Heblarka proxxon ah80 - problem z wymianą noży

Czyli warsztat szkutnika
ODPOWIEDZ
Gregorywood
Posty: 0
Rejestracja: 03 sty 2018, 01:43

Heblarka proxxon ah80 - problem z wymianą noży

Post autor: Gregorywood »

Heblarkę kupiłem dwa lata temu.
Okres gwarancji upłynął we wrześniu (więc lipa)

Przez dwa lata używałem jej sporadycznie, najpierw do sosny, potem do wszystkich twardych gatunków drewna (w tym wenge, palisander, itp). I muszę powiedzieć, że sprawdza sie doskonale.
Jedyny minus jest taki, że z jednej strony zbiera troszeczkę mniej, a z drugiej troszeczkę więcej. Dlatego strugam deseczkę raz przodem, a raz tyłem i dysproporcje się zerują). Mogłem ten mankament reklamować, ale jakos nigdy tego nie zrobiłem. Wiem, że są dwie "śruby regulacyjne do takich regulacji" (cóż za wspaniała polszczyzna), ale wolałem ich nie ruszać, żeby dysproporcie się nie powiększyła. Na razie jest ok. Egzotyki są gładkie jak lodowisko.
To tyle tytułem wstępu.

Od dwóch lat nie wymieniałem noży.
Próbowałem to zrobić wczoraj i okazało się się że - NIE POTRAFIĘ ODKRECIĆ ŻADNEJ Z SZEŚCIU ŚRUB MOCUJĄCYCH NOŻE.
Używalem WD40 - nic. Olej wazelinowy do maszyn pozostawiony na noc - NIC. Stukałem lekko młoteczkiem w imbus - NIC. Próbowałem na zmianę dokręcać i odkręcac - NIC.
Próbowałem odkręcać dość mocno, ale nie chcę za mocno aby czegoś nie przegwałcić. Wiadomo, że PROXXON to nie tytan.

Czy ktoś miał podobny problem z tą heblarką?
Będę wdzięczny za każdą sugestię.
ODPOWIEDZ