Galeon XVII w. / wg San Juan Bautista

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Galeon XVII w. / Ozdoby cd.

Post autor: Karrex »

kontynuacja

Druga burta - złota listwa i wąskie ornamenty.

1.jpg

Przygotowania kolejnych ornamentów - herb z wieńcem, bęben i sygnałówka.

2.jpg

3.jpg
4.jpg

"Bębenek" będzie w części dziobowej.

5.jpg

Drugie piętro części rufowej.

1.jpg

cdn.
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Galeon XVII w. / wg San Juan Bautista

Post autor: ryszardw »

Ornamenty są rewelacyjne .Trochę się gubią na mahoniowym tle .Na czarnym prezentowałyby się niesamowicie .U mnie widać różnicę bo mam tło czarne i naturalne .Ale tak musi być .Pozdr.R
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Galeon XVII w. / Ozdoba LEW

Post autor: Karrex »

Zgadzam się, że na czerni lepiej się "czytają" co widać na twoim czy Adama modelu i przykładach SotS m.in. z początku wątku, tak też zrobiłem w pawęży l'Ambitieux - tam mogłem barwić podkład, tu musiałbym malować. Może w nieokreślonej przyszłości jak zechcę jeszcze raz coś zmienić, to pomaluję tło na czarno ;)

LEW

Do "zagospodarowania" mam kolejne pole (przy lewkach z koroną) - w jego kształt wpiszę kolejnego lewka - wcześniej opisałem metodę rzeźbienia viewtopic.php?p=80441#p80441 .

2.jpg
1.jpg

5.jpg

Formy i odlewy na obie burty.

3.jpg

4.jpg

Druga wersja lewka.

2.jpg
Ostatnio zmieniony 09 maja 2018, 00:19 przez Karrex, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 393
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Galeon XVII w. / wg San Juan Bautista

Post autor: TomekA »

Przepraszam że zapytam trochę późnawo, ale jaki konkretnie okręt ma reprezentować Twój model?
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Galeon XVII w. / wg San Juan Bautista

Post autor: Karrex »

Nie jest to żaden konkretny galeon, tylko moje modyfikacje na kadłubie galeonu zbudowanego na podstawie kolekcji GALEON wydawnictwa DeAgostini (wcześniej zestaw San Juan Bautista z Artesania Latina).

O ile pamiętam, to w kolekcji DeA miał być nieokreślony pokazowy model z przełomu XVI/XVII w. galeonu z otwartą burtą z sugestią, że chodzi o hiszpański galeon San Juan Bautista, ale nic konkretnego na temat - po latach poszukiwań pierwowzoru na którym mógłbym się oprzeć w waloryzacji (jest o tym w relacji) zdecydowałem się na "autorskie modyfikacje". Inspiracją były te najbardziej zdobne jednostki (ich modele): Vasa, 1628; Sovereign of the Seas, 1637; Soleil Royal, 1670 i inne oraz galery, i jachty królewskie. Dwa pierwsze były na mojej liście do realizacji, jednak z różnych względów plany się oddalają, a skoro ten galeon to żadna konkretna jednostka, to postanowiłem "pobawić" się w jego zdobnictwo - wcieliłem się w rolę projektanta, który dostał zlecenie na zdobienie galeonu :) nieokreślonej nacji, stąd francuskie fleur-de-lis czy angielskie lewki - i stąd ozdoby pawęży, grodzi, nowy balkon, figura galionowa czy obecne ozdoby burt.

Problemem są okna burtowe, rufowe na balkonie, bo to co wymyśliłem i zrealizowałem, znacznie "wyprzedza" wiek XVII :P

Kolejne prace przy ozdobach to złocenie, odlewy, patynowanie i kolejne odlewy itd. itp.

1.jpg

5.jpg

3.jpg

4.jpg

6.jpg

10.jpg

cdn.
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
Charlatan
Posty: 0
Rejestracja: 27 sie 2019, 22:38

Re: Galeon XVII w. / wg San Juan Bautista

Post autor: Charlatan »

Cześć, mam mały problem, mianowicie brak instrukcji...

Już tłumaczę, model dostałem nie ukończony od teściowej (model robił teść i nie skończył)
Udało mi się dojść do tego jaki to model i jest najbardziej podobny do Galeon San Juan.

Byłby ktoś tak dobry i dał mi instrukcję?

P.S. nie znalazłem na internecie :)

Pozdrawiam Alex
ODPOWIEDZ