HMS Royal William 1719

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: HMS Royal William 1719

Post autor: oksal »

Jeszcze małe uzupełnienie, zanim zamknę drugi pokład trzecim pokładem . Robiło by to wrażenie, jakby 100% lawet miało talie i gdybym wyposażył pokład we wszystkie elementy
Załączniki
RW352.jpg
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: HMS Royal William 1719

Post autor: oksal »

...w końcu przyszła do mnie wena:) Co prawda było to w poniedziałek, a dziś przyszły do mnie zywce, więc na moment oderwę się od weny. Ale zanim to zrobię to pokażę "atrapy" ścianek działowych. Z braku konkretnych planów do RW, posiłkuje się rycinami, rys. Bellony i Victory. Ogólnie tych ścianek nie będzie w 100% widać. Zasłonią je okna galerii rufowej. A że jest ich dużo, to prawdopodobnie będzie coś można dostrzec, a nie chcę aby było widać rząd lawet. Zostaje jeszcze druga burta i środek plus bejca.
Załączniki
RW354.jpg
RW353.jpg
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: HMS Royal William 1719

Post autor: oksal »

Nadal mam chęci :) Systematycznie wieczór w wieczór dłubię. Klamek nie robię. Jeszcze tylko drzwi do lewego i prawego wychodka.
Załączniki
RW355.jpg
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: HMS Royal William 1719

Post autor: ryszardw »

Super.Cieszę się ze wróciłeś do pracy .Az szkoda będzie zamykać rufę .A może podświetl bo tam są spore okna .Pozdr.R
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: HMS Royal William 1719

Post autor: kagra »

Jesienne wieczory sprzyjają''dłubaniu''.Adam nie odpuszczaj przynajmniej do wiosny.Pozdrowienia.K.
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: HMS Royal William 1719

Post autor: oksal »

Panowie, dzięki za duchowe wsparcie:) Jak na razie opuściłem w stoczni jeden wczorajszy wieczór. Może w końcu załapię normalny rytm w tym moim dłubaniu. Dziś zamknąłem wychodki.

Rysiu, raczej nie będę robił tego oświetlenia. Zbyt dużo niedociągnięć, a o umeblowaniu to nawet nie chce mi się myśleć.
Załączniki
RW357.jpg
RW356.jpg
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: HMS Royal William 1719

Post autor: oksal »

Fałszywy pokład położyłem w tygodniu (sklejka lotnicza 0,4mm) Na to na bieżąco tnę kawałki olchy. Grubość "klepek" w granicach 0,8mm. Na dziś mam wytyczoną bazę do układania "klepek" po lewej i prawej stronie pokładu
Załączniki
RW359.jpg
RW358.jpg
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: HMS Royal William 1719

Post autor: Borek »

Witam.
O jakości nie piszę bo wiadomo że jest fajnie :D Ale super że masz wenę, nie odpuszczaj, trza temat pocisnąć :)
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: HMS Royal William 1719

Post autor: oksal »

Borek pisze:Witam.
O jakości nie piszę bo wiadomo że jest fajnie :D Ale super że masz wenę, nie odpuszczaj, trza temat pocisnąć :)


Piotrek mam. Nadal mam. Stary Rok zamknę skończonym III pokładem bateryjnym i "kawałkami" nadburć.
Lewa burta ma o trzy klepki poszycia więcej. Poniżej fotki z ostatnich kilkunastu roboczych dni

Wykończeniówka budowniczego i pokładu

RW360.jpg


Mocowanie nadburć. W malowaniu zastosowałem paten Kazika (Kagry) z modyfikacją- czerwony tusz do stempli plus bejca "wiśnia" stosunek 4:1.

RW361.jpg

RW362.jpg


Rozwiązanie Ryśka W. w imitacji kołkowania pokładu i nadburć

RW363.jpg

RW364.jpg


Pokład jak i naburcia nakłuwałem prezentem od Andrzeja1. Andrzej, poniżej jedna z Twoich igieł zamocowana w końcówce wkładu długopisu. Ostrzona o wewnątrz

RW365.jpg
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: HMS Royal William 1719

Post autor: oksal »

Ostatnio sumiennie do mojej "stoczni" chodzę. Podciągnąłem burty no i walczyłem 4 dni ze złoceniem. Raptem dwie ozdobne listwy. Wszyło jak wyszło. Zmarnowałem dwa płatki złota 23 karatowego kutego 12g na 1000 płatków. Powolna robota ale fajna. Korzystałem z uwag Ryśka (RzyszardW) oraz Karola (Karex). Obaj pisali o złoceniu w relacji Ryśka HMS Princa.

Używałem tego:
RW371.jpg


a wyszło tak

RW370.jpg
ODPOWIEDZ