Le Fleuron

Opisy budowy jednostek żaglowych
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Le Fleuron

Post autor: myszor »

Witam .
Pierwsze patyczki zrobione .
Załączniki
postawione bez umocnień do stoczni
postawione bez umocnień do stoczni
całość2.JPG
z przodu
z przodu
z tyłu , umocowane na sucho bez kleienia
z tyłu , umocowane na sucho bez kleienia
gotowe
gotowe
efekt końcowy
efekt końcowy
tak frezowałem . prowadnica musiała mieć takią samą krzywizne jak beleczka . wygodniej się frezuje
tak frezowałem . prowadnica musiała mieć takią samą krzywizne jak beleczka . wygodniej się frezuje
frez palcowy prosty i prowadnica . stolik tymczasowy bo docelowy się robi .
frez palcowy prosty i prowadnica . stolik tymczasowy bo docelowy się robi .
nie zastąpione dłutko
nie zastąpione dłutko
zawsze ta dolna linia lepiej jak jest równo ze szczękami . wtedy dłutko nam nie ucieknie niżej i wszystkie wpusty będą w jednej lini
zawsze ta dolna linia lepiej jak jest równo ze szczękami . wtedy dłutko nam nie ucieknie niżej i wszystkie wpusty będą w jednej lini
część nacinałem piłką a resztę dłutkiem . tnie się piłką po skosie tylko do końca tych lini. wychodzi taki trójkąt do wydłubania .
część nacinałem piłką a resztę dłutkiem . tnie się piłką po skosie tylko do końca tych lini. wychodzi taki trójkąt do wydłubania .
linie narysowane . będą to wpusty do belek lustra .
linie narysowane . będą to wpusty do belek lustra .
beleczka doklejona do stewy . a tak i tym cyklinuje na końcu . efekt jest dla mnie zadowalający . drewno jest gładkie bez rys . gruszka to super drewno na modele .
beleczka doklejona do stewy . a tak i tym cyklinuje na końcu . efekt jest dla mnie zadowalający . drewno jest gładkie bez rys . gruszka to super drewno na modele .
zrobiłem takie szczęki w imadle aby nie kaleczyć elementów . dwa aluminiowe kątowniki i doklejona sklejka na CA . sprawdza się .
zrobiłem takie szczęki w imadle aby nie kaleczyć elementów . dwa aluminiowe kątowniki i doklejona sklejka na CA . sprawdza się .
trzy razy robiłem bo zawsze coś nie tak było . a to za mocno zeszlifowałem a to grubość się nie zgadzała . trzeba ciągle kontrolować z rysunkiem . tu się nic nie poszpachluje .
trzy razy robiłem bo zawsze coś nie tak było . a to za mocno zeszlifowałem a to grubość się nie zgadzała . trzeba ciągle kontrolować z rysunkiem . tu się nic nie poszpachluje .
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Le Fleuron

Post autor: myszor »

Witam .
Dłubania ciąg dalszy .
Skleiłem te części rufowe w całość . Jest to dopiero początek rufy , jeszcze będzie tu trochę patyków .
Zrobiłem też listwę z wycięciami na kil gdzie wchodzą wręgi .
Załączniki
kil.JPG
kil1.JPG
kil3.JPG
kil4.JPG
gotowe
gotowe
frez.JPG
frez1.JPG
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
PanLipazMiodem
Posty: 357
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Le Fleuron

Post autor: PanLipazMiodem »

Myszoru, rosyjscy naukowcy stwierdzili że pokazujesz tutaj tak fajną relację, że ja pie....le - czyli "jak zrobiłem" a nie "co zrobiłem". Rewelacyjnie się to ogląda. Poza tym wygląda to na łatwe, przyjemne i bezproblemowe a pewnie takie nie jest :lol:
Siedzę w pierwszym rzędzie, zajadam kebaby i popijam harnasiem.

Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Piotras
Posty: 69
Rejestracja: 14 mar 2011, 21:43

Re: Le Fleuron

Post autor: Piotras »

Ładne to to co powstaje. Robisz "Go" w skali 1:24?
Komentarzem Lipy się nie martw bo po tych pikantnych kebsach będzie piekło go 2 razy :lol:
Świetna robota jak i park maszynowy no i nowa modelarnia ( na szczęście nie zazdraszczam :oops: )
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Le Fleuron

Post autor: myszor »

Witam.
Rosyjscy naukowcy Przemek , to jest już "Elyta" w świecie modelarskim :)
Proponuje zamień na " Braniewskie " , o niebo lepsze .
Piotrek , miał być w 24 ale był za ogromny i się wylunkłem wymiarów i troszke "Go " zmniejszyłem na 27 . Jest akurat . Kadłub bez bukszprytu ma 180 cm i szeroki na 43 . Wystarczy .
Dłubania ciąg dalszy . Przybywa elementów .
Jest też mała nieścisłość w planach . Trzeba być czujnym i nie ufać bezgranicznie temu co narysowane .
Załączniki
a tu na tym arkuszu już jest inny wymiar . może ja coś przeoczyłem :(
a tu na tym arkuszu już jest inny wymiar . może ja coś przeoczyłem :(
na tym arkuszu wszystko pasuje
na tym arkuszu wszystko pasuje
i takich narzędzia trzeba użyć
i takich narzędzia trzeba użyć
gal7.JPG
okleiłem stewe taśmą aby nie przykleił się do niej ten element co robię a dopasować trzeba
okleiłem stewe taśmą aby nie przykleił się do niej ten element co robię a dopasować trzeba
tu widać gdzie trzeba szlifować aby było ok . wiadomo że nie zawsze uda się idealnie ale można osiągnąć zadowalające wyniki
tu widać gdzie trzeba szlifować aby było ok . wiadomo że nie zawsze uda się idealnie ale można osiągnąć zadowalające wyniki
przykładam część co ma przylegać i poruszam na boki aby zrobić znaki
przykładam część co ma przylegać i poruszam na boki aby zrobić znaki
aby części do siebie jak najlepiej dolegały to robię tak - na nosze grafit na jedną część stewy
aby części do siebie jak najlepiej dolegały to robię tak - na nosze grafit na jedną część stewy
i już nie trzeba męczyć się iglakiem
i już nie trzeba męczyć się iglakiem
gal1.JPG
dobieram wiertło średnicy odpowiadającej temu kształtowi na rysunku
dobieram wiertło średnicy odpowiadającej temu kształtowi na rysunku
mocuje paskami sklejki aby się nie przemieszczało . próbowałem na wkręty ale jakoś zawsze mi to wszystko się przesuwało na boki . wybrałem gwoździe
mocuje paskami sklejki aby się nie przemieszczało . próbowałem na wkręty ale jakoś zawsze mi to wszystko się przesuwało na boki . wybrałem gwoździe
kładę plany danej wręgi i na to folia " skrecz" aby klej nie upaprał planów
kładę plany danej wręgi i na to folia " skrecz" aby klej nie upaprał planów
gruba płyta z blatu kuchennego jest w sam raz , ciężka i równa do klejenia wręg
gruba płyta z blatu kuchennego jest w sam raz , ciężka i równa do klejenia wręg
dokleiłem dwa ostatnie elementy tej układanki na teraz . będzie jeszcze wyżej , ale w takiej postaci " pójdzie " do stoczni
dokleiłem dwa ostatnie elementy tej układanki na teraz . będzie jeszcze wyżej , ale w takiej postaci " pójdzie " do stoczni
dupa1.JPG
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Le Fleuron

Post autor: myszor »

Witam.
Stewy dziobowej ciąg dalszy .
Załączniki
stewa6.JPG
stewa5.JPG
stewa4.JPG
zewnętrzne otwory wywiercone , wycięte wzdłóż piłką włosową i dopieszczone pilnikiem
zewnętrzne otwory wywiercone , wycięte wzdłóż piłką włosową i dopieszczone pilnikiem
stewa2.JPG
stewa1.JPG
stewa.JPG
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
ostry_gl
Posty: 0
Rejestracja: 06 kwie 2015, 22:18

Re: Le Fleuron

Post autor: ostry_gl »

Ta budowa to kwintesencja pracy w drewnie. Mam nadzieję, że wytrzymasz w tym tempie do końca:)

Pozdrawiam,
Łukasz
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Le Fleuron

Post autor: myszor »

Witam .
Tu nie chodzi o czas w jaki się zbuduje model , teraz mam dużo luzu to dziobie :)
Trochę po strugałem i wyszły dwie wręgi .

Dziś zostałem publicznie wyzwany od złodzieji , komunistów i śmieci przez "Pana" andre 142 .
Nie jest to pierwszy raz i na pewno nie ostatni . Dostawałem też pogróżki telefonicznie .
Wobec żadnej reakcji ze strony administracji nie będę dalej przebywał w towarzystwie " ludzi" którzy bezkarnie mogą ubliżać i poniżać kogo chcą i jak chcą .
Widocznie ma on jakieś duże osiągnięcia w dziedzinie modelarstwa i jest nietykalny .
"Dobra zmiana" dotarła już na Kogę i administracja boi się reagować na takich typów .
Relacje przenoszę na MSW i tam zapraszam .
Jest to mój taki mały protest , przeciwko szerzeniu się chamstwa , dziadostwa i straszenia ,jaki się teraz rozlewa. Nie jest to żadne politykowanie tylko nie mam przyjemności dostawać dalszych obelg i gróźb . Mógłbym to olać , bo taki jestem , ale moja przyzwoitość mi na to nie pozwala . Trzeba reagować na takich typów i takie zachowanie . Może komuś wyda to się śmieszne , ale ja nie umię przejść do porządku jak widzę takie coś .
Nie ma przyzwolenia z mojej strony , na takie zachowanie .
Fajnie było ale się skończyło .
Załączniki
wrega4.JPG
wrega1.JPG
wreg2.JPG
najlepiej jednak jest mi szlifować pilnikiem zdzierakiem . mam kontrole nad tym ile i jak zbierać . mechanicznie to tylko wygładzam .
najlepiej jednak jest mi szlifować pilnikiem zdzierakiem . mam kontrole nad tym ile i jak zbierać . mechanicznie to tylko wygładzam .
no i jest tego trochę , przyda się .
no i jest tego trochę , przyda się .
które odpowiedają wymiarowi odstępu między wręgami
które odpowiedają wymiarowi odstępu między wręgami
tnę na listwy
tnę na listwy
odpady też się przydadzą
odpady też się przydadzą
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
Mirek77
Posty: 537
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Le Fleuron

Post autor: Mirek77 »

Piękna wręga Myszorku. Do zobaczenia na MSW ;)
Awatar użytkownika
awas
Posty: 434
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Le Fleuron

Post autor: awas »

Myszor bardzo ładne ale wszytko takie wielkie.
Nawet ten pilnik iglak.

Dawaj dalej, tylko staraj się, żeby nie było kaszany.
ODPOWIEDZ