Le Soleil Royal

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Myszor uważam że linki do wiązania jufersów powinny być jasne w tzw kolorze naturalnym gdyż one nie były zabezpieczane tak jak wanty czy sztagi które są smołowane lub czymś innym paćkane dla większej trwałości jako olinowanie stałe natomiast wszystkie olinowanie ruchome w tym właśnie linki do wiązanie jufersów robię jasne i myślę że jest to prawidłowe rozwiązanie ale na pewno koledzy nas wyprostują jeżeli się mylę. Karrex masz całkowitą rację czeka mnie wiązanie od nowa . Powiem szczerze że specjalnie się nad tym nie zastanawiałem tylko tak wiązałem dopiero ty mi zwróciłeś na to uwagę .Wielkie dzięki zaoszczędziłeś mi sporo pracy pewnie górne jufersy też bym tak powiązał .
Pozdrawiam Kazimierz
Pozdrawiam Kazik :)
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Le Soleil Royal

Post autor: vegelus »

Jedyne co mogę dodać to fakt, że w beletrystyce marynistycznej bardzo często podczas rejsu wanty były napinane i luzowane w miarę potrzeb ustawienia żaglowca do warunków panujących na morzu. Można dzięki temu wyciągnąć wnioski, że linki do naciągu want były dość często używane, co mogło eliminować smołowoanie.
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Poprawiłem jufersy i w miedzy czasie zrobiłem i zamontowałem okucia do jufersów na bukszprycie.
Pozdrawiam Kazimierz

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Prace nad foksztagiem i grotsztagiem trwają
Pozdrawiam Kazimierz

Fok

Obrazek

Obrazek

Obrazek

grot

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Kontynuacja zabawy ze sztagami.

Pozdrawiam Kazimierz
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Powiązałem wyblinki metodą znaną i lubianą;)
P.Kazimierz
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Le Soleil Royal

Post autor: oksal »

sporo węzełków:) Kazik, ile szlup ma SR?
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Adam mam nadzieję że chodzi Ci o szalupy bo wprowadziłeś mnie w konsternację :sick: i aż zacząłem szukać co to jest szlup może jakaś nazwa czegoś co absolutnie nie znam czy inne cuś:( . Szalupy natomiast moje Słońce ma dwie i w zależności od posiadanych planów (mam dwa rodzaje) są różnie umieszczone.
P. Kazimierz
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Kontynuacja stawiania masztów .
Pozdrawiam Kazimierz
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Kazik :)
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: myszor »

Kazik Ty mnie wykończysz tymi pięknymi zdjęciami .Zazdrość mnie zżera :sick: . No zajefajnie to wygląda . Czuje się ten klimat . Widać że wkładasz w to dużo serca . Super , naprawdę dla mnie super . Oj Boże ile to jeszcze przede mną . Ale najważniejsze że jest kogo podglądać . O nic nie pytam bo i tak się nie znam na tych wszystkich linkach . Myślę że mi pomożesz jak będę plątał te sznurki ? Pozdrawiam .:)
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
ODPOWIEDZ