Relacja z budowy XXX

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Relacja z budowy XXX

Post autor: ryszardw »

Macie rację Założę nowy temat bo w miarę upływu czasu zdjęć będzie przybywać Dla formalnosci Skala 1:50. 3 pokłady na nich ~100 armat Poszycie olcha.Kadłub prawie oklejony Jeszcze wnętrze kadłuba i wycinanie otworów Niezły kajak Przydało by się większe pomieszczenie tak żeby chodzić wokół niego.Ale niema co narzekać i tak warunki mam swietne Te brudne roboty robię w piwnicy Listwy zimą schły przy kaloryferach i mam nadzieję ze się nie rozejdą Myślę o malowaniu Na Allegro kupiłem rosyjski aerograf a od złomiarza agregat od lodówki Może macie jakieś doświadczenie czy to dobry pomysł .Do tej pory malowałem pędzlem ale przy tych powierzchniach bvło by trudno. PozdrawiamR
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Relacja z budowy XXX

Post autor: oksal »

Hej
Rysiek czy te tajemnicze XXX to HMS Prince 1670. Strzelam na 60 procent pewności i w cale nie będzie mi wstyd jak sie pomylę. Na tym etapie rozwoju płodu płeć jest prawie nie do odgadnięcia:).. jedynie te słąbe echo planów na szafie coś wskazuje...
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Relacja z budowy XXX

Post autor: ryszardw »

Zepsułeś mi zabawę .Z planów na pewno nie zgadłeś raczej z pytania o plany Jak się sprawa rypła to powiem .Buduję z planu generalnego tylko widok boczny a przekroje wręg z rosyjskiej ksiązki formatu A4.Reszta to zdięcia modelu z muzeum w Londynie .Porwałem się z motyka na słonce .To była miłośc od pierwszego wejrzenia a jak się kocha to rozum śpi.Co będzie dalej czas pokarze Tak wygląda dziób i rufa Komentować nie trzeba Tylko nie piszcie że mi odbiło Pozdrawiam R
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Relacja z budowy XXX

Post autor: oksal »

Raczej z informacji o 100 działach; 13? w dwóch rzędach dolnych pokładów, zarysie nadburcia kasztelu rufowego oraz kształtu bardziej wskazującego na rozwój formy galeonu i z tego fragmentu słabo widocznej figury galionu które bardziej do konia niż lawa no i zacząłem wertować moją jedyną książkę tak mi podpasowało stawiałem tez na Francuza ...No a teraz po buszowaniu w internecie Rysiu odkryłem coś ciekawego...Dla czego jesteś taki tajemniczy Z modelem jesteś już dużo dalej:) Masz złote ręce. Super to wygląda

link do Twojej strony
http://www.modelestatkow.republika.pl/prince1670.html

a poniżej fotek kilka
Obrazek
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

O:Relacja z budowy XXX

Post autor: JurekBin »

No Rychu!!!!
Za takie uchybienie w relacji i nie podanie faktów za wczasu... to jakaś komisja rządowa powinna się zwołać!
PIĘKNE!!!!
Sądzę, że bardzo wielu z nas mogłoby się uczyć bardzo wiele od Ciebie!
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Relacja z budowy XXX

Post autor: ryszardw »

Chciałem wam pokazać etapy budowy a przy okazji rozbudzić waszą wyobraznię Po prostu odważyłem się na coś większego i sam się sobie dziwię że mi to jakoś wychodzi Człowiek nie wie do czego jest zdolny dopóki nie stanie przed wyzwaniem Problemów mam masę i cały czas się borykam z brakiem dokumentacji Umówmy się że nikt nic nie wie i dalej będę podrzucał kolejne zdjęcia To tak jak czytanie powieści w odcinkach Pozdrawiam
flipper
Posty: 18
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Relacja z budowy XXX

Post autor: flipper »

ryszardw napisał:
Chciałem wam pokazać etapy budowy a przy okazji rozbudzić waszą wyobraznię Po prostu odważyłem się na coś większego i sam się sobie dziwię że mi to jakoś wychodzi Człowiek nie wie do czego jest zdolny dopóki nie stanie przed wyzwaniem Problemów mam masę i cały czas się borykam z brakiem dokumentacji Umówmy się że nikt nic nie wie i dalej będę podrzucał kolejne zdjęcia To tak jak czytanie powieści w odcinkach Pozdrawiam


He he, nie o to chodzi by kkroliczka złapać ale by go gonić. Życzę wytrwałości. Prince jest super. I wcale Ci nie odbiło. Ciesz sie, że to nie Sovereign Of The Seas. Bede czekał niecierpliwie na każdą fotkę relacji :)
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Relacja z budowy XXX

Post autor: kagra »

Gratulacje!
Czekamy na dalsze odcinki:) Pozdrawiam.Kazimierz
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Relacja z budowy XXX

Post autor: ryszardw »

We Wrocławiu zimno Chyba wyciągnę kalesony ze strychu Za to mogę trochę posiedzieć przed komputerem Często zastanawiacie się co polecić młodym adeptom sztuki modelarskiej Oczywiście prosty nieskomplikowany model Dobrze gdyby był pod ręka guru Pokarzę wam swojego przyjaciela Andrzeja który po powrocie z Holandii zapałał miłościa do dawnych żaglowców Zdecydował się robić równolegle ze mną Princa Do tej pory nigdy nie miał do czynienia z modelarstwem w żadnej formie Ku osłupieniu rodziny i chyba własnym tez słuchając dokładnie rad i obserwując to co robię zbudował dobry model Przypomina to trochę Taniec z gwiazdami Z dna na dzień stał się dobrym modelarzem Sam by nie dał rady A le pod moim czujnym okiem podołał I jak tu radzić To był skok do bardzo głębokiej wody Nauczył się pływac Pojechał do Anglii i obfotografował model I tak razem ciągniemy ten wózek Zobaczcie sami Pozdrawiam R
Obrazek
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Relacja z budowy XXX

Post autor: Zbyszek »

No miło jest się uczyć od najlepszych, zwłaszcza jak mają za sobą zdobycie tytułu Mistrza Europy. A nie wspomnę o nauczycielu od którego pobierałeś lekcje. Będzie napewno to model na następny medal.
Pozdrawiam!!!
ODPOWIEDZ