Galeon-budowa wnętrza(Wodnik,Roter Loewe)

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Wodnik-przekrój wzdłużny.

Post autor: Kazek »

Kaziu to jest przyjemność oglądać twoje relacje. Wspaniała robota bedę z uwagą obserwował twoją pracę nad tym modelem gdyż sam od jakiegos czasu mam chęć na taką budowę . Bedzie co podgladac i się uczyć.
Pozdrawiam Kazimierz
.
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Hadżi
Posty: 448
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska k\/Olkusza","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Wodnik-przekrój wzdłużny.

Post autor: Hadżi »

Witam!


kagra napisał:
.Niektóre rzeczy wynikają z potrzeby chwili np.ta szlifierka Ryszard.Rzeczywiście kiedyś służyła mi jako frezarka za czasów"Zrób to sam".Po niewielkiej przeróbce zdaje egzamin jako szlifierka bębnowa.


Kaziu, a czy można prosić o kilka fotek tej szlifierki w różnych ujęciach i zbliżeniach? Co do budowy nowego modelu jestem pewien, że go wykonasz na najwyższym poziomie i nie ustąpisz japończykom ani rosjanom.

Pozdrawiam

"Hadżi"
Na pochylni strajk zakończony: ok. podwod. SIEWIERJANKA, budowa wznowiona.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są trudne lub b.trudne.
Myślenie nie boli. Gdyby głupota bolała to nie jeden z bólu by wył.
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Wodnik-przekrój wzdłużny.

Post autor: myszor »

Sylwek jeżeli posiadasz wyobraźnie przestrzenną to te dwa zdjęcia wystarczą do budowy takiej maszynki . Liczy się pomysł a tego Kaziowi nie brakuje . Kaziu ja nie cukrze tylko pisze to co mam na sercu . Ja nie lubie filozofować i wale prosto z gęby .Pokazujesz to co robisz i nie ukrywasz tego . Jesteś szczery i to w Tobie bardzo szanuje . Znasz mnie już napewno z moich wpisów i wiesz że ja nie z tych co cukrują .Pozdrawiam :) .
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Wodnik-przekrój wzdłużny.

Post autor: kagra »

Jeszcze raz dzięki za wsparcie duchowe w tej relacji.Dla mnie to nowe wyzwanie.Metodą prób i błędów może się uda.Zresztą mam czas a sezon jesienno-zimowy będzie temu sprzyjał.

Hadżi,ta szlifierka powstała ad hoc z potrzeby szlifowania wręg, bez dbałości o estetykę.Stojak z dawnych czasów.Szlifierka też pamięta lata gierkowskie.Kiedyś miałem możliwość spawania to pospawałem z ceowników i rurek.Potem poszedł w odstawkę.Teraz przydał się znowu.

Bęben z papierem to pręt fi8 z przewierconym w poprzek otworem,wciśnięty w wałek i zabezpieczony wkrętem.Następnie docieranie bębna już na szlifierce.Wycięcie rowka i założenie papieru odpowiedniej gradacji.Sama konstrukcja stolika jest prosta.Dwa wycięte koła mimośrodowo podnoszą stolik.Teraz wiem,że bęben mógłby być nieco dłuższy aby uzyskać większy kąt i chyba dorobię jeszcze jeden.To tyle,jeśli w czymś pomogłem to się cieszę.

Pozdrawiam.K.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ps.
Andrzej, z tym cukrem to był żart oczywiście.Odnośnik do Twych własnych słów w którymś z postów.
Awatar użytkownika
Hadżi
Posty: 448
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska k\/Olkusza","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Wodnik-przekrój wzdłużny.

Post autor: Hadżi »

Witam!

kagra napisał:
Bęben z papierem to pręt fi8 z przewierconym w poprzek otworem,wciśnięty w wałek i zabezpieczony wkrętem.Następnie docieranie bębna już na szlifierce.Wycięcie rowka i założenie papieru odpowiedniej gradacji.Sama konstrukcja stolika jest prosta.Dwa wycięte koła mimośrodowo podnoszą stolik.Teraz wiem,że bęben mógłby być nieco dłuższy aby uzyskać większy kąt i chyba dorobię jeszcze jeden.To tyle,jeśli w czymś pomogłem to się cieszę.


Dzięki Kaziu!

Andrzej [myszor] Wyobraźnię to ja mam i to zdrową, bo jestem realistą, a nie fantastą. Te zdjęcia są mi potrzebne, bo tworzę od jakiegoś czasu indeksację "patentów" i wykonania detali na potrzeby Kogi.

Pozdrawiam

"Hadżi"
Na pochylni strajk zakończony: ok. podwod. SIEWIERJANKA, budowa wznowiona.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są trudne lub b.trudne.
Myślenie nie boli. Gdyby głupota bolała to nie jeden z bólu by wył.
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Wodnik-przekrój wzdłużny.

Post autor: kagra »

Witam.
Stocznia nieco się rozrosła.Wygląda teraz jak suchy dok.Okazało się,że wręgi można wykreślać krzywkami na podstawie trzech punktów za pomocą prostego przyrządu.Wycięcie kartonowego szablonu nie nastręcza trudności.Zawsze można coś poprawić.To tyle.Pozdrawiam.K.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Wodnik-przekrój wzdłużny.

Post autor: oksal »

Kiedyś też muszę i tego spróbować:) Wiesz Kazik, akurat główkuję przy proporcjach przekrojów burt. Ja mam problem jak dużo ze(a)brać;)
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Wodnik-przekrój wzdłużny.

Post autor: kagra »

Adam,moje wręgi jeszcze będą cieniowane od wewnętrznej strony.Też szukam argumentu jaką grubość zostawić na końcu aby po plankowaniu przynajmniej w miarę zachować proporcję.
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Wodnik-przekrój wzdłużny.

Post autor: oksal »

Kazik ja gdzieś widziałem takie proporcje. Moze sie uda mi je znaleźć. To skorzystasz. Kazik druga sprawa kup koniecznie Morza statki i okrętu . z 9/2010. Jerry o tym już wspominal. Jest tam bardzo dobry artykuł o artylerii Solena. Musisz tą pozycję mieć:)
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Wodnik-przekrój wzdłużny.

Post autor: kagra »

Adam,dzięki.W przeciwieństwie do narzędzi,w literaturę jestem nieco ubogi:)
ODPOWIEDZ