HMS Royal William 1719

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Royal William 1719

Post autor: myszor »

Adasiu , ja broń Boże żebym Ci coś sugerował . Po prostu znając Twoją dokładność i precyzje byłem trochę zaniepokojony tymi wzgórkami .No ale teraz dopieściłeś kopytko . Pogłaskał bym je . Dupcia czy cycuszki ?;) Po pierwszym poszyciu nie zapomnij o płótnie .
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Royal William 1719

Post autor: Jarek »

No pieknie Adaś wypieściłeś to kopytko. Już mogę sobie to wyobrazić jak bardzo się napracowałeś. Andrzej przypomina o płótnie po pierwszej warstwie poszycia. A nie lepiej by było dać cieniutki żywiczny laminat używając np. takiej : http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10905&Product_Name=Glass_Fiber_Cloth_450x1000mm_18g/m2_(Super_Thin)_ tkaninki.
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Royal William 1719

Post autor: myszor »

Jarku , fajna rzecz ale jest jedno ale . Czy klej do drewna złapie tą żywice . Wystarczy kawałek starego płótna i rzadszy klej Soudal . Tanie i trwałe . Zresztą Adam zrobi jak uważa .:)
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:HMS Royal William 1719

Post autor: oksal »

Fakt: co z klejeniem. W sumie to taką żywiczną wyściółkę można dać od wewnątrz od stępki po linię pierwszego dolnego pokładu.
Awatar użytkownika
yetislawo
Posty: 73
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Royal William 1719

Post autor: yetislawo »

Witam. Wydaje mi sie ze wklejka od srodka to juz niewiele zmieni.Sklejenie poszycia tak by bylo na zakladke da duzo lepszy efekt ale mi sie tylko tak wydaje;)
Sławek Dziewulski
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:HMS Royal William 1719

Post autor: oksal »

Sławek: Może będzie na zakładkę...
Moja rzeczywistość jest taka: Gdyby spytać moją żonkę: co mąż dzisiaj robił?... Odpowiedź jest jedna: Nic. Ale się nie nudził...;)
Oczywiście, to jest moja wersja, bez użycia intuicji kobiecej;) Jedno jest najważniejsze: w ciągu 1,5 godziny porozcinałem kolejnych kilka sztachet olchowych na jakieś 200~300 sztuk listewek 2x8x120mm..no prawie 2mm;). Może jutro, jak żonka nie zauważy, zacznę kłaść pierwsze fałszywe poszycie.
Obrazek
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:HMS Royal William 1719

Post autor: oksal »

Mumia:)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Royal William 1719

Post autor: ryszardw »

Idziesz jak burza.Ślubna chyba straciła nad tobą kontrolę.Czy część dziobowa nie ma zbyt małego łuku.R.
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:HMS Royal William 1719

Post autor: oksal »

Raczej powoli mi to idzie, może dziś coś jeszcze poszyję listwami, ale w tygodniu trudno z wolnym czasem

ryszardw napisał:
Czy część dziobowa nie ma zbyt małego łuku.R.


Rysiek, wręga, a raczej profil "G" jest przykręcony. Tego profilu w rzeczywistości nie ma być, jest gruby na 8mm. Dodałem go aby łatwiej się mi końcówki listew pasowało.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Royal William 1719

Post autor: Kazek »

Ciekawe jaki motylek z tego kokonu się wykluje. Czekam z niecierpliwością.
Pozdrawiam Kazimierz
Pozdrawiam Kazik :)
ODPOWIEDZ