Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

Strona główna Forum Historia Historia żeglugi The Terror - wyprawa do Arktyki

The Terror - wyprawa do Arktyki

Wątki zawiązane z historią morza

The Terror - wyprawa do Arktyki

Postprzez Leon27 » 20 Lut 2019, 11:27

Pewnie większość temat przespała. Ja obejrzałem 3 dni temu i nadal jestem pod wrażaniem.Image
The Terror to 10 odcinkowy serial zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami, "Terror" koncentruje się na niebezpiecznej wyprawie Królewskiej Marynarki Wojennej, która wyrusza na nieznane terytorium w poszukiwaniu Przejścia Północno-Zachodniego. Załoga stanie w obliczu zdradliwych warunków, ograniczonych zasobów, gasnącej nadziei na przetrwanie i strachu przed nieznanym. Czy komukolwiek uda się wyjść cało z dramatycznej walki o przetrwanie? Przenikliwy mróz, samotność i uwięzienie na samym końcu świata – "Terror" świetnie pokazuje, co może pójść źle, gdy grupa mężczyzn desperacko walczących o przeżycie, musi zmierzyć się nie tylko z żywiołami przyrody, ale także ze sobą nawzajem.

Specjalnie zbudowano na potrzebę filmów w studiu niezbędne części okrętu The Terror.
Image

POLECAM. Na Filmwebie ma 7.5 na 10 co jest bardzo wysoką notą biorąc pod uwagę, że nie każdy z oglądających jest fanatykiem morskich przygód. Reżyseria Rydley Scott - mistrz reżyserki na podstawie powieści Dana Simmonsa . Do filmu użyto prawdziwych historycznych rekwizytów.
Dla Ciekawych odsyłam do bloga na ten temat którego prowadził budowniczy modelu :-) http://buildingterror.blogspot.com/2018/05/
Ostatnio edytowany przez Leon27, 21 Lut 2019, 02:40, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Leon27

Miejscowość: Poznań

Re: The Terror - wyprawa do Arktyki

Postprzez Benio13 » 20 Lut 2019, 20:09

Cześć.
Potwierdzam. Serial dobrze się ogląda, choć czasami nerwy przy niektórych scenach mnie ponosiły. To znaczy, że aktorzy zrobili dobrą robotę :). Polecam wszystkim Kogowiczom.
Awatar użytkownika
Benio13

Miejscowość: Leżajsk

Postprzez Siabal » 02 Sie 2019, 17:24

Polecam w pierwszej kolejności książkę Simmonsa:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/259096/terror
Siabal

Miejscowość: Kraków

Postprzez emilc78 » 02 Sie 2019, 19:35

Potwierdzam, jest moc. Aż inspiruje do modelu...
emilc78

Miejscowość: Gdansk

Wróć do Historia żeglugi

Użytkownicy On-line