relacja z budowy PRIEDIESTYNACJI

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: relacja z budowy PRIEDIESTYNACJI

Post autor: krzysztof »

A propos` szlifowania. Co myślicie o "cyklinowaniu" poszycia kawałkiem ostrego szkła. Właśnie męczyli ten temat na PWM. Myślę że ostrą końcówką szkła można pięknie doszlifować poszycie zwłaszcza w miejscach niedostępnych czy z utrudnionym dostępem , np przy odbojnicach
Krzysztof
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re: relacja z budowy PRIEDIESTYNACJI

Post autor: radek »

Mi osobiście pomysł podoba się bardzo. Tylko czy aby nie okaże się, że w ten sposób model jest dokładniejszy od oryginału? I drugie, model powinien być wykonany w całości z podbną precyzją. Czy zawsze w takich warunkach ją utrzymamy? (myślę o rzeźbieniach, nadbudówkach itp)
Natomiast bez wątpienia szlifowanie szkłem jest ok, choć przy miękkich gatunkach drzewa można sobie zrobić qq.
Może ktoś spróbuje?
Pzdr, Radek.
P.S. Piękny model Stefan. Nie pomogę Ci przy malowaniu - ale napisz mi - jakie on ma wymiary?
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: relacja z budowy PRIEDIESTYNACJI

Post autor: Zbyszek »

Stefan spróbuj pomalować wałkiem i nie będzie wtedy smug. Jeśli efekt będzie zły to zawsze można przeszlifować i zacząć od nowa.
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: relacja z budowy PRIEDIESTYNACJI

Post autor: stefan »

Wlasnie zabejcowalem wewnetrzna strone nadburcia...

Obrazek
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: relacja z budowy PRIEDIESTYNACJI

Post autor: stefan »

A tak prezentuje sie calosc
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re:relacja z budowy PRIEDIESTYNACJI

Post autor: radek »

Witam Wszystkich. Jak widzicie, mamy już nowe forum. Na początku chciałem się usprawiedliwić, że nie zamieściłem instrukcji ząłączania plików na forum. Wiedziałem, że moga z tym być problemy, ale niestety moje ograniczenia czasowe nie pozwoliły mi tego opisu zrobic wczoraj. Infrmacje takie i inne powieszę jeszcze dziś.
Zatem zamieszczam teraz fotki Stefana, które próbował biedak powiesić od wczoraj i dziś jest nieco sfrustrowany ;)
Przepraszam Was za problemy, mam nadzieję, że się przyzwyczaicie.
Radek.
Obrazek

Edytowany przez: radek, w: 04.07.2005 12:13

Edytowany przez: radek, w: 04.07.2005 14:22
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re:relacja z budowy PRIEDIESTYNACJI

Post autor: radek »

i druga fotka
Obrazek

Edytowany przez: radek, w: 04.07.2005 12:14
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:relacja z budowy PRIEDIESTYNACJI

Post autor: stefan »

Greting kosza dziobowego.
Jak widac wyszedl niezle, jednak nie obylo się bez drobnych problemow, ;) wic opisze pokrótce metode jaka robilem greting.
Szablon wyrysowalem na kartonie, przymocowalem na deseczce, i tu uwaga: przed klejeniem listewek warto na szablon nalozyc kawalek przezroczystej foli (czego ja nie zrobilem :( ) co zapobiegnie przyklejeniu listewek (1,5X1mm) do podloza. Nastepnie wzdloz bokow szablonu przybilem gwozdzikami deseczki, o które opieraja się boki gretingu. Obrazek
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:relacja z budowy PRIEDIESTYNACJI

Post autor: stefan »

Greting
Obrazek
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re:relacja z budowy PRIEDIESTYNACJI

Post autor: radek »

Stafan, a masz więcej fotek z robienia grettingu? To świetny materiał !!!!
Może opracujemy go szerzej?

Radek.
Radosław Kubera
Koga Portal
ODPOWIEDZ