Relacja Pierwsza

Model kaszubskiej łodzi rybackiej dla średniozaawansowanych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jakmiz
Posty: 116
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Relacja Pierwsza

Post autor: jakmiz »

Witam
Bartek masz przecież doświadczenie w Corelu więc możesz rozrysować potrzebny element, zmierzyć średnice , bo wzór na obwód koła chyba znasz ;) ( rysowanie na okrągłym gaflu może być trudne ) a dalej tak jak pisał Stefan - druknąć, nakleić i wyciąć. BTW kiedyś podesłałem Ci sznurek na Allegro do gościa od cienkich drucików ma on też w ofercie blaszki miedziane 0,1 na pewno łatwiejsze w obróbce.
Pozdrawiam Kuba
W stoczni: zagadka
Zwodowane: Santa Maria,HMS Bounty,Berbice
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 759
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Relacja Pierwsza

Post autor: bartes123 »

Fotka będzie za moment lub dwa - mam młyn w robocie od rana.

O już jest, a nawet 4 fotki:

DSC05306.JPG
DSC05305.JPG
DSC05302.JPG
DSC05300.JPG
DSC05300.JPG (79.66 KiB) Przejrzano 7718 razy


Stefan, nigdy nigdzie nie napisałem, że macie robić mi każdy element modelu. Zawsze proszę o poradę jak coś zrobić. Potem robię. Pokazuję i czekam na uwagi. Zwykle wtedy robię drugi raz. I znowu pokazuję. I dopiero wtedy, gdy jestem przekonany, że detal jest ok na moje możliwości, a ktoś pisze, że zrobiłby go o wiele lepiej, proszę grzecznie żeby pokazał jak.
Ja nie chcę żeby ktoś mój model zrobił za mnie. Po prostu jak mam coś zjebać to wolę się spytać. Zawsze się trafi ktoś z dobrym pomysłem.
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 759
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Relacja Pierwsza

Post autor: bartes123 »

jakmiz pisze:Witam
Bartek masz przecież doświadczenie w Corelu więc możesz rozrysować potrzebny element, zmierzyć średnice , bo wzór na obwód koła chyba znasz ;) ( rysowanie na okrągłym gaflu może być trudne ) a dalej tak jak pisał Stefan - druknąć, nakleić i wyciąć. BTW kiedyś podesłałem Ci sznurek na Allegro do gościa od cienkich drucików ma on też w ofercie blaszki miedziane 0,1 na pewno łatwiejsze w obróbce.
Pozdrawiam Kuba


No przecież że mam narysowane to w Corelu. I blaszke 0.1 mm mam również, ale wydaje się za cieniutka moim zdaniem. Stąd własnie 0.3 mm blaszka.

Panowie, to jest tak - zrobiłem samemu, spojrzałem krytycznie - jest do dupy.
A spytanie się kolegów nie boli, zawsze można usłyszeć jakaś poradę. Ja za alfę ani omegę nigdy nie robiłem, chociaż był jeden taki co mi zarzucał kreowanie się na bożka modelarstwa :o
Przeciwnie własnie, niejednokrotnie podkreślam w rozmowach że mam małą bardzo wiedzę i brak mi tego "obycia" z modelarstwem - że wymyślam rozwiązania na doczekaniu. Dlatego zawsze jak coś nie wyjdzie wolę usiąść, pomyśleć, poradzić się mądrzejszych.

Nie chciałem, żebyście mieli odczucia takie, że proszę was o zbudowanie mojego modelu.
Awatar użytkownika
mati
Posty: 554
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"Sosnowiec,G\u00f3rno\u015bl\u0105sko-Zag\u0142\u0119biowska Metropolia,wojew\u00f3dztwo \u015bl\u0105skie,Polska,pl","lat":"50.2780834&am

Re: Relacja Pierwsza

Post autor: mati »

Bartku,
Nie wiem jaką średnicę ma ten gafel... ale może poszukaj rurki mosiężnej o zbliżonej średnicy i wypiłuj to okucie... ja bym kombinował w tym kierunku... miejsce łączenia z masztem można by też wypiłować ale grubszej blachy mosiężnej a potem wszystko zlutować... ;)
The world is yours...
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 759
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Relacja Pierwsza

Post autor: bartes123 »

Pomału się rozruszam :)
gafel 011.jpg


gafel 004.jpg


gafel 009.jpg


Wypiłowane z rurki z anteny od radia, za radą miłego kolegi Jeskoma. W sumie nie jest chyba źle, ewentualnie jutro zrobię drugi tą samą metodą i ten co będzie ładniejszy zostanie. Do tego dolutuję blaszkę od mocowania do masztu i zacznę składać "kosz" do przesuwania gafla po maszcie.

Normalnie żeby się zebrać za robotę to tragedia ostatnimi czasy...
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Relacja Pierwsza

Post autor: rychenko »

Witam
Bartek kształt tego duperszwanca :lol: jest dość ciężki do wypiłowania zwłaszcza na rurce , wydrukuj sobie na drukarce to coś i naklej na rurkę bo tak od reki ciężko będzie Tobie to wypiłować aby było ładnie i symetrycznie .
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 759
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Relacja Pierwsza

Post autor: bartes123 »

Zeszedł cały "Skazani na Shawshank"...
Od prawa do lewa - wczorajsza, pierwsza dzisiejsza i wersja ostateczna. Niestety obawiam się że przy tej skali niewiele widać różnic... W ostatniej wersji otwory wiercone są w osi.

gafel drugie podejście 001.jpg


gafel drugie podejście 008.jpg


BTW - jestem w plecy o dwa wiertła 0.4mm i jedno 0.45. Niech to diabli... :mrgreen:
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 759
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Relacja Pierwsza

Post autor: bartes123 »

Krzysiu, tu Ci odpowiem.
Szczerze, na daną chwilę, muszę przyznać bijąc się w pierś, że skala Gochy mnie przerosła. Ale zaraz dodaję też, że nie porzucam projektu. Ma swoje miejsce szafce i czeka na swoją kolej. Tymczasem przemogłem wstręt i strach - tokareczka, pilniczki, cyna i lutownica. I jestem już mały kroczek do przodu - całość oczywiście będzie postarzona, więc łączenie będzie niewidoczne... chyba :)

koga2.jpg


Chciałbym móc powiedzieć, że wreszcie wróciłem do gry. Zobaczymy jak to będzie.
ODPOWIEDZ