Le Soleil Royal

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Ostatnio ruszyłem z pracami przy modelu . Pierwsza warstwa poszycia i pokłady.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

pomalutku prace posuwaja się do przodu. Ukończyłem pierwszy etep pokładów a teraz będę układał drugą warstwe poszycia z forniru 1mm.
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
PawelCH
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: PawelCH »

Witam
Model prezentuje się bardzo okazale .Moje gratulacje
Czy gretingi nie mają za dużych otworków?
Pozdrawiam
paweł
Paweł
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Le Soleil Royal

Post autor: ataman »

PawelCH napisał:
Witam
Czy gretingi nie mają za dużych otworków?
Pozdrawiam
paweł


Też zwróciłem na to uwagę, gdy oglądałem.... ale, moim zdaniem, mimo, iż nie mają "regulaminowych" wymiarów (czyli grubość belki = grubość otworu) to prezentują sie optycznie zdecydowanie lepiej, niż te "regulaminowe". Myślę, że w takiej skali jak nasze modele, to jest to do przyjęcia.. i przede wszystkim.. jest efektowne (pewnie w następnym modelu tak zrobię ;) .:)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PawelCH
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: PawelCH »

Witam
Ataman nie zgadzam się z tobą!!! Idąc twoim tokiem rozumowania można przyjąć , że jak coś optycznie lepiej się prezentuje to trzeba to zrobić.Może polakieruj swój następny model Połyskiem.Wydaje mi się , że powinno się dążyć do tego , aby model był jak najbardziej podobny do orginału i oczywiście zgodny również z dokumentacją.

Podrawiam
Paweł
Paweł
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Le Soleil Royal

Post autor: ataman »

Zez tym połyskiem to przegiąłeś, gdybym miał wene Stefana tobym...;)

A co do konkretu.. to masz gjeneralnie racje, ale.. wszak toto są w jakimś stopniu modele redukcyjne... i nie wszystko da się zrobić (greting sie da, fakt), ale też nie wszystko można "na żywca" przenieść do skali... Jak np zrobisz z dębu (bo orginały były z dębu..) to co wyjdzie?
Mnie się ta lekka nieścisłość tutaj nawet widzi..:)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PawelCH
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: PawelCH »

Jeżeli ci się to podoba to ok.Wiadomo wszystkiego idealnie odwzorować się nie da, ale wydaje mi się, że trzeba dążyć do tego , aby każdy kolejny zbudowany przez nas model był jak najbardziej podobny do oryginału!Bo po co budować model 2-3lata jak nie będzie on podobny do oryginalnej jednostki.
Pozdrawiam
Paweł
Paweł
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Panowie oczywiście że staramy sie by model był podobny do orginału ale też by się podobał przede wszystkim temu kto go robi więc obydwaj macie racje . Paweł napisał po co robić 2-3 lata model jak nie będzie podobny do orginału. Przede wszystkim Pawle dla własnej przyjemności buduje swoje modele gdyż sprawia mi to wiele frajdy mimo że jestem już facetem w sile wieku , gdy zaczynam prace przy modelu to odchodzi całe zmęczenie i stres minionego dnia.Gretingi można oczywiście zmienić i zastanawiam się nad tym od kilku dni ale jestem na etapie cięcia forniru na poszycie więc jak skończę to podejmę decyzję . Pozdrawiam. Kazik.
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Witam! Jestem właśnie na etapie drugiej warstwy poszycia która jest klejona z pasków forniru anegre o grubości 1mm. Do ciecia forniru używam nożyk o cienkim ostrzu typu Stanley . Przed samym cięciem forniru moczę go w wodzie i układam w dobrze przyjmujący wodę ręcznik a następnie jeszcze mokry fornir tnę na odpowiedniej szerokości listewki w skonstruowanej do tego prowadnicy by każda listewka była tej samej szerokości. Przed przyklejeniem każdą listewkę poszycia mierzę i przycinam gdyż szerokość listewek zmniejsza się w kierunku dziobu i w mniejszym stopniu ku rufie. Dolna część kadłuba gotowa.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
PawelCH
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: PawelCH »

witam
Swoją vase oklejałem w taki sposób jak ty to robisz. Metoda listewkowa jest o wiele lepsza i o wiele lepiej można dopasować listwy poszycia.Przy forniże jest o wiele więcej roboty.
Pozdrawiam
paweł

P.S Model prezentuje się bardzo ładnie.
Paweł
ODPOWIEDZ