La Belle

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
awas
Posty: 434
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:La Belle

Post autor: awas »

Rysunek dla Zbyszka.

Jest to wręga do tartany z zaznaczonymi miejscami kołków łaczących jej segmenty.
Pozdrowienia, Artur
Obrazek
Awatar użytkownika
awas
Posty: 434
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:La Belle

Post autor: awas »

Witam
Zrobiłem kolejny kroczek w montażu takielunku. Pierwsza reja - żagla bukszprytu - jast na miejscu.
Czas na małe piweczko.
Jak ogladam co wyczynia Oksal z tymi sznurkami na swoim okręcie , to chyba sobie dla odwagi przed nastepną reja wypiję kolejne.
Pozdrawiam
Artur
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
awas
Posty: 434
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:La Belle

Post autor: awas »

Witam
Wróciłem nieco do pracy nad LB. Nastepna w kolejce do montazu jest fokreja.
Pokazuję zestawy bloków fokzagla: szota, kontaszota i gejtawy. Poniewż model jest robiony w wersji bez żagli to zestaw ten będzie podciagniety na gejtawie pod fokreję.

Pozdrowienia
Artur
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin_Z
Posty: 166
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:La Belle

Post autor: Marcin_Z »

Witam, można prosić o informacje na temat olinowania ruchomego. Czy sam skręcasz linki szczególnie te mniejszej średnicy, czy kupujesz gotowe? Jakiej firmy są nici?
Dzieki za info. Bardzo ładny model.
Pozdrawiam!

HMS "Supply" 1759 - zestaw AL
HMS "Victory" - Heller - 1:100
"Le Soleil Royal" - Heller - 1:100
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Odp:La Belle

Post autor: ataman »

Marcin_Z napisał:
Witam, można prosić o informacje na temat olinowania ruchomego. Czy sam skręcasz linki .



Za tę część postu conajmniej żółta kartka by się należała! jakieś 10 stron wcześniej jest pokazany cały nietypowy ropewalk.. trza tylko trochę czasu poświęcić na pośledzenie relacji...;)

No chyba, że chciałeś w ten sposób zagaić drugą część pytania.. bo z kręceniem cieniutkich linek bywa kłopot, i każda podpowiedź jest cenna
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marcin_Z
Posty: 166
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:La Belle

Post autor: Marcin_Z »

Nie, po prostu przeoczyłem tę strone. Moderator może usunąć moje posty żeby nie zaśmiecać.
Pozdrawiam!

HMS "Supply" 1759 - zestaw AL
HMS "Victory" - Heller - 1:100
"Le Soleil Royal" - Heller - 1:100
Awatar użytkownika
awas
Posty: 434
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:La Belle

Post autor: awas »

Nic nie trzba usuwać.
Rzczywiście opisałem kiedyś mojego ropewalka, który jest nieco odmienny od typowego, lecz wydaje mi się, że prosty w zbudowaniu i bardzo prosty w obsłudze. Linki zatem skrecam sam. Najczęściej o długości ok 2 m, ale na tym ropewalku można tez robić i dłuższe. Maksymalnie robiłem ok 5 m.

Nici, które uzywam są niemieckiej firmy Anchor . Nazwa nici Artiste Mercer Crochet. Rozmiary dostepne: 20, 30, 40, 60, 80, 100. Nici 100 są najcieńsze. Kupuję je w sklepie internetowym www.wojtek.pl. Raczej trzeba czekać bo je sprowadzają pod zamówienie. Według mnie to najlepsze dostepne nici. Raczej drogie, ale warto.

Pozdrawiam
Artur
Awatar użytkownika
awas
Posty: 434
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:La Belle

Post autor: awas »

Witam
Wszystkim Wam życzę samych najlepszych zdarzeń w Nowym Roku. Niech będzie wesoły, pomyślny i szczęśliwy.
:) :) :)

Na podsumowanie roku kilka fotgrafii La Belle. Niewiele przybyło. Wisi fokreja i zrobił się sznureczkowy bałagan, który będzie sie sprzątał powoli, w miarę wieszania kolejnych rej.

Pozdrowienia
Artur
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:La Belle

Post autor: Karrex »

[img]oklask%20za%20model,%20[img]http://img24.imageshack.us/img24/5091/bravoe.gif[/img] oklask za olinowanie, również Obrazek oklask za tło do fotek, wyszły fajne "klimatyczne" fotki. Powodzenia w Nowym Roku.
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin_Z
Posty: 166
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Odp:La Belle

Post autor: Marcin_Z »

awas napisał:
Obrazek

Witam Panie Arturze. Szukam informacji na temat tego co zaznaczyłem na planach i co było do tego mocowane.
Na moich planach La belle poule też jest taki element ale nic nie jest do niego przymocowane.
Oczywiście gratuluje wykonania modelu. Podziwiam.

La Belle
Obrazek
La belle poule
Obrazek
Pozdrawiam!

HMS "Supply" 1759 - zestaw AL
HMS "Victory" - Heller - 1:100
"Le Soleil Royal" - Heller - 1:100
ODPOWIEDZ