HMS Royal William 1719

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:HMS Royal William 1719

Post autor: oksal »

jerry_bee napisał:
oksal napisał:
A poniżej zaczynają się moje wątpliwości.

witaj w raju modelarza szkutniczego :D:P


Plany z wyd. Euromodel

bo to żadne plany, chyba raczej rysunki ich zestawu??


lubię ten raj:) Jarek masz rację, to są plany z ich zestawu, postaram się parę rzeczy pozmieniać
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Royal William 1719

Post autor: Karrex »

Fajny modelik sobie wybrałeś (szczególnie bogate "rękodzieło" galerii rufowej - tu Ci zazdroszczę :)).

Obrazek

Wyd. Euromodel w swoich zestawach daje balkoniki w wejściu burtowym (kolejna rzecz do sprawdzenia, czy ten detal aby na pewno był na RW :ohmy: ). Witaj w raju :whistle:.
Sosna ;), to fajny materiał, ale mam nadzieję, że masz coś innego pod ręką na planki :laugh: (taki dżołk).

Powodzenia i do zobaczenia w Tczewie.
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Royal William 1719

Post autor: Kazek »

Witam! Niezły modelik wybrałeś będzie co podziwiać. Może Ci sie przydadzą te zależności i zdjęcia konika ja z nich korzystałem przy robieniu swoich rzeźb.
Pozdrawiam Kazimierz.
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Royal William 1719

Post autor: ryszardw »

Super,ale czy masz jakieś proporcje długości kończyn tak żeby można było właściwie naszkicować konia i człowieka.Miałem z tym problemy i musiałem obfotografować konia z dorożką.Było by to bardzo przydatne.RW ma figurę dziobową z koniem.R
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:HMS Royal William 1719

Post autor: oksal »

Dzięki Kazik za konia. przyda się. Rysiek myślę, że z tą proporcją to można postąpić mierząc cyrklem odcinek A(łeb konia) i A'(łeb człowieka), są zaznaczone na rysunku. Ułożyć stosunek, przemnozyć na przykład przez długość swojej. Coś da się wyliczyć.

Wrócę do wątpliwości z bukszprytem przy RW. W knidze Masting and Rigging of English Ships of War 1625- 1860 znalazłem tablice, które dotyczą wymiarów kolumn, steng itp. omasztowania

Obrazek

A to by się zgadzało, że RW miał żagiel nadbukszprytowy. Około 1719r występował sprit topmast, potem już nie. Plany wyd. Euromodel nie mylą się, to ja sie mylę.

Znalazłem też taką fotkę RW
Obrazek

ale również fotkę Victory z 1737, która ma kładkę na bukszpryt, RW w planach ma w kasztelu dziobowym coś w rodzaju obramowania przejścia, ale nie ma kładki. Ja będę robić kładkę
Obrazek

Karrex napisał:
Wyd. Euromodel w swoich zestawach daje balkoniki w wejściu burtowym (kolejna rzecz do sprawdzenia, czy ten detal aby na pewno był na RW :ohmy: ). ...
Sosna ;), to fajny materiał, ale mam nadzieję, że masz coś innego pod ręką na planki :laugh: (taki dżołk)..


Karol to nie będzie sosna, już taki błąd popełniłem. Co do "balkonu" przy wejściu w burcie to napewno był. Ponieważ:
a) na rycinie HMS Britania z 1682 taki balkon występuje
b) HMS Victory z 1737 posiada galerię
c) HMS Royal William 1719 posiada galerię- przynajmnie widzę to na zdjęciu;)
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Royal William 1719

Post autor: Kazek »

Ryszard proporcji nie mam trzeba sobie wyliczyć w oparciu o nr A,A' B jak Adam proponuje, a dla Adama kilka zdjęć RW jak Cię interesują.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Kazik :)
to_ja
Posty: 6
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Royal William 1719

Post autor: to_ja »

ślicznie
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:HMS Royal William 1719

Post autor: oksal »

to_ja napisał:
ślicznie


Fakt, zdjęcia przedstawiają kawał dobrej roboty:whistle: Nie wiem jak mi wyjdzie, ale będę się starać. Co prawda po przyjeździe ze zlotu miałem wyprany mózg. Non stop pulsowało: skala1 1:50... Konrad namawiał aby żonkę podejść na mniejszą skalę;) Nie udało się, zabrakło mi też podejścia Kazika (Kagry):) Ostatecznie Williama rozcieńczam w 1:64 i powoli buduję kopyto. Będę też musiał zrobić coś na wzór "stoczni" - stewa ma tendencję do nieznacznej ucieczki w bok. Wrzucę ze dwie fotki z etapu prac

Obrazek
Obrazek

Dodam jeszcze jedną. Niech i ojciec w chwili poczęcia się uwieczni wraz z embrionem;)
Obrazek
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Royal William 1719

Post autor: kagra »

Adam,tak to jest gdy się wybiera świadome macierzyństwo(tacierzyństwo)Ja też jestem za planowaniem rodziny(czyt.modeli) aby nie dochodziło do niepotrzebnych "aborcji".Embrion mimo mniejszej skali swoją wagę będzie miał.A jeszcze jak mu zaczną wyrastać uszy i inne części to ho ho...
Powodzenia Adamie i pozdrawiam.
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS Royal William 1719

Post autor: myszor »

Adamie a czym będziesz wypełniał przestrzeń między wręgami ? Cieszę się że i Ty wybrałeś metodę kopyta . Nie pożałujesz . Pozdrawiam .:)
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
ODPOWIEDZ