru to pasuje zrobić kontrast do ciemnego poszycia i zrobić ją w kolorze ty samym co masz jasne burty, taka skromna sugestia ;) A tak po za tym to model bardzo ładnie się prezentuje.
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Tomsonikkk »

Witam szanowną Kogę
Ostatnio narobiłem trochę zamieszania stojakiem , nie mogłem tego tak zostawić i zrobiłem nową wersje :) dziury w podstawie zostały zamaskowane choć i tak jakiś ślad został , może jeszcze się skusze na jakiś retusz . Dodatkowo doszły kolejne elementy waloryzujące na pokładzie :D Jednym słowem cały czas powoli do przodu czy we właściwym kierunku nie wiem wam zostawiam ocenę

A korzystając z okazji mam pytanko czy może ktoś korzystała z usług tej firmy http://www.modelmast.com/oferta_pol.htm chcę zmówić gotowy laminat Halnego chodzi mi o rzetelność realizacji zamówienia , albo jakieś inne propozycje zaufanch firm z góry dziękuje za pomoc
z pozdrowieniami Tomasz Pilich
Załączniki
widok na pokład
widok na pokład
jag by kto pytał to wiadro w trakcie budowy
jag by kto pytał to wiadro w trakcie budowy
napis albatros zostaje w danej postaci
napis albatros zostaje w danej postaci
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Borek »

Zupełnie inny model na tej podstawce :) Dobry wybór :)
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Tomsonikkk »

Witam Koge
Mój dzisiejszy post jest pod tytułem KONIEC
Gablota została ukończona wszystkie elementy znalazły się na pokładzie a sam model trafił na miejsce swojej ekspozycji :D . Z mojej strony pozostaje już tylko podziękować kolegom za rady i wskazówki które przyczyniły się do końcowego wyglądu modelu a wszystkim zainteresowanym za czas który spędzili na przeglądaniu mojego wątku .
Nie pozostaje mi już nic innego jak wrzucić ostatnie fotki
Z pozdrowieniami Tomasz Pilich
Załączniki
ten kabelek będzie zamaskowany
ten kabelek będzie zamaskowany
lustro spełniło swoje zadanie , odbite światło podświetla wystarczająco model
lustro spełniło swoje zadanie , odbite światło podświetla wystarczająco model
albatros tomsonikkk 114.jpg
albatros tomsonikkk 113.jpg
albatros tomsonikkk 110.jpg
ODPOWIEDZ