Albatros OcCre jako model treningowy

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Tomsonikkk »

Borek pisze:Co do planów budowy następnego modelu - może wersja z 1765, czyli ta dużo ładniejsza i bardziej unikatowa wśród modeli Victorego :)

W chwili obecnej jestem na etapie zbierania literatury , generalnie muszę najpierw skończyć albatrosa , później może jeszcze jakiś zestaw i dopiero jak się odważę . Generalnie mam jeszcze dużo czasu na podjęcie decyzji :D
Pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Tomsonikkk »

Witam
po dłuższej przerwie wydaje mi się e kryzys twórczy mam już za sobą :D Co by zapewnić sobie urozmaicenie w pracy skupiłem się na wykonaniu podstawy gabloty. Udało mi się wykonać nóżki zamontować oświetlenie (led) jako ciekawostkę dodam że daszek gablotki będzie wykonany z lustra odwróconego do dołu , tak by odbite światło oświetlało pokład modelu :mrgreen:
dodatkowo udało mi się załatwić fornir i poczyniłem pierwsze zabawy z wykonaniem instancji :D
zdecydowanie nie jest to takie łatwe i będzie jeszcze co robić , tym bardziej że podstawa jest o wymiarach 700x300 mm
Z pozdrowieniami Tomek
Załączniki
albatros tomsonikkk 80pg.jpg
albatros tomsonikkk 81.jpg
albatros tomsonikkk 82.jpg
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Borek »

Sama podstawka jak i model ładne. Tylko to oświetlenie nie bardzo pasuje jak na mój gust ponieważ z tego co widać na zdjęciu oświetlenie modelu jest nierównomierne. No i chyba światło powinno padać z góry aby oświetlać olinowanie i elementy wyposażenia pokładu, no chyba że jestes bardzo dumny z poszycia i chcesz je pokazać to ok :)
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Awatar użytkownika
Sance
Posty: 161
Rejestracja: 28 mar 2012, 19:21

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Sance »

Tomsonikkk pisze:daszek gablotki będzie wykonany z lustra odwróconego do dołu , tak by odbite światło oświetlało pokład modelu

To chyba załatwia podświetlenie z góry ale ja bym jeszcze przejechał te LED papierem żeby rozproszyć to światło lub przykrył jakimś matowym przepuszczającym światło materiałem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Tomsonikkk »

Witam szanowną załogę
dysponując nadmiarem wolnego czasu prace przy moim modelu treningowym posunęły się znacznie do przodu :D Mianowicie Albatros ma już skończone olinowanie , co za tym idzie wszystkie żagle są już na swoim miejscu , nie było to wcale takie proste a już na pewno był to bardzo meczący okres budowy .Został jeszcze tylko porządek do zrobienia na pokładzie , i montaż drobnych elementów , ale najpierw zajmę się kontynuacją wyklejania instancji co by mieć jakieś urozmaicenie ;)

Sance pisze:To chyba załatwia podświetlenie z góry ale ja bym jeszcze przejechał te LED papierem żeby rozproszyć to światło lub przykrył jakimś matowym przepuszczającym światło materiałem.


szlifowanie led odpada bo są one zamknięte w listwie i jest to raczej nie wykonalne , z materiałem wykonam próby , a po głowie chodzi mi pomysł przeszlifowania części wodnej modelu i pokrycie jej olejem
Ok co by nie zanudzać wrzucam fotki
Z pozdrowieniami Tomek
Załączniki
albatros tomsonikkk 87.jpg
albatros tomsonikkk 86.jpg
albatros tomsonikkk 85.jpg
albatros tomsonikkk 84.jpg
albatros tomsonikkk 83.jpg
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Tomsonikkk »

Witam Kogę
Po zakończeniu olinowania nadszedł czas na porządki , i tu okazało się że na pokładzie jest naprawdę pusto :( Postanowiłem improwizować , tym sposobem doszła kolejna lina do lawet armat , wykonałem coś w stylu włóczni i umieściłem je u podstawy masztów i przykleiłem skończony dzwon :D W planach mam jeszcze wykonanie parę tego rodzaju pierdółek ale to dopiero w następnych postach .
Standardowo dorzucam fotki ,a wam zostawiam ocenę
Z pozdrowieniami Tomek
Załączniki
albatros tomsonikkk 88.jpg
albatros tomsonikkk 89.jpg
albatros tomsonikkk 90.jpg
albatros tomsonikkk 91.jpg
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Tomsonikkk »

Witam załogę Kogi
Co by nie było że prace przy Albatrosie stanęły dokonam szybkiej aktualizacji tematu :D
w budowie mam skrzynki na proch brakuje jeszcze okuć i zastanawiam się nad workami na proch ,zrobiłem próbne ,ale w dalszym ciągu szukam innego materiału . Jeśli idzie o podstawę długo zastanawiałem się jak wypełnić pozostała cześć intarsji i wybrałem chyba najbardziej czasochłonne rozwiązanie :D
Ale co tu pisać wrzucam fotki a wam zostawiam ocenę
Z pozdrowieniami Tomek P
Załączniki
albatros tomsonikkk 93.jpg
albatros tomsonikkk 92.jpg
albatros tomsonikkk 94.jpg
Ostatnio zmieniony 16 lip 2012, 23:22 przez Tomsonikkk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Stojgniew
Posty: 104
Rejestracja: 09 lip 2011, 14:17

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Stojgniew »

Ta róża wiatrów jest częścią pokładu?
W trakcie budowy: Golden Hind (Szkutnik)
Awatar użytkownika
Sance
Posty: 161
Rejestracja: 28 mar 2012, 19:21

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Sance »

Ta róża wiatrów jest na podstawce po prawej widać listwę diodową do podświetlenia.
Swoją drogą bardzo ciekawa podstawa może autor skusi się na jakieś gargulce lub ryby "trzymające" model.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Tomsonikkk »

Witam
taka szybka aktualizacja tematu , udało mi się wykończyć intarsjie efekt jak dla mnie zadowalający ;) dodatkowo wykonałem napis z poliestyrenu kawałka blaszki miedzianej i drutu z kabla telefonicznego , taka moja wizja :mrgreen: . co by nie było wstawiłem próbnie szybki do gabloty a od góry przykleiłem folie aluminiową ( lustra jeszcze nie posiadam ) efekt zadowalający , pokład został doświetlony :D a Albatros niebawem doczeka się domku :D . Niema co tu pisać wrzucam fotki a wam zostawiam ocenę
Z pozdrowieniami Tomek
Załączniki
zdjęcie robione w ciemności dlatego jakość słabiutka
zdjęcie robione w ciemności dlatego jakość słabiutka
albatros tomsonikkk 95.jpg
albatros tomsonikkk 96.jpg
ODPOWIEDZ