Santisima Trinidad / Karrex

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad / Poręcz

Post autor: ryszardw »

No jestem pod wrażeniem.Wyszło rewelacyjnie.Trzymaj tak dalej .R.
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad / Balustradka

Post autor: Karrex »

Dzięki wszystkim.
Na szczęście jestem tylko człowiekiem i popełniam błędy jak każdy - przy tralkach także (i to dobrze, bo człowiek uczy się na błędach ;), ponoć). W tym ferworze wklejania (i tej nieludzkiej skali ;) ) źle położyłem podkład akrylowy (siena) i przecierki brązy wyszły nierówno (kostropato).
Obrazek

Obrazek

Obrazek
I przez kolesia, który podniósł za wysoko poprzeczkę ;), zmyłem te niedoskonałości (akryl zmywam denaturatem, im cieńsza warstwa tym łatwiej się zmywa).
Żeby przełknąć tę gorycz porażki :), wkleiłem ozdobne pilastry na pawęży przy oknach bocznych.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bardziej podobają mi się te tralki w kolorze kości słoniowej i chyba takie zostawię (tylko bardziej je domyję).
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
Mitenka
Posty: 50
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad / Balustradka

Post autor: Mitenka »

Witam,
Zgadzam się, iż jasne tralki wyglądają lepiej. Dzięki nim balkonik zyskuje na głębi.
Świetna robota i do tego dobrze udokumentowana. Podoba mi się, że jeśli stwierdzasz że coś zostało wykonane nie tak, to po prostu to zmieniasz. Niewielu ma aż tyle samozaparcia, to dobra szkoła dla mniej wytrwałych (patrz ja sama...). :P
Pozdrawiam
Mitenka
______________________________________________________

W stoczni: San Juan Nepomuceno AL
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Santisima Trinidad / Poręcz

Post autor: Leon27 »

Może się czepiam ale gdzie są drzwi na balkon???
Awatar użytkownika
Smok_740
Posty: 243
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad / Poręcz

Post autor: Smok_740 »

Pewnie okiennicami wychodzono :) Z reszta to nie byl jacht wypoczynkowy i na balkoniku raczej malo czasu spedzano :D:D:D:D
W porcie
DKM "BISMARCK" 1/200

W stoczni
ALBATROS 1/55 - Constructo -a ze 45% - zawieszona do czasu wyzdrowienia :(
W kolejce: Santissima Trinidad 1/90 DeAgostini
CSS "Alabama" RC 1/48 - wlasny wyrob (mam nadzieje)
Awatar użytkownika
Mitenka
Posty: 50
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad / Poręcz

Post autor: Mitenka »

Mogło otwierać się całe skrzydło wraz z płyciną pod oknem.
Mitenka
______________________________________________________

W stoczni: San Juan Nepomuceno AL
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad / Drzwi

Post autor: Karrex »

Leon27 napisał:
Może się czepiam ale gdzie są drzwi na balkon???

Drzwi są (to te w samym środku) i otwierają się do wewnątrz (prawe). Po prostu nie są uzbrojone w klamkę, ale na tym etapie budowy to zrozumiałe. Tam się jeszcze szwendają stolarze i cieśle, zaraz wchodzą kowale (tak, tak, trwają właśnie prace kowalskie);). Myślicie, że klamka by się uchowała - taka złocona???

Obrazek

Jak już sobie pójdą to przyjdzie ślusarz (wiecie jeszcze zamki, tarczki), no chyba, że któryś z kowali będzie miał papiery na wstawienie klamki :laugh: (prawo unijne).
Zdradzę sekret. W mojej ST na dolnym balkonie, to jest atrapa drzwi :), bo za nimi jest podłużnica, ale sprawdziłem nie widać jej przez szybki :).

A o drzwiach balkonowych pisałem w poście Santisima Trinidad / korekta- 2009/10/14 21:43
Karrex napisał:
...Postanowiłem to skorygować, przesuwając środkowe listwy, na tą samą szerokość co drzwi balkonowe wyżej...

Dzięki za zainteresowanie, teraz na pewno nie zapomnę o klamkach :laugh:.
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad / Balkon

Post autor: Karrex »

Barierki na górnym balkonie postanowiłem zrobić na wzór modelu ST z Madrytu.
Obrazek
Zrobiłem rys tego detalu.
Obrazek

Początek nie był trudny, najpierw wkleiłem środkową płycinę i słupki.
Obrazek

Problem jednak stanowi ta ozdoba 11 x 7 mm (jak i z czego ją wykonać). Doszedłem do wniosku, że najlepiej byłoby to wytrawić na blaszce mosiężnej, ale puki co zrobiłem próbki z Distalu i z nitki nasyconej Caponem na celofanie.
Obrazek
Distal odpada. Ramka z nitki wygląda OK. Teraz te zawijaski.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie jestem zadowolony z efektu. Muszę użyć innego materiału. Następny pomysł to drut miedziany.
Fotki galerii na tym etapie (z oknami wstawionymi na sucho).
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad / Balkon

Post autor: Karrex »

Przystąpiłem do prac kowalskich ;), to będzie kuta artystycznie krata ;) o wym. 11 x 7 mm, z drutu miedzianego, pozyskanego z zasilacza kompa. Kleję cyjanoakrylanem - szybkoschnącym do celofanu.
Chciałem lutować ale lutownica odmówiła współpracy. Przy próbie naprawy doszedłem do wniosku, że żeby naprawić lutownicę trzeba mieć lutownicę :laugh:.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ramka wychodzi OK, ale nie mam pomysłu :( na robienie takich samych (powtarzalność) detali - te precelki 3 x 2 mm, na boczne 2 x 1,5 mm. Próbowałem na matrycy ze szpilek wbitych w deseczkę, ale nie wychodzi.

Jedyne co mi wyszło to komputerowa wizualizacja tego detalu.
Obrazek

Pracuję właśnie nad autorskim projektem tego detalu. Jeżeli materia mnie pokona zawsze mogę wkleić tralki :lol:
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad / Balkon

Post autor: kagra »

Cześć.

Jestem pod wrażeniem,bo to co robisz to już jest mikrotechnologia.Ja bym próbował dalej z tym drutem.Z 3 mm rurki zeszlifowanej do połowy odcinąłbym w deseczce ślad,rowek.Na końcach tego rowku,podkówki wbiłbym dwa cienkie stalowe druciki(szpilka odpada,za gruba).Mogłyby być ze złamanych wiertełek.Detal kształtuje rowek,końce zawijam na tych drucikach i obcinam skalpelem.To tak teoretycznie.W praktyce jeszcze tego nie robiłem ale spróbuję.To tak na szybko przyszło mi na myśl.Ale spróbować można.

Pozdrawiam.Kazimierz
ODPOWIEDZ