Tarcza do cięcia

Czyli warsztat szkutnika
Awatar użytkownika
golasz
Posty: 154
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Tarcza do cięcia

Post autor: golasz »

Chciałbym sobie kupić tarczę do cięcia do mojego narzędzia dremelo-podobnego, i prosiłbym o pomoc w dobraniu odpowiedniej. Widziałem kiedys tu na forum linki do sklepów w internecie, ale nie mogę ich znależć :blink: O tarczę chodziło mi mniej więcej taką jak na zdjęciu.
Obrazek
[url=mailto:golasz4@wp.pl]golasz4@wp.pl[/url]
Awatar użytkownika
Rychu
Posty: 163
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Tarcza do cięcia

Post autor: Rychu »

Witam na alegro jest taka tarcza cena 22.50zł
pozdrawiam
a moze jednak sie uda :)
Awatar użytkownika
golasz
Posty: 154
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Tarcza do cięcia

Post autor: golasz »

Widzaiłem na allegro tą tarczę, lecz sprzedawca na aukcji napisał że pasuje tylko do jednego rodzaju Dremela. http://www.allegro.pl/item93141678_tarcza_do_mini_pily_dremel_model_546.html.
Napisałem maila do sprzedawcy czy bedzie pasowało do mojego sprzętum,ale na razie nie odpisuje. Może ktoś sobie już taką kupił i wie czy pasuje. Za ewentualną pomoc dziękuje.
[url=mailto:golasz4@wp.pl]golasz4@wp.pl[/url]
Awatar użytkownika
golasz
Posty: 154
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Tarcza do cięcia

Post autor: golasz »

Dostałem odpowiedz od przedawcy tej tarczy i oto co napisał :

Sądzę że nie będzie pasować , tarczę mocuje sie nie bezpośrenio do napędu tylko do przystawki mini pila dedykowanej do Dremela. KONIEC MAILA


A może osoba która zaopatrywała sie w takie tarczki powie skąd je brała
:whistle: :whistle: byłbym wdzięczny.
[url=mailto:golasz4@wp.pl]golasz4@wp.pl[/url]
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Tarcza do cięcia

Post autor: ataman »

taka pilka ma 10mm otwor (Proxxon, a Dremel chyba 9,6 mm), nigdzie nie dostaniesz takiego sztyfta, ktory wchodziłby do pseudodremela (3,2 mm) z jednej strony a mial z drufiej strony zgrubione mocowanie na 10mm. ja mam takie specjalnie dotoczone.. i to chyba jest jedyne wyjscie,,
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Tarcza do cięcia

Post autor: ataman »

Tu masz rysunek takiego przykładowego sztyftu. Do zwykłej wiertarki dostaniesz kupic taki o srednicy trzpienia 6 mm, i zgrubieniu na koncu, przed nim 10 mm odcinek na piłke i to wszystko sciskane nakretka z lewym gwintem od strony trzpienia. (czyli odwrotny montaż niż na rysunku)
Obrazek
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Tarcza do cięcia

Post autor: Marecki »

Tak jak napisał Ataman - trzeba dorobić .
Fotki poniżej - tarcza Proxxona na trzpieniu 3,2 mm

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Marek Kalk
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Odp:Tarcza do cięcia

Post autor: RomekS »

Bezpiecznie to nie wyglada.
Jeszcze jak sie wlozy w dremelopodne maszyny (nie mowie Marku o Twoich maszynach) ....
lepiej jest chyba dorobic przystawke z oslona dolnej czesci tarczy.
Fakt ze taka tarcza mozna wiecej, jest bardziej (po.... recach) tfuuu. poreczna.
Dremelopodobne wiertarki maja obroty od 5000 do 30000 co przy nieoslonietej pile .... i jakosci wykonania regulatorow obrotow przy tej srednicy tarczy i srednicy dotoczonego (niewiadomej wytrzymalosci ) trzpienia moze byc bardzo niebezpieczne.
A proxxonowska tarcza jest naprawde ostra....

To tak ku przestrodze, lepiej dmuchac na zimne.

Natomiast bardzo podoba mi sie pila Banderasa ze szlifierki kątowej.
Mozna by opublikowac sposob wykonania. Napewno jest to maszyna duzo bezpieczniejsza i z tego co widzialem w relacji Antoniego jest funkcjonalna.
Awatar użytkownika
stach5
Posty: 47
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Tarcza do cięcia

Post autor: stach5 »

Witam:)
w pelni zgadzam się z Romkiem że taka pila o średnicy 30-40mm i stosunkowo o dość grubych zębach używana do cięcia z ręki może być szalenie niebezpieczna ja do podcinania różnych drobnych elementów nawet przyklejonych do modelu używam orginalnych tarczek proxona tarcze te można nabyć pod tym adresem http://www.langelukaszuk.com.pl/oferta/f653937a-fb0a-4afc-bea2-70bf2857112b/154.aspx ja swoje kupilem w Castoramie i za kpl. trzech sztuk z trzpieniem mocującym dalem o ile pamiętam coś poniżej 30 zl.

pozdrawiam

stach5

Obrazek
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Tarcza do cięcia

Post autor: Marecki »

Romku !

Zarówno uchwyt jak i tarcza ma zupełnie inne zastosowanie niż widać to na powyższych zdjęciach !!!
Ja w ten sposób sprawdziłem tylko czy uchwyt działa i nie ma bicia :)
Nie można używać tego w powyższy sposób bo jak sam zauważyłeś uchwyt może nie wytrzymać !!!
a nawet gdyby uchwyt wytrzymał to bardzo niebezpieczne jest ręczne prowadzenie takiej tarczy !!!
Powtórzę jeszcze raz dla jasności (dla początkujących majsterkowiczów) - w żadnym razie nie wolno tak używać tarczy !!!

To mocowanie co prawda przeznaczone jest do Proxxona,
ale w zupełnie innej konfiguracji narzędziowej - stałe mocowanie z prowadzeniem na stole koordynacyjnym .
Pozdrawiam
Marek Kalk
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ