Mini-hebel własnej roboty

Czyli warsztat szkutnika
Awatar użytkownika
Evelion
Posty: 36
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Mini-hebel własnej roboty

Post autor: Evelion »

Witam.

Wpadłem na mały pomysł. Pozwole sobie pochwalić się nim na łamach forum, może komuś się przyda.

Zauważyłem że często występuje problem heblowania listewek na poszycie i nie tylko. Mini-hebelek jest strasznie trudno dostępny, pomyślałem: dlaczego nie zrobić własnego ?, tak pomyślałem i zabrałem się do pracy. przypomniało mi się że ostrze wyjęte z temperówki (jeszcze czasy podstawówki) jest ostre jak żyletka i łatwo się nie tępi, czyli jest z dosć pożądnej stali. Powinno się nadawać.

Ostrze było dość szerokie, mini-szlifierką przyciołem ostrze do odpowiedniej szerokości. z kawałków buku wyciołem dwa klocki jka na zdjęciu.

Obrazek

Do bardziej nachylonej powierzchni przykręciłem przygotowane wcześniej ostrze. tutaj jest największa trudność. Trzeba dobrać kąt tej płaszczyzny i ostrze musi odpowiednio wystawać. Jak już to zrobiłem z obydwóch stron przykleiłem kawałki sklejki. Trzeba to poskładać jak najbardziej precyzyjnie, najważniejsze aby ostrze leżało idealnie równo, tzn. nie może wystawać bardziej z którejś strony. Potem tylko małe szlifowanie papierem, tak dla estetyki i już hebelek gotowy.

[img]%20[img]http://www.starzaki.eu.org/~Evelion/domowa/forum/hebel/heb3.jpg[/img]

Przetestowałem go heblując kilka listewek i chyba się sprawdza, Zobaczy się w praniu na dłuższą metę. :)
Pozdrawiam Adrian Peńsko

W stoczni AMERICA według planów

W porcie NINA oraz CUTTY SARK według planów
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Mini-hebel własnej roboty

Post autor: mirek »

Potrzeba matką wynalazkow ;) Istotnie z zakupem dobrego struga są poważne problemy :( :( Ale mozna temu tematowi dokladniej się przyjzec w w ramach dzialalnosci sklepu mozemy sprobowac zakupić pewną ilość takich strugów.


Obrazek


Takie strugi są dostępne w Niemieckiej firmie Dick . Gdyby się znalazlo kilku chętnych to mozemy oczywiście sprobowac dokonać zakupu takiej zabaweczki . Jako sklep jesteśmy do waszej dyspozycji i otwarci na wasze propozycje temat struga zostawiam otwarty. Koszt takiego struga to 14,90 € + oczywiscie wysyłka ok 15 € Myślę ,ze koszt takiego struga w naszych warunkach wyniesie ok 85 - 90 zł z wysyłką w ramach działalnosci sklepu.
Zdjęcie pochodzi ze strony : http://www.dick.biz/
Pozdrawiam Mirek Rybus
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Mini-hebel własnej roboty

Post autor: vegelus »

Evalion rewelacyjny pomysł :)


Mirku z matmy jestem kiepski ale jak 15 ojro pomnozymy przez 3,80 PLNa to wychodzi 57 PLNów za hebelek. Rozumim że cena 15 ojro za transport rozkłada się na wiele tych hebelków więc nie wiem z kąd wyszło 90 ?:unsure:
Oczywiście nie liczymy w tej cenie kosztu transportu w kraju.
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Mini-hebel własnej roboty

Post autor: Marecki »

Jak dodasz do tego choćby minimalny zysk sklepu plus podatki które trzeba zapłacić
to będziesz wiedział skąd wzięła się większa kwota :)
Sklep funkcjonuje legalnie więc nie da się tu robić przewałek za friko .
Pozdrawiam
Marek Kalk
Obrazek Obrazek
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Mini-hebel własnej roboty

Post autor: vegelus »

AHA :)

Zapomniałem, że trzeba działkować się z Kaczkami ;)
Choć nie dokońca jestem o tym przekonany :whistle:
Awatar użytkownika
stach5
Posty: 47
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Mini-hebel własnej roboty

Post autor: stach5 »

Witam:)
ja też swego czasu postanowilm zrobić sobie sam hebelek taki klejony z warstw drewna tylko poszedlem dalej i ostrza zrobilem tak jak to jest w orginalnych heblach

pozdrawiam
stach5
Stanislaw Stoklosa
Awatar użytkownika
stach5
Posty: 47
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Mini-hebel własnej roboty

Post autor: stach5 »

gdzieś wcielo zdjęcie?:(
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Mini-hebel własnej roboty

Post autor: vegelus »

Widzę Stachu, że też masz kłopoty z zaśnięciem ;)
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Odp:Mini-hebel własnej roboty

Post autor: RomekS »

stach5 napisał:
gdzieś wcielo zdjęcie?:(


Pozwolilem sobie wstawic Twoja fotke z testow bo mam pytanie (niedyskretne)

Jak skombinowales cyrkiel redukcyjny ???
:ohmy:
Obrazek
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Mini-hebel własnej roboty

Post autor: vegelus »

To ja niedyskretnie odpowiem gdzie kupiłem swój :)
Na allegro za 40 zł.

Proponuje polować bo naprawdę warto :)
w tej chwili do dostania takie cudo :)
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83359989
ODPOWIEDZ