Le Soleil Royal

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: ryszardw »

T jest naprawdę rewelacyjna technologia w sytuacjach kiedy z drewna już nic nie da się zrobić.Te małe drobiazgi kwiatki mini detale .Drewno ma swoje ograniczenia i połaczenie tych technik daje duże możliwości .Gratuluję R.
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Jest to jakiś sposób na wykonanie zdobień zwłaszcza dla kogoś kto nie bardzo sobie radzi z rzeźbieniem w drewnie. Ja niestety nie mam do tego talentu a i przy tych masach plastycznych nie jest łatwo zwłaszcza przy postaciach i też trzeba mieć do tego predyspozycję cały czas się uczę. Jeżeli kogoś interesuje rzeźbienie w masach plastycznych polecam stronę www.figurki.org to co tam ludzie tworzą powala na kolana ale można się sporo nauczyć.
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Prace przy koszu dziobowym nadal trwają.

Obrazek
Obrazek

Wczoraj ruszyłem z wykonaniem rzeźby galionowej. na początek poszedł konik. Oto efekt prawie całodniowej walki. Lepiłem z modeliny i stopniowo wypalałem nastepnie do utwardzonej modeliny dolepiałem dalsze fragmenty rzeźby łatwiej wtedy operować rzeźbą bo jest twardy element za który można trzymać i obracać w palcach.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: kagra »

Pięknie Ci te rzeżby z modeliny wychodzą.Można się wiele od Ciebie nauczyć.Pilnie obserwuję Twoje prace i sposób wykonania.Widzę,że to też nie jest takie proste w porównaniu do tradycyjnego rzeżbienia.
Pokazuj jak najwięcej bo jest to doskonała lekcja dla nas wszystkich.Dzięki Kazek.

Pozdrawiam.Kazimierz
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Fajnie ze sie to komuś podoba a jeżeli ktokolwiek skorzysta z tego co tu pokazuję i zaopatrzy swój model w rzeźby robione w ten sposób to bardzo się cieszę że na coś się ta relacja przyda.
Konik dostał towarzysza.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Le Soleil Royal

Post autor: mirek »

Bardzo ładnie wychodzą te rzeźby z modeliny , no ale to tego też trzeba mieć ten tak zwany dar.
Ja takowego nie posiadam i mogę tylko popatrzeć jak ładnie ty to robisz.
Właśnie o te rzeźby się obawiałem , czy sobie poradzisz i widzimy , ze wychodzą naprawdę ładne.
Brawo Kazek
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Dzieki Mirku za dobre słowo sam jestem zaskoczony że ten konik wyszedł tak dobrze podchodziłem do niego kilkakrotnie i główna zaleta modeliny że jak coś nie wyjdzie to można zwinąć w kólkę i od nowa nie traci się materiału przy drzewie jak coś ci nie wyjdzie to jest problem.Najgorsze przede mną te rzeźby na rufie to dopiero będzie zabawa no ale mamy czas więc powoli i do przodu. pozdrawiam Kazimierz.
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Przez sobotę i niedzielę wykonałem rzeźby podtrzymujęce kotbelki . Może nie najpiekniejsze te aniołki takie troche po przejściach no ale nigdzie życie nie jest łatwe.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
Killim
Posty: 162
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Killim »

Witam,jestem pod wrażeniem wygląda to naprawdę super, rzeźby z modeliny wychodzą Ci rewelacyjnie
i jak będę wykonywał swoje rzeźby to na pewno rozważę też modelinę jako materiał. Wiernie kibicuje i czekam na kolejne posty Pozdrawiam
W Stoczni:
Santa Leocadia
W Porcie:
Szmaka
Santa Maria


Kamil
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Le Soleil Royal

Post autor: Kazek »

Witam ponownie, po miesięcznej przerwie rozpoczynam budowę rufy na razie kilka zdjęć ale im dalej to myslę że będzie ciekawiej . Pozdrawaiam! Kazimierz.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Kazik :)
ODPOWIEDZ