Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

Dziennik okrętowy

Wątki zawiązane z historią morza

Dziennik okrętowy

Postprzez fabianto » 03 Sie 2019, 03:39

Witam. Poszukuje skanów lub przedruków dzienników okretowych, pokładowych (jak zwał tak... )chodzi mi o zapiski kapitanów okretów czy to wojennych czy statków handlowych. (Oczywiście chodzi o żaglowce)

Czy jest ktoś w stanie mi podpowiedziec gdzie tego szukać bo google nie daje rady.
fabianto

Miejscowość: saneskobar

Re: Dziennik okrętowy

Postprzez Mumin » 04 Sie 2019, 21:48

fabianto napisał(a):Witam. Poszukuje skanów lub przedruków dzienników okretowych, pokładowych (jak zwał tak... )chodzi mi o zapiski kapitanów okretów czy to wojennych czy statków handlowych. (Oczywiście chodzi o żaglowce)

Czy jest ktoś w stanie mi podpowiedziec gdzie tego szukać bo google nie daje rady.

Cambridge Digital Library
Np. Lieutenants' and captain's logbooks for HMS Centurion. Ale z odcyfrowywaniem ichniej kaligrafii to szczęścia życzę :)
Awatar użytkownika
Mumin

Miejscowość: Knurów

Wróć do Historia żeglugi

Użytkownicy On-line