Alternatywny pasek pilarki FET Proxxona.

Czyli warsztat szkutnika
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Siberian
Posty: 63
Rejestracja: 11 sty 2014, 20:58

Alternatywny pasek pilarki FET Proxxona.

Post autor: Siberian »

Witam.
Jakiś czas temu, po trzech latach eksploatacji, zerwał się pasek w mojej pilarce FET.
W serwisie kupiłem nowy, za ponad 60 złotych (łącznie z wysyłką). Cena za takie maleństwo wydaje się nieco zbyt duża.
Postanowiłem przekonać się, czy można taki pasek kupić w sklepie. Sprzedawca zamówił dla mnie pasek i po kilku dniach pojechałem go odebrać. Okazało się jednak, że właściwego paska (94XL) nie udało się zamówić, kupiłem więc pasek o rozmiarze 96XL. Różni się tylko większą o około 4mm długością.
Po zamontowaniu, pasek istotnie jest dość luźny, ale postanowiłem go wypróbować. Ku mojemu zdumieniu, po włączeniu piły, zamiast spodziewanego hałasu, usłyszałem... cichy, przyjemny szum. Cięcie jest nadal możliwe, pasek nie przeskakuje, natomiast jest znacznie ciszej.
Zapytacie pewnie, ile zapłaciłem za pasek?
Jedyne 8 złotych!
Ponadto można go kupić w każdym lepiej zaopatrzonym sklepie z akcesoriami ogólno-mechanicznymi, lub gumowymi.
Na zdjęciu od dołu jest stary pasek, po środku nowy, serwisowy pasek 94XL, a na górze nowy 96XL.
104.jpg

Być może, przy cięciu dużych kawałków drewna, pasek będzie przeskakiwał, ale z pewnością do mniejszych detali się nada.
Jest to więc tania i łatwo dostępna alternatywa.
Pozdrawiam, Wojtek.
Awatar użytkownika
Irek350
Posty: 137
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Alternatywny pasek pilarki FET Proxxona.

Post autor: Irek350 »

Duży wybór pasków jest tu:
https://www.akcesoria.cnc.info.pl/45-me ... -metryczne
Kupowałem u nich kilka rzeczy.
A hałas twojej pilarki może wynikać np. ze zużycia łożysk, co przy dużym nacisku osi na łożysko może powodować ów hałas.
Awatar użytkownika
Hadżi
Posty: 448
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska k\/Olkusza","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Alternatywny pasek pilarki FET Proxxona.

Post autor: Hadżi »

Witam!

Takie paski są do kupienia: https://www.ebmia.pl/zebaty-94xl-p-1377 ... gJe7PD_BwE

Pozdrawiam

"Hadżi"
Na pochylni strajk zakończony: ok. podwod. SIEWIERJANKA, budowa wznowiona.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są trudne lub b.trudne.
Myślenie nie boli. Gdyby głupota bolała to nie jeden z bólu by wył.
ODPOWIEDZ