Santisima Trinidad / Karrex

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad / Dekoracja

Post autor: Karrex »

Zestawiłem oba projekty (dla ułatwienia w podjęciu decyzji ;))
Wersja z wizerunkiem Karola III.
Obrazek
Wersja z inicjałem "K" w wieńcu (nawiązanie do dekoracji francuskiej z tego okresu "N" w wieńcu)
Obrazek

No i serce w rozterce, bo i ta kusi i ta nęci ;) :laugh: .

Byłbym zapomniał, jest jeszcze wersja z ornamentami.
Obrazek

Jeżeli ktoś zechce wziąć udział w wyborze projektu, to zapraszam do wyrażenia opinii.
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad / Dekoracja

Post autor: Karrex »

Pozłociłem pierwszą partię detali i oprószyłem brązem.
Obrazek

Obrazek
I po oczyszczeniu z drobinek pozłoty.
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad / Dekoracja

Post autor: myszor »

Witaj . Masz talen . Zrobisz mi rzeżby do mojego Willema;) ? Fajnie to się prezentuje .
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Dziadek
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Santisima Trinidad / Dekoracja

Post autor: Dziadek »

http://www.aranako.com/ASTILLERO.htm na ostatniej stronie 22 numeru który akurat się ukazał jest rysunek rufy Santissimy, może sie nada
Wietrzny Bosman
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad / Dekoracja rufy / Artykuł

Post autor: Karrex »

Wielkie dzięki.
Dziadek napisał:
...na ostatniej stronie 22 numeru który akurat się ukazał jest rysunek rufy Santissimy, może sie nada

Wczoraj byłem na forum www.cuadernamaestra.com, ale żadnego info o nowym numerze nie przyuważyłem, dlatego dzięki jeszcze raz.
W numerze 21 był początek tego artykułu. Ciekawe z jakiego okresu jest ta dekoracja. Jak znajdę czas to wezmę się za tłumaczenie (hiszpańskiego niestety nie znam :S).

Teraz się może okazać, że 3 miechy pracy "w plecy" ;).
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Santisima Trinidad / Dekoracja rufy

Post autor: ataman »

a ja byłem dzisiaj i jest 22 numer.. jako nowość, choć na stronie głównej jako nowość jest jeszcze 21
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mirek77
Posty: 537
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad / Dekoracja rufy

Post autor: Mirek77 »

Jak się dobrze przyjrzeć to na balkonie widać oficera w czapce z początku XIXw.:)
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad / Dekoracja rufy

Post autor: Karrex »

Joaquin Rodriguez Crespo napisał:
El espejo muestra en la parte central del coronamiento una alegoria de la Santisima Trinidad soportada por Neptuno Dios del mar y un centurion romano justificando el poder en la tierra.
Bajo este conjunto se encuentran dos figuras, la de la derecha es un atlante portando un arpa en la mano y a la izquierda un soldado romano, ambos en posicion de reposo.
Entre la primera i la tercera galeria, envueltos entre vegetacion aparecen Adan y Eva.
Dos pilares en la parte inferior soportan toda la estructura representando el de la derecha a un animal exotico y de la izquierda a un leon armado con un sable.

La representacion grafica correspondiente a esta descripcion se puede observar en la siguiente pagina.

Doy fe, de que los grabados que aparecen en mi obra, han sido elaborados en base a la documentacion localizada en los archivos estatales y extranjeros, intentando cumplir el rigor historico y objetivo que estos asuntos se merecen.

Aquellos lectores que tengan interes en conocer algunos detalles sobre la obra, pueden consultar la pagina web;
"Los secretos del Santisima Trinidad".


Obrazek

Na razie przetłumaczyłem opis dekoracji rufowej.
"Na lustrze w centralnej części widzimy ukoronowaną alegorię Trójcy Świętej wspieraną przez boga morza Neptuna i rzymskiego centuriona (setnika) uzasadniające władzę na ziemi.
Pod tym zestawem są dwie figury: po prawej Atlant z harfą w ręku i po lewej rzymski żołnierz, również w pozycji spoczynkowej.
Pomiędzy pierwszą, a trzecią galerią, otoczone roślinnością postacie Adama i Ewy (o psach nie ma mowy, a na rysunku są).
Podstawę filaru z lewej strony stanowi lew uzbrojony w miecz, a z prawej egzotyczne zwierzę (małpa).

Oświadczam, że rysunki, które pojawiają się w mojej pracy, zostały opracowane na podstawie dokumentacji znajdującej się w archiwach państwowych i za granicą, starałem się spełnić historyczną dokładność i obiektywizm.

Ci czytelnicy, którzy chcą poznać więcej szczegółów na temat pracy mogą je znaleźć na stronie internetowej,

"Los secretos del Santisima Trinidad"."

PS Pdf 22 numeru niestety jest (inne też) zabezpieczony hasłem, więc nie można tekstu wkopiować do translatora. Trzeba wszystko wpisywać.

POTRZEBNY KTOŚ Z HISZPAŃSKIM - EMILU POMOCY !!!
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Santisima Trinidad / Dekoracja rufy

Post autor: oksal »

Skoro jest odpowiedź na dręczące Cię pytanie, które wersję robisz? Bliższą oryginałowi, czy tą wymyśloną przez producenta zestawu?
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad / Dekoracja rufy

Post autor: Karrex »

Zerknij sobie TU i powiedz, którą byś wybrał. Ja na razie optuję za wersją z inicjałem ;).
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
ODPOWIEDZ