The Terror - wyprawa do Arktyki

Wątki zawiązane z historią morza
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

The Terror - wyprawa do Arktyki

Post autor: Leon27 »

Pewnie większość temat przespała. Ja obejrzałem 3 dni temu i nadal jestem pod wrażaniem.Obrazek
The Terror to 10 odcinkowy serial zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami, "Terror" koncentruje się na niebezpiecznej wyprawie Królewskiej Marynarki Wojennej, która wyrusza na nieznane terytorium w poszukiwaniu Przejścia Północno-Zachodniego. Załoga stanie w obliczu zdradliwych warunków, ograniczonych zasobów, gasnącej nadziei na przetrwanie i strachu przed nieznanym. Czy komukolwiek uda się wyjść cało z dramatycznej walki o przetrwanie? Przenikliwy mróz, samotność i uwięzienie na samym końcu świata – "Terror" świetnie pokazuje, co może pójść źle, gdy grupa mężczyzn desperacko walczących o przeżycie, musi zmierzyć się nie tylko z żywiołami przyrody, ale także ze sobą nawzajem.

Specjalnie zbudowano na potrzebę filmów w studiu niezbędne części okrętu The Terror.
Obrazek

POLECAM. Na Filmwebie ma 7.5 na 10 co jest bardzo wysoką notą biorąc pod uwagę, że nie każdy z oglądających jest fanatykiem morskich przygód. Reżyseria Rydley Scott - mistrz reżyserki na podstawie powieści Dana Simmonsa . Do filmu użyto prawdziwych historycznych rekwizytów.
Dla Ciekawych odsyłam do bloga na ten temat którego prowadził budowniczy modelu :-) http://buildingterror.blogspot.com/2018/05/
Ostatnio zmieniony 21 lut 2019, 01:40 przez Leon27, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Benio13
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2016, 13:59

Re: The Terror - wyprawa do Arktyki

Post autor: Benio13 »

Cześć.
Potwierdzam. Serial dobrze się ogląda, choć czasami nerwy przy niektórych scenach mnie ponosiły. To znaczy, że aktorzy zrobili dobrą robotę :). Polecam wszystkim Kogowiczom.
Siabal
Posty: 0
Rejestracja: 07 wrz 2015, 05:35
Lokalizacja: {"name":"Polska Krak\u00f3w","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: The Terror - wyprawa do Arktyki

Post autor: Siabal »

Polecam w pierwszej kolejności książkę Simmonsa:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/259096/terror
emilc78
Posty: 8
Rejestracja: 24 maja 2017, 12:27

Re: The Terror - wyprawa do Arktyki

Post autor: emilc78 »

Potwierdzam, jest moc. Aż inspiruje do modelu...
ODPOWIEDZ