Santa Maria Artesania Latina

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Santa Maria / Artesania Latina / Kotwice

Post autor: krzysztof »

Czy w czasach Kolumba kluzy były z metalu?
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
Boloyoung
Posty: 36
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santa Maria / Artesania Latina / Detale

Post autor: Boloyoung »

Co do kluz to szczerze mowiac nie wiem czy powinny byc metalowe czy nie, takie plany zrobili w AL no i ich sie trzymam bo zadnych innych nie mam...
W ciagu kilku ostatnich dni dorobilem pare drobiazgow na pokladzie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Boloyoung
Posty: 36
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santa Maria / Artesania Latina / Beczki

Post autor: Boloyoung »

A oto beczka :) Okucie tak samo jak w przypadku drzwi zrobilem z puszki po pepsi ;) Jedno zdjecie przedstawia porownanie beczki zrobionej przeze mnie z beczka, ktora byla dodana do zestawu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Boloyoung
Posty: 36
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santa Maria / Artesania Latina / Beczki

Post autor: Boloyoung »

Korzystajac z rady Karrex'a zrobilem jeszcze raz ta beczke poniewaz zwrocil mi uwage na to ze klepki sie przelamuja na srodku i wieko beczki powinno byc ponizej rantu klepek. Tak wiec oto nowa beczka po poprawkach ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Boloyoung
Posty: 36
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santa Maria / Artesania Latina / Maszty

Post autor: Boloyoung »

Praca na pokladzie zostala juz wlasciwie zakonczona nie liczac armat ktorymi zajme sie torche pozniej ;) Teraz wzialem sie za maszty. Jak narazie nie sa one przymocowane na stale bo trzeba jeszcze kilka rzeczy dorobic ale chcialem sprawdzic jak beda sie prezentowaly na swoim miejscu przeznaczenia :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
halny55
Posty: 250
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santa Maria / Artesania Latina / Beczki

Post autor: halny55 »

Witam!!!
Bardzo podoba mi się Twoje dzieło.Ale...no właśnie.Chodzi mi o zawiasy drzwi.Otóż,czy ta mniejsza część nie powinna być zamocowana do ściany,ewentualnie do futryny?:S
A może to zdjęcie przekłamuje?
Pozdrowionka
Kłaniam się
Jurek


Obrazek
Awatar użytkownika
Boloyoung
Posty: 36
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santa Maria / Artesania Latina / Beczki

Post autor: Boloyoung »

Faktycznie, dopiero teraz widze o co chodzi :) Dolny zawias musialby sie sam w sobie ruszac zeby drzwi mogly sie otwierac albo nie powinien byc mocowany do drzwi... No to bede musial to chyba przerobic albo pogodzic sie z bledem i miec nadzieje ze inni tego nie zauwaza ;)

Dzieki za zwrocenie uwagi na ten problem i za mile slowa- dobrze wiedizec ze moja pracal podoba sie innym modelarzom :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Santa Maria / Artesania Latina / Beczki

Post autor: Leon27 »

Tez zwróciłem uwagę na te drzwi ale się nie czepiałem bo zapomniałem:)))) Poprawiaj!!! Ile razy na okret spojrzysz to cały mimo iż będzie idealny bo to Cię zawsze wkurzy. Ja drzwi w szebece robiłem 3 razy z tych teraz na Enterprisie jestem zadowolony w 60% ale nie mam sprzętu powiekszającego a to już skala mikro jak poprzeczki maja po 2 mm
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santa Maria / Artesania Latina / Beczki

Post autor: Karrex »

Leon27 napisał:
...a to już skala mikro jak poprzeczki mają po 2 mm...

Hłe, hłe skala mikro to jak poprzeczki mają 0,8 mm ;) :laugh: :laugh:, jak ja bym chciał detale gdzie poprzeczka ma 2 mm ;) :laugh: :laugh:.
Musiałem rozjaśnić fotkę, żeby zobaczyć o czym mówicie

Obrazek
I faktycznie zgadzam się z Leszkiem, też bym to poprawił.
Niestety, żadnej logicznej ideologii nie da rady dopasować do tego rozwiązania ;).
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
Boloyoung
Posty: 36
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santa Maria / Artesania Latina / Reje

Post autor: Boloyoung »

Drzwi jeszcze nie poprawilem ale mam to na uwadze ;) Za to dorobilem dzisiaj reje na glownym maszcie i kilka drobiazgow. Nie jestem pewien czy mocowanie lin na pokladzie jest prawidlowe... Zastanawia mnie tez czy liny od reji do bocianiego gniazda nie powinny isc pod katem prostym a u mnie ida pod skosem. Zrobilem tak jak bylo w planach i mam nadzieje ze to nie byl blad...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ