Galeon-budowa wnętrza(Wodnik,Roter Loewe)

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Krzysiek
Posty: 3
Rejestracja: 09 mar 2011, 14:21

Re: Galeon-budowa wnętrza(Wodnik,Roter Loewe)

Post autor: Krzysiek »

Witam. Od kilku tygodni chciałem to napisać bo dla mnie jest Pan mistrzem .... Pomimo tych stealersów nieudanych dla fachowców i kilku niedociągnięć innych - o których dowiedziałem się z tego forum i wypowiedzi forumowiczów- to dla mnie jest Pan mistrzem fachu, cierpliwości i pomysłowości wielu rozwiązań... Czytając Pański temat momentami dech mnie zapiera, że ktoś dla własnej satysfakcji i dążenia do perfekcji tak myśli i kombinuje...Panie Kazimierzu jestem pełen podziwu dla Pana i Pańskiej pracy nad tym statkiem jak również dla Pańskiego konceptu, zacięcia i pomysłowości w wielu sprawach ...życzę powodzenia w dalszych pracach i kibicuję oczekując ukończenia dzieła.
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Galeon-budowa wnętrza

Post autor: kagra »

Witaj Krzysiek.Dzięki za tak miłe słowa ale mistrzem się nie czuję.Po prostu robię to co lubię.Szkutnictwem zajmuję się od niedawna odkąd mam nieco więcej czasu.Dlatego popełniam masę błędów bo ciągle się uczę.Wcześniej w pracy zawodowej zajmowałem się m.inn.organizacją pracy i pewne procesy należalo usprawniać.Za to mi płacili.Teraz usprawniam mój warsztacik i to mnie bardziej pociąga niż same modele.A gdy już się natnie,naszlifuje i wytoczy, to trzeba to gdzieś zagospodarować.I tak powstają modele.Może nie redukcyjne, medalowe repliki ale zwykłe pokojowe durnostojki.Mistrzostwa już nie osiągnę bo nawet to tego nie dążę.Tak mi się zdaje,że to co robię, modelarstwem nie jest a tylko zabawą dla zabicia czasu.Napewno temat ukończę a czy to będzie super poprawnie nie jestem pewny.Ale Ty ucz się poprawności od prawdziwych mistrzów których na Kodze mamy mnóstwo.Bo czym skorupka nasiąknie...Pozdrawiam.Kazimierz.
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Galeon-budowa wnętrza

Post autor: kagra »

Witam.

Jutro mija siedem lat od ostatniego wpisu tej relacji.Wreszcie projekt doczekał się kontynuacji.
Skorupa jest Wodnika.Wnętrze będzie niekoniecznie takie jak jest w planach tego modelu.Tam pokazano półprzekrój a ja robię wcięcie do wewnątrz.Główne elementy będą uwidocznione,jak pompy,kabestan,mechanizm steru czy pachoły.Jako,że pokłady wybiegają poza oś symetrii będzie można umieścić wiele innego osprzętu.Czy mi się uda,nie wiem.Będę próbował.
Pozdrawiam serdecznie.Kazimierz.
Załączniki
5.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Galeon-budowa wnętrza(Wodnik,Roter Loewe)

Post autor: kagra »

Witam
Zabudowa wnętrza. Metodą prób i błędów ;)
Pozdrawiam.K.
Załączniki
20180330_180257_HDR.jpg
20180330_110020_HDR.jpg
Awatar użytkownika
Ondras71
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2018, 23:33

Re: Galeon-budowa wnętrza(Wodnik,Roter Loewe)

Post autor: Ondras71 »

Bardzo ładne i inspirujące !! Ondras ;)
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Galeon-budowa wnętrza(Wodnik,Roter Loewe)

Post autor: kagra »

Witam po przerwie wakacyjnej. :)

Prace ruszyły.Zacząłem od pasowania pokładów i gretingów.Swego czasu pisałem,że wypróbuję inny sposób budowy gretingów bez frezarki.Zainspirował mnie kol.Piatnik parę lat temu podobną metodą z pasków forniru.Aby być pewnym,że klejone ząbki nie będą się odrywać w czasie cięcia wzmocniłem je kaponem i tak utwardzone nie odpadł ani jeden.
Zresztą co będę pisał.Macie zdjęcia.Dodam jeszcze,że ciąłem na pile 0,5 mm.

Pozdrawiam.K
Załączniki
13.jpg
12.jpg
11.jpg
10.jpg
9.jpg
8.jpg
7.jpg
6.jpg
5.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 914
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Galeon-budowa wnętrza(Wodnik,Roter Loewe)

Post autor: Slawek Kromer »

Kazik
Każda metoda która prowadzi do celu jest dobra . Tobie reling wychodzi świetnie -jak i cały model
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Galeon-budowa wnętrza(Wodnik,Roter Loewe)

Post autor: kagra »

Zabudowa pokładu bateryjnego.Kabestan kotwiczny będzie ruchomy w/g tego rysunku.Druga część z handszpakami będzie na wyższym pokładzie.Całość robiona metodą prób i błędów jako praca autorska.Myślę,że może nie będzie tak żle.Pozdrawiam.K.
Załączniki
5.jpg
4.jpg
4.jpg (33.35 KiB) Przejrzano 5574 razy
3.jpg
2.jpg
1.jpg
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 386
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Galeon-budowa wnętrza(Wodnik,Roter Loewe)

Post autor: TomekA »

kagra pisze:Zabudowa pokładu bateryjnego.Kabestan kotwiczny będzie ruchomy w/g tego rysunku.Druga część z handszpakami będzie na wyższym pokładzie.Całość robiona metodą prób i błędów jako praca autorska.Myślę,że może nie będzie tak żle.Pozdrawiam.K.


Mysle, ze wszystko wyglada b. dobrze (nie majac planow pod reka). Przynajmniej, nie widze to zadnych bledow o ktorych piszesz. Oby tak dalej! :)
Zamiast malowania gretingow na czerwono, zostawilbym je w naturalnym kolorze drewna. Jeszcze do tej pory nie widzialem na zadnym zaglowcu malowanych gretingow - pod butami marynarzy farba by sie szybko scierala...
No, ale to kwestia indywidualnej decyzji modelarza.
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Galeon-budowa wnętrza(Wodnik,Roter Loewe)

Post autor: kagra »

Ciąg dalszy.
Dzięki za opinię Tomku.Gretingi czerwone aby nieco ożywiły pokład,wraz z lawetami będzie jakiś kontrast.Dodałem pompy zęzowe oraz przymiarka liny kabestanu z linami kotwicznymi.
Pozdrawiam.K.
Załączniki
20181004_170056_HDR.jpg
20181004_165705.jpg
20181004_131735.jpg
ODPOWIEDZ