Santisima Trinidad by Martin

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
Martin
Posty: 32
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Santisima Trinidad by Martin

Post autor: Martin »

Witam wszystkich bardzo nieśmiało.
Jestem kompletnym amatorem, męcze Santisime i bardzo proszę o wyrozumiałość dla mojej niewiedzy w temacie szkutnictwa.

oto stan mojej ST na chwilę obecną

na jednym ze zdjęć widoczna jest strzałeczka, w tym miejscu DeA nakazuje wstawić schody, trochę to bez sensu, bo blokowane są one przez poręcz schodów na niższy pokład. Czy to aby napewno tak ma być?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
GrzesiekD
Posty: 197
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad by Martin

Post autor: GrzesiekD »

Martinie - Początek niezły... jeśli masz zdjęcia z wcześniejszych etapów budowy to chętnie obejrzymy.
No i oczywiście jakieś zbliżonko na pokład proszę :)
Co do schodów - Santisima to nie moja bajka:lol:
Pozdrawiam
Grzesiek

Człowiek sam sobie nakłada ograniczenia.
Awatar użytkownika
Emilius
Posty: 417
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad by Martin

Post autor: Emilius »

W zasadzie masz rację, poręcz może blokować, zalecałbym ewentualnie zrobić schodki o większym kącie, gdyż te poprzez luk nie były głównymi komunikacyjnymi. W jednym z opracować widziałem także iż chody odwrócone były nie w kierunku burty ale w stronę dziobu i rufy.Sądzę , ze w związku z tym nie popełni się fałszu, gdyż plany Santisimy zarówno te na podstawie których OcRe wypuszcza model jak i tych o których mówię opracowywali sami hiszpanie, a skoro oni nie są zgodni, nie będę ich godził w tej kwestii. :)
[img]http://koga.net.pl/images/old_forum/dawaćfoty.jpg[/img]
Obrazek
Sail Ho!
Emil

W stoczni Santisima Trinidad
www.Santisima Trinidad.jun.pl
Awatar użytkownika
Martin
Posty: 32
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad by Martin

Post autor: Martin »

...i tak zrobię :) zamontuję schody na rufowym i dziobowym krancu luku. Dziękuję za podpowiedz. Do tej pory skladalem moją ST dokładnie tak jak nakazywała instrukcja DeA.

Mam jeszcze jedno małe pytanie. Gdzie można znaleźć wzory flag, bander i proporców?

P.S. Dziękuję wam za miłe przyjęcie, postaram sie zasłużyć na wasze uznanie. Jako majtek zacznę od szorowania pokładu tego forum, i klnę się na wszystkie mątwy oceanów że będzie to najlepiej wycacany pokład ;)
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad by Martin / Bandery

Post autor: Karrex »

Martin napisał:
...Mam jeszcze jedno małe pytanie. Gdzie można znaleźć wzory flag, bander i proporców? ...

Witaj Martin.
Miło, że ktoś z "Hiszpanów" się odezwał.
Jeżeli nadal interesują Cię flagi hiszpańskie, to możesz zajrzeć TUTAJ.
Oprócz współczesnej flagi masz 10 dawnych flag. Oraz TUTAJ - to samo tylko hiszpańska i TUTAJ.

Obrazek
Bandery wojenne Karola III

Obrazek
Bandera wojenna Ferdynanda VI i Karola III z lat 1748-1785

Obrazek
Sztandar królewski 1761-1833

Obrazek
Flaga Hiszpanii 1785-1873 oraz 1875-1931

Santisima Trinidad była eksploatowana od 1769 do 1805 w tym czasie panowało w Hiszpanii dwóch władców
z dynastii Burbonów, Karol III od 1759 do 1788 i Karol IV od 1788 do 1808.
Te wiadomości będą potrzebne, gdyż w zależności z jakiego okresu będzie Twoja ST, takich użyjesz bander.

Piszesz, że masz nowy aparat, nie wahaj się - zrób z niego użytek i jak sugerowali koledzy, zamieszczaj foty :).
I nie przejmuj się relacjami innych ;), a bierz z nich przykład ;) :laugh:
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
space85
Posty: 141
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":" Cz\u0119stochowa","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Santisima Trinidad by Martin

Post autor: space85 »


oto stan mojej ST na chwilę obecną

na jednym ze zdjęć widoczna jest strzałeczka, w tym miejscu DeA nakazuje wstawić schody, trochę to bez sensu, bo blokowane są one przez poręcz schodów na niższy pokład. Czy to aby napewno tak ma być?


Witaj marcinie:) Gratulacje, bardzo fajnie to wygląda. Muszę przyznać, że robota na prawdę staranna. Jednak tak jak mówią koledzy im więcej zdjęć tym lepiej. Czekam z ogromnym zaciekawieniem na dalszy rozwój relacji.

Co do schodów to u siebie robiłem wg tego co proponuje DA jednak z tą różnicą, którą podpowiedział Emilius. zmieniłem lekko kąt nachylenia i jakoś to się mieści. Niestety jest ciasno ale troszkę to pomogło. Gorzej będzie z drugimi schodami od strony składu amunicji no ale może jakoś się uda.

Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Martin
Posty: 32
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad by Martin

Post autor: Martin »

Po bardzo długiej przerwie w mojej relacji, spowodowanej brakiem sprzętu foto i życiowymi zakrętami, wracam na Kogę. Zamieszczam fotki obrazujące stan na dzień dzisiejszy. Tak jak pisałem w wątku Karrexa, jego robota przyprawia mnie o dreszcze, bo wiem, że trudno będzie wykazać się czymś podobnym. Z uporem maniaka poprawiłem przednią część mojej SM na wzór tego co pokazał Karrex u siebie, jeszcze nad tym pracuję. Rufa nie daje mi spać po nocach. Co na nią spojrzę to zastanawiam się czy nie zdemontować jej i zacząć od nowa, ale już precyzyjniej. Ale zostawmy to narazie.
Jak widać na fotkach postanowiłem zrobić jedną burtę z otwartymi furtami, a drugą z zamkniętymi.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Martin
Posty: 32
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad by Martin

Post autor: Martin »

Tak wygląda, obecnie element nad którym pracuję. Mam nadzieję, że będzie wyglądał trochę lepiej niż to co DeA zaproponowało.
Obrazek
Awatar użytkownika
Martin
Posty: 32
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad by Martin

Post autor: Martin »

A to właśnie nieszczęsna rufa. Na początku podobała mi się, ale po traumie zdjęć u Karrexa, echh ....
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Martin
Posty: 32
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santisima Trinidad by Martin

Post autor: Martin »

W budowie mojej ST jestem na bieżąco, to elemen jaki robiłem ostatnio. Teraz myślę że nie o to chodzi żeby robić wszystko według instrukcji wydawnictwa. Mogłem poczekać na relacje innych, bo naprawdę wiele można poprawić.
Obrazek
ODPOWIEDZ