Le Soleil Royal

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
halny55
Posty: 250
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: halny55 »

Świetna robota.Nie mogę się doczekać montażu olinowania na moim vitku.Na pewno będę się wzorował na Twoim royalku.
Kłaniam się
Jurek


Obrazek
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Andrzejku ja tez nie znam wszystkich nazw linek ale od czego jest literatura a tu na razie nie ma nic szczególnego . Olinowanie stałe jest dosyć proste, schody się zaczną przy stawianiu żagli. Osobiście uważam ze cały urok żaglowca to jego olinowanie wtedy dopiero się pięknie prezentuje no i już pomalutku coś widać.
Jurek ty się lepiej na moim Royalku nie wzoruj przy budowie Vitka bo to całkiem inna epoka a Brytyjczycy mieli wszystko inaczej oni nawet węzły robili odwrotnie.;)
Pozdrawiam Kazik.
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Kontynuacja olinowania stałego "drugie piętro".Kręcenie wyblinek jest załamujące a wspomagacze typu Żubr powodują że po jakimś czasie nic nie widzę;) .
Pozdrawiam K.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Kazik :)
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: myszor »

Witam .Teraz to wygląda jak taki prawdziwy "rasowy" model . Super Ci to wychodzi no i oczywiście bardzo ale to bardzo Ci zazdroszcze wykonania i umiejętności :sick: ! Pozdrawiam .
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Andrzej nie przesadzaj umiejętności to ty masz niemałe widać to po twoim modelu a dojdziesz do olinowania to będzie też pieknie wyglądał.
Pozdrawiam Kazik
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
PawelCH
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: PawelCH »

Witam
Wygląda super.
Wydaje mi się , że ten sztag między stęgą bezanmasztu a stęgą grotmasztu powinien być pojedyńczy a od bloku powinien rozchodzić się na obie wanty.
Paweł
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Tak Paweł może i jest coś w tym co piszesz ale ja posiadam dwa rodzaje planów i w żadnych z nich nie ma takiej opcji jak ty sugerujesz . W jednych firmy Sergal jest pojedynczy sztag z umocowaniem do wanty tylko z jednej strony ale ja nie jestem przekonany do tych planów gdyż są one niedokładne zwłaszcza olinowanie jest mocno okrojone, natomiast drugie plany opracowane przez Hellera na których w większości opieram swoja budowę olinowanie mają bardzo dobrze opracowane i w nich jest taka wersja jaką zastosowałem .Muszę się na coś zdecydować bo niestety nie ma dobrych planów tego modelu więc opieram się na tym co mam i na posiadanej literaturze a tam też niestety nie ma konkretnie pokazane że w żaglowcach francuskich (kontynentalnych) tej epoki było tak czy tak.
Pozdrawiam Kazik
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Olinowanie stałe zakonczone , na razie mam dość sznureczków wykonczyły mnie wyblinki , wezmę się za szalupy. Na olinowaniu stałym zamontowałem ponad 80 bloczków masakra a ile jeszcze mnie czeka.
Pozdrawiam Kazik.
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Kazik :)
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: myszor »

Boże , jak pięknie :woohoo: !!!! Ja też tak chcę !
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Le Soleil Royal

Post autor: oksal »

Ale Ci się Kazik udało idealnie napiąć sztagi:whistle:
ODPOWIEDZ