Le Soleil Royal

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rado
Posty: 322
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Le Soleil Royal

Post autor: Rado »

Śliczna robota- budzi zazdrość.
http://erka.ovh.org/
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Pobawiłem się w ostatnim tygodniu zdobieniami na burty. Robiłem je z modeliny po utwardzeniu czyli wypaleniu w piekarniku modelina jest twarda można ją szlifowac i piłować . Trochę tego było listków i gałązek razem ponad 100szt .Całość pomalowałem złotolem i przeykleiłen cyjanopanem do burt .Wizerunki Króla Słońce może nie są najpiekniejsze i pewnie jakby król Słońce je zobaczył to mniałbym przechlapane że tak go zeszpeciłem ale talentu do rzeźb to nie mam niestety jednak muszę ostro nad tym popracować bo jeszcze wiele różnych rzeźb do zrobienia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Budrys
Posty: 577
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Le Soleil Royal

Post autor: Budrys »

Kazek napisał:
Pobawiłem się w ostatnim tygodniu zdobieniami na burty. Robiłem je z modeliny po utwardzeniu czyli wypaleniu w piekarniku modelina jest twarda można ją szlifować i piłować . Trochę tego było listków i gałązek razem ponad 100szt. . . .

No to ładnie się zapowiada! - 100 szt. to brzmi dumnie! :ohmy: Ale czy mógłbyś trochę więcej napisać (i pokazać!) nt. materiału i powtarzalności (techniki) wykonywanych zdobień. Forma? matryca? Efekt w każdym bądź razie bardzo interesujący. Gratuluję!:lol:
Pozdrawiam
Wojciech [Budrys]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Where there is a will there is a way"
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Przy tych drobiazgach nie używałem żadnej formy ani matrycy lepiłem to z modeliny każdy element osobno . Doszedłem do wniosku że jak mam kupowąć silikon i żywice a jeszcze nigdy nie odlewałem i nie robiłem żadnych form to zaczym coś z tego wyjdzie a i dodatkowe koszta na materiał więc dałem sobie spokój z odlewami.Zrobiłem te zdobienia z tej modeliny co miałem. Zamówiłem sobie nową modelinę i dodatkowo jeszcze masę plastyczną Green Stuff która twardnieje w temperaturze pokojowej i z tego bedę robił resztę rzeźb i wtedy będę pokazywał pokolei jak robię.
Pozdrawiam Kazik :)
Arco
Posty: 106
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Arco »

Witaj,
fakt u króla miałbyś przechlapane - rzeźby nie są zbyt piękne. Tu pokazuję swój obiektywizm - moje byłby pewnie jeszcze dużo dużo gorsze! Motyw z modeliną bardzo ciekawy - wprowadza we mnie nadzieję że kiedyś jakieś rzeźby zagoszczą na moich okrętach, jednak by nie było tak pięknie - żałuj że nie zrobiłeś formy do odlewów. Budowa formy jest bardzo prosta, układ nadlewów, przelewów jest również bardzo prosty, jakby ktoś chciał mogę wrzucić skan kilku stron w tym temacie ze skryptu mojej urodziwej uczelni jaką jest Politechnika Poznańska.



pozdrawiam

Arek
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Le Soleil Royal

Post autor: krzysztof »

Bardzo prosimy, tylko w oddzielnym poście.
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Le Soleil Royal

Post autor: mirek »

krzysztof napisał:
Bardzo prosimy, tylko w oddzielnym poście.


I najlepiej w dziale Modelarnia
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Trochę prac na dziobie -zawiasy zrobione z blaszki mosiężnej 1mm i szpilek przed przyklejeniem opaliłem nad zapalniczką

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Trwają prace nad koszem dziobowym . Z modeliny za pomocą wycinaków szewskich do skóry oznaczyłem kółka i zrobiłem z nich kwiatki które przykleiłem do dużego kólka nastepnie całość utwardziłem w piekarniku. Gdy modelina jest twarde można przykleić do tego resztę zdobień które robię z masy GreenStuff utwardzanej pod wpływem temperatury otoczenia po paru godzinach jest twarda i można w niej wiercić i szlifować gdy jest miękka przykleja się praktycznie do wszystkiego
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

po stwardnieniu pomalowałem część elementów
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Kazik :)
ODPOWIEDZ