Jacht D`Oro 1:80 w kilka godzin

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
Tomek Aleksinski
Posty: 410
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Jacht D`Oro 1:80 w kilka godzin

Post autor: Tomek Aleksinski »

Leon27 pisze:Kadłub zamknięty


Nieprawidlowo wykonane poszycie kadluba - widoczne na zdjeciach.
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Jacht D`Oro 1:80 w kilka godzin

Post autor: Leon27 »

Masz rację w całej rozciągłości. Miałem świadomość to czyniąc. Wersje następne będą miały wypełniony dziób i wtedy wszystko będzie ok. Miał być szybko wykonany. A tu ani szybko ani właściwie. Ot popełniłem paszkwila. Komercja nie jest przyjacielem modelarza.
BigPapaVader
Posty: 18
Rejestracja: 03 sty 2012, 19:12

Re: Jacht D`Oro 1:80 w kilka godzin

Post autor: BigPapaVader »

Odświeżając nieco temat, mam pytanie - ponieważ "rozruchowo" zamierzam skleić dokładnie ten sam jachcik.
Jeśli w komplecie pokład jest już rozrysowany (imitacja deskowania pokładu) stoi coś na przeszkodzie aby położyć na nim jeszcze warstwę desek (forniru)? Wiadomo, że trochę namiesza to podwyższenie pokładu w samej proporcji modelu, niemniej traktuję go szkoleniowo i chciałbym zakosztować jak najwięcej elementów rzemiosła. Zastanawiam się czy nie natrafię później na jakieś nieoczekiwane komplikację.
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Jacht D`Oro 1:80 w kilka godzin

Post autor: Leon27 »

Chodzi o to żeby jakoś armaty się mieściły w otworach działowych. A one w tym momencie wchodzą na styk. Najlepiej byłoby jakbyś o ten niespełna milimetr podszlifował wręgi pod pokładem głównym gdzie stoją armaty i wtedy położył fornir i powinno być gitara, Na pozostałych pokładach nie powinno to mieć większego wpływu. Ten najwyższy i tak ma obwiednie z listewek jasnych i aż się prosi żeby ją wypełnić poszyciem z forniru np mahoniowego.
BigPapaVader
Posty: 18
Rejestracja: 03 sty 2012, 19:12

Re: Jacht D`Oro 1:80 w kilka godzin

Post autor: BigPapaVader »

I właśnie o to mi chodziło;)
dzięki
ODPOWIEDZ