Le Soleil Royal

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Le Soleil Royal

Post autor: Borek »

Jak zwykle super ci to wychodzi. Nie moge się doczekać aż będziesz wykonywał wszystkie rzeźbienia:) Super wyszło kołkowanie kadłuba. a pokładu nie kołkowałeś?
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

pokład też był kołkowany widać to na jednym z wcześniejszych zdjeć
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Witam w Nowym Roku i życzę wszystkim wszystkiego najleprzego.W przerwie miedzy świętami miałem urlop to zrobiłem ramki otworów działowych na górnych pokładach. Załączam kilka zdjeć .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

po pomalowaniu złotolem i przyklejeniu
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Killim
Posty: 162
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Killim »

Witam, bardzo fajnie Ci to wychodzi:P ja mam pytanie odnosnie kołkowania, widać że wykonane jest przy pomocy igły lejarskiej,pisałes że malowałeś akrylami a czy w miejscach malowania jest imitacja kołków czy nie i czy akryl zakrywa imitacje?
W Stoczni:
Santa Leocadia
W Porcie:
Szmaka
Santa Maria


Kamil
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Tam gdzie malowałem nie robiłem kołkowanie gdyż na próbach farba zakrywała kołkowanie. przy robieniu igłą by efekt był dobry trzeba delikatnie naciskać gdyż inaczej zrobi się dziurka (środek zabieże igła) gdy jest czysty fornir pokryty olejem wyglada to świetnie niestety gdy pomalujesz akrylem a nieraz trzeba dwukrotnie w wiekszości wypadkach kołkowanie jest zamalowane i tam gdzie troche głębiej się wcisneło igłę to widać i wtedy efekt jest taki że tam gdzie pomalowane to kołkowanie jest to tu to tam a efekt marny więc ja stwierdziłem że nie będę robił wcale pod farbą.
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Killim
Posty: 162
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Killim »

Ja równiez robiłem pruby i po farbą niekture były widoczne,reszte poprawiłem jeszcze raz i nawet to ciekawie wygląda,kołki bambusowe widać pod czerwona farbą ale pod białą i czarna nie. Robiłem zdjęcia ale nic na nich nie widać więc nie pochwale się efektami.
W Stoczni:
Santa Leocadia
W Porcie:
Szmaka
Santa Maria


Kamil
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Prace cały czas posuwają sie do przodu. Przykleiłem listwy ozdobne i zamontowałem barierki .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Tomek Aleksinski
Posty: 410
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Le Soleil Royal

Post autor: Tomek Aleksinski »

Idzie Ci swietnie! Ciekawym, jak sobie poradzisz z obfitymi rzezbieniami rufy i dziobu?
http://img508.imageshack.us/my.php?image=soleilroyalhw9.jpg
http://img266.imageshack.us/my.php?image=soleilroyal2cv5.jpg
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Le Soleil Royal

Post autor: ataman »

Tomku! wielka prośba: ładuj fotki od razu na Koge (jeśli z czegoś tam, to zaznacz źródło, ale daj bezpośrednio). Niestety, już od jakiegoś czasu nie moge otworzyć żadnego zdjęcia które linkujesz w tym imageszeku. Wiem, że coś tam pozmieniali, bo wstawiam na forum fotoprzyrodnicze zdjęcia przez tego imageszeka.. i miałem problemy (nie tylko ja zresztą, ale inni fotoprzyrodnicty też)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Tomku sam jestem ciekaw jak to bedzie wychodziło jest to duże wyzwanie a artystą od rzeźb nie jestem. Mam kilka koncepcji z wykorzystaniem modeliny tak jak robiłem przy San Felipe. Pierwsze zdobienia burtowe już wkrótce ale to jest rozgrzewka przed rufą . Pozdrawiam!
Pozdrawiam Kazik :)
ODPOWIEDZ