Mini Tokarka

Czyli warsztat szkutnika
Awatar użytkownika
Jacek.
Posty: 33
Rejestracja: 27 lis 2016, 13:39

Re: Mini Tokarka

Post autor: Jacek. »

P1010591.JPG
P1010591.JPG (77.92 KiB) Przejrzano 9804 razy
Ja mam taką , prawdopodobnie Chińczyk ale sprowadziłem z Czech . Jak dla mnie jest wspaniała a robię do setek .
Awatar użytkownika
ralfee3
Posty: 152
Rejestracja: 25 wrz 2017, 22:52

Re: Mini Tokarka

Post autor: ralfee3 »

Witam,

Dotarła do mnie wczoraj, po trzech tygodniach minitokarka z ... Chin :-) 250 zł za to cudo to dobra cena.

pozdrawiam,
Rafał
Załączniki
IMG_0001.jpg
IMG_0002.jpg
IMG_0003.jpg
IMG_0004.jpg
pozdrawiam,
Rafał
--------------------------------------------
w porcie: K&M
w stoczni: HMS Enterprize 1774
KrzychS
Posty: 0
Rejestracja: 05 lis 2017, 11:18

Re: Mini Tokarka

Post autor: KrzychS »

Były podane parametry tego maleństwa?
Moc, prędkość obrotowa. Jak głośno ona pracuje?
Awatar użytkownika
PanLipazMiodem
Posty: 357
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Mini Tokarka

Post autor: PanLipazMiodem »

Witam.

Może nie w tym dziale ale temat podobny.
Właśnie sam się zastanawiam nad zakupem stołu krzyżowego od chińczyków. Obawiam się spasowania i luzów na tym stole. Ale ostatnie informacje donoszą, że z jakością flagowej firmy Proxxon też są problemy. Więc dlaczego miałbym wydawać 370zł jak ze wschodu mogę mieć podobny stół za 150zł

stol.jpg


Ciekawią mnie również jakieś mini pilarki ale większość jest na 24V. Wydaje mi się że jakość ich wykonania jest dobra jak tak patrzę na te zdjęcia (oczywiście majfrendy są mistrzami robienia pięknych fotek na aliexpress).

Teściowa ostatnio pytała czy mam jakieś życzenia co do prezentu świątecznego więc chyba jej powiem żeby dołożyła się do stołu krzyżowego od skośnookich przyjaciół.

pila.jpg


Miał może ktoś kontakt z podobnym sprzętem? Może ktoś coś o nich napisać?

Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Jacek.
Posty: 33
Rejestracja: 27 lis 2016, 13:39

Re: Mini Tokarka

Post autor: Jacek. »

Tak się zastanawiam co jest z tymi luzami o jakie chodzi. Obojętne czy chińska czy polska suporty wzdłużne czy poprzeczne są tak zbudowane ( jaskółczy ogon )że maja możliwość kasowania luzów . Można je samemu wykonać . Na tym stole te czarne trzy śrubki ( widoczne nad pokrętłem )są własnie po to . Maszyna możne przyjść z nie skasowanymi luzami , wtedy samemu to robimy , Przykręcając śrubki możemy samemu dostosować do swoich potrzeb tzn. jak chcemy aby pokrętło posuwu miało opór . Jedyny mankament to w maszynie a mam tokarko frezarkę to musiałem wymienić łożyska ( szukać polskich łożysk )bo były głosne i szybko zużył się pasek klinowy .
Awatar użytkownika
ralfee3
Posty: 152
Rejestracja: 25 wrz 2017, 22:52

Re: Mini Tokarka

Post autor: ralfee3 »

KrzychS pisze:Były podane parametry tego maleństwa?
Moc, prędkość obrotowa. Jak głośno ona pracuje?


Nie, nie ma żadnej tabliczki znamionowej. Obroty są regulowane, pięć stopni. Moc pewnie niewielka, ale jak u proxxonów moment obrotowy załatwia wszystko. Testowałem na olsze, brzozie i buku. W każdym przypadku Tokarczuk dała radę.
Pozdrawiam,
Rafał
pozdrawiam,
Rafał
--------------------------------------------
w porcie: K&M
w stoczni: HMS Enterprize 1774
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Mini Tokarka

Post autor: Leon27 »

Na OLX obrodziło multinarzędziami ze składnicy harcerskiej made in CCCP. Są chyba 4 aktualnie. Trzeba wspisać haslo modelarskie i chwile poswięcić na przeglądanie Zastoswoanie - Tokarka piłka szlifierka itd Wcale nie trzeba chińszczyzny ściągać :-)
Obrazek
Obrazek

https://www.olx.pl/oferta/mini-obrabiarka-pilarka-modelarska-CID628-IDpJnKw.html
Awatar użytkownika
marek1
Posty: 57
Rejestracja: 30 sty 2012, 16:34

Re: Mini Tokarka

Post autor: marek1 »

Witam,swoją kupiłem w chyba około 1985 roku mam do tej pory,od początku miała luz wzdłużny,ale można co nieco przyciąć ,toczyć pod warunkiem wykonania nowego kła na łożysku kulowym i przedłużeniu suportu,Aż dziw ,że jeszcze się tym handluje do tej pory,ale hula do tej pory.
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Mini Tokarka

Post autor: Leon27 »

Ja mam je dwie jedną z ordynarną tarczą do szlifowania ( decha przykręconą na 4 sruby do zespawanego i nagwintowanego ajzola - darowana przystawka więc wiadomo - i stołem kątowym ) a drugą z tarczą widiową taką jak do proxxona dużego i powiększonym stołem do cięcia sztachet na listewki :-) Obie mają luz wzdłużny ale są niezastąpione. Jak chodzą na swoich obrotach to jakoś nie falują wzdłużnie. Można uciąć listewkę jak gazeta. Co ciekawe jedna w oryginale miała regulowaną wysokość na śrubach a druga nie :-) Można też dopasować jakiś krótki uchwyt wiertarski a przedłużenie długości toczenia to wymiana dwóch prętów :-)Możliwości z tymi maszynkami jest wiele. Dlaczego więc nie mają ludzie tym handlować ? Chinol tyle nie wytrzyma i tyle możliwości nie daje :-)
Awatar użytkownika
marlen
Posty: 0
Rejestracja: 10 sty 2017, 12:55

Re: Mini Tokarka

Post autor: marlen »

Leon27,
luz wzdłużny kasuje się na osi silnika. Musisz zdjąć białą obudowę i na osi silnika jest śruba do kasowania tego luzu. :)
ODPOWIEDZ