Albatros OcCre jako model treningowy

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Karrex »

Tomsonikkk pisze:...
Karrex pisze:Wanty są czarne, wyblinki od jasnych (w kolorze lin konopnych jak na HMS Victory) do czarnych.

nie wiem czy dobrze zrozumiałem powinienem zrobić jasne wyblinki?
...

Witaj.
Pisałem trochę późno, więc żeby się nie rozpisywać użyłem skrótu myślowego.
Niedawno śledziłem na forum dyskusje dot. właśnie koloru wyblinek. Konkluzja była taka, że powinny być jasne (w kolorze lin konopnych) i na potwierdzenie było zdjęcie wyblinek na HMS Victory.

W lipcu br. do Gdańska na Zlot żaglowców Baltic Sail przypłynęły dwie repliki: rosyjski Standart i Bounty (zbudowany w Nowej Szkocji). Na Standarcie wyblinki też były jasne, ale na Bounty wyblinki były ciemne.

Moim zdaniem wybór koloru wyblinek (w wypadku modelu niewystawowego ;)) należy do modelarza, podoba Ci się ciemny, rób ciemny (zawsze będziesz mógł się odnieść, że na Bounty wyblinki są właśnie ciemne). Mi osobiście podobają się jasne wyblinki i będę robił jasne, ale przecież Twój model będzie u Ciebie, a nie u mnie :lol:
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Tomsonikkk »

Witam załogę Kogi
Nawał pracy który zawsze towarzyszy okresowi przedświątecznemu spowodował że prace przy albatrosie trochę zwolniły . W dalszym ciągu mam mały problem z jufersami , mianowicie te nowe które dostałem w modelarskim są troszkę za małe :? do zestawu były dołączone 4mm a ja dostałem 3,5mm i tu mam dylemat czy montować mniejsze czy szukać dalej ? oczywiście poszukiwania spowodują dalszą przerwę w budowie a tego bym nie chciał .
A i żeby nie było że nic nie robiłem udało mi się wykonać szalupę i mam prawie skończone pompy i parę brakujących detali z pokładu :D
Pozdrawiam zainteresowanych
Załączniki
różnica jest nie wielka ale zawsze
różnica jest nie wielka ale zawsze
albatros tomsonikkk 53jpg.jpg
albatros tomsonikkk 54jpg.jpg
albatros tomsonikkk 55pg.jpg
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Albatros OcCre

Post autor: Tomsonikkk »

Witam załogę Kogi
Z pewnością jest to mój ostatni post w tym roku , zaczyna mi się urlop Świąteczny i standardowo wybieram się do Polski :D Na ten okres odkładam prace modelarskie na bok :cry: Jeśli idzie o postęp w pracach przy albatrosie to pewnie nie których rozczaruje bo nie ma rewelacji , większość czasu poświęcam na próby przy wiązaniach linek i zbieraniu informacji jak co wygląda i jak to wykonać . Nie chciał bym popełnić znowu jakiegoś mega błędu tym bardziej że zamówiłem nowe jufersy i linki u Pana Mirka :D i szkoda by było to zmarnować :oops:
Przy okazji żeby nie było że nic nie pokazałem wrzucam fotki skończonych pomp i delikatny lifting zestawowych bloczków :D
A na samym końcu Świąteczne życzenia Dla całej załogi KOGI i oczywiście owocnego w pracach modelarskich 2012r
Pozdrawiam
Tomasz Pilich
Załączniki
chyba nie muszę pisać które są poprawione
chyba nie muszę pisać które są poprawione
albatros tomsonikkk 57pg.jpg
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Tomsonikkk »

Witam szanowną Kogę
Od ostatniego postu minęło troszkę czasu a prace przy Albatrosie jakby stały w miejscu . Będąc w Polsce odebrałem przesyłkę od pana Mirka z nowymi jufersami , i linkami 0,8 ciemną i 0,3 jasną :D i tak pomalutku sobie wiąże bloczki wanty i wyblinki na drugim maszcie ,dorzucam zdjęcie oczywiście zrobione w trybie macro ;) co by się koga mogła wypowiedzieć , bo chciałbym kontynuować prace a nie jestem pewien czy aby na pewno jest wszystko ok ?
Pozdrawiam Tomek
Załączniki
albatros tomsonikkk 59pg.jpg
albatros tomsonikkk 60pg.jpg
albatros tomsonikkk 61pg.jpg
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Tomsonikkk »

Witam szanowną Kogę
Prace przy albatrosie posuwają się cały czas do przodu ,wydaje mi się że temat z wyblinkami mam jakby zamknięty :) troszkę to trwało ale było warto :D zresztą co tu pisać wrzucam fotki a wam zostawiam ocenę
Pozdrawiam zainteresowanych Tomasz
Załączniki
albatros tomsonikkk 63pg.jpg
albatros tomsonikkk 64pg.jpg
albatros tomsonikkk 66pg.jpg
albatros tomsonikkk 67pg.jpg
Awatar użytkownika
Seb77
Posty: 81
Rejestracja: 12 gru 2011, 11:54

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Seb77 »

Kurde - podoba mi się - chciałbym tak jak Ty.
Może kiedyś....?
Pozdrawiam SEB
Ukończone: - "Dżonka" - Projekt Koga.
W trakcie prac: - "Santa Maria" - Projekt Koga.
W dalekiej przyszłości : - "Karl und Marie" - Projekt Koga.
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Tomsonikkk »

Witam
Co to by była za niedziela jak bym nie wrzucił jakiegoś nowego posta :D

Seb77 pisze:Kurde - podoba mi się - chciałbym tak jak Ty.
Może kiedyś....?


Seb77 musisz wiedzieć że ja jestem początkującym , i wydaje mi się że uzyskasz podobny , bądź lepszy efekt w swojej Santa Maria , potrzeba tylko czasu i chęci,
mimo to miło że się komuś podoba ;)
Wracając do albatrosa to olinowanie stałe mam już skończone , zresztą co tu pisać wrzucam fotki a wam zostawiam ocenę
Pozdrawiam zainteresowanych Tomasz
Załączniki
albatros tomsonikkk 68pg.jpg
albatros tomsonikkk 69pg.jpg
albatros tomsonikkk 70pg.jpg
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Tomsonikkk »

Witam załogę Kogi
z racji tego że jestem małomówny nie będę się rozpisywał :D
Postanowiłem standardowo wrzucić parę fotek co by nie było że nic nie robię , a efekt ?no cóż nie jest łatwo , zresztą wam zostawiam ocenę
Pozdrawiam zainteresowanych
Załączniki
albatros tomsonikkk 71pg.jpg
albatros tomsonikkk 72pg.jpg
albatros tomsonikkk 73pg.jpg
zestawowy żagiel przed przeróbką
zestawowy żagiel przed przeróbką
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Tomsonikkk »

Witam
Po dłużej przerwie postanowiłem dokonać aktualizacji mojego wątku , nie jest to takie proste w szczególności że tępo prac znacząco spadło udało mi się coś tam zrobić . W głównej mierze są to małe detale którymi staram się zwaloryzować swoją jednostkę takie jak amunicja do uzbrojenia , dzwon okrętowy ,oraz ster i okucia do szalupy . Dodatkowo udało mi się powiesić 3 żagle i chyba najważniejsze mam już zaczętą gablotę .W chwili obecnej stan surowy z wycięciami na ściany ( szyby które też już posiadam ) oraz z frezami na oświetlenie led które będzie oświetlać model od dołu . Spód mam zamiar wykonać na zasadzie instancji ,ale to dopiero jak zaopatrzę się w fornir :cry:
Dodatkowo co by nie było zbieram lekturę do następnej jednostki , ale nie będę się rozpisywał wrzucam fotki one pokarzą więcej :D
Pozdrawiam zainteresowanych
Załączniki
albatros tomsonikkk 79pg.jpg
albatros tomsonikkk 78pg.jpg
albatros tomsonikkk 77pg.jpg
albatros tomsonikkk 75pg.jpg
albatros tomsonikkk 76pg.jpg
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Albatros OcCre jako model treningowy

Post autor: Borek »

Bardzo mi się podoba twój model treningowy.
Co do planów budowy następnego modelu - może wersja z 1765, czyli ta dużo ładniejsza i bardziej unikatowa wśród modeli Victorego :)
http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=55&t=1226
Pozdrawiam serdecznie Piotr
ODPOWIEDZ