Tarcza do cięcia

Czyli warsztat szkutnika
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Tarcza do cięcia

Post autor: ataman »

:) nic w tym dziwnego... korzenie kozackie ..to historyczna sprawa.. a potwierdzone dowodnie jest przebywanie rodziny od ponad 200 lat w Wielkiej Polsce... a tu to słownictwo jest do dzis normalne. Powiem wiecej, moj śp. Tato był z zawodu stolarzem, wiec w młodości ciągle mu podawałem hebel, bormaszynke, laubzege, fukszfanc, waserwage, galspapier, raszpel, śrubociąg, winkiel.. krajzega, taka normalna , duża stała na podwórku..etc, etc... i ja naprawde sam do dzis tak mowie.. to nie jakas tam przekora czy..
Myśle, że Marecki potwierdzi, ze u nas normalne jest to, jak i to, że kupujemy za bejmy, jeździmy bimba, garujemy do południa, berbeluche pijemy... i wiele, wiele..takich
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Tarcza do cięcia

Post autor: jerry_bee »

nie musisz mi tego tłumaczyć, w końcu jestem z Kociewia ;) (to takie zadupie gdzie się mówi po polsku uzywając niemieckiej gramatyki)
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Tarcza do cięcia

Post autor: Marecki »

Ataman napisał:
Myśle, że Marecki potwierdzi


Tak , tak !
To najprawdziwsza prawda ! :)
Pozdrawiam
Marek Kalk
Obrazek Obrazek
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Tarcza do cięcia

Post autor: vegelus »

W sprawie tarczek tnących to kupując zestaw proxxona IB/E otrzymałe tarczę tnącą tak koło gdzię będzie 20mm średnicy i o grubości 0,1 mm (wygina się w palcach prawie jak żyletka) Ma drobne ząbki i bardzo fajnie się tym tnie. Mocuje się to jak zwykła tarcze. Jak się komuś uda to dostać to polecam :)
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Odp:Tarcza do cięcia

Post autor: JurekBin »

można je kupić w komplecie 3 sztuki o różnych średnicach...
do drewna, wycinania okienek i krótkich odcików są ok, ale do cięcia prętów za delikatne B) według mnie oczywiście.
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
ODPOWIEDZ