Modelarskie maszynki.

Czyli warsztat szkutnika
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Modelarskie maszynki.

Post autor: Andrzej1 »

Witam

Maszynka to nie jest. To jest już "supertomasyna" (taki nawóz) :).

Ładny kawałek inżynierskiej roboty - gratulacje.

Z ukłonami
Andrzej Korycki
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Modelarskie maszynki.

Post autor: kagra »

Andrzeju,dzięki za tą "supertomasynę"Sam by na to nie wpadł.:laugh:
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Modelarskie maszynki.

Post autor: Kazek »

Niezły kombajn:whistle: a nie myślałeś o produkcji hurtowej ;) chętnych pewnie byś znalazł
Pozdrawiam Kazik
Pozdrawiam Kazik :)
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Modelarskie maszynki.

Post autor: myszor »

Gratuluje :) ! Na jaki adres pisać zamówienia na części modelarskie {listwy , deski , tralki itp..} Super maszyneria . Pozdrawiam .
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Modelarskie maszynki.

Post autor: kagra »

Dzięki Wam.
O produkcji hurtowej nie myślałem,raczej o prezencie.Myślałem też, jakby takie"ustrojstwo" zbudować jak najtaniej i jak najprościej.I myślę,że się udało. Koszt materiałów wraz z silnikiem,nieco ponad 400 PLN.Robocizna wiadomo się nie liczy w tym przypadku.Budowa jest jak widać bardzo prosta.Kto dysponuje już jakimiś narzędziami typu pilarka,taśmówka,szlifierka do drewna oraz też ważna rzecz,wiertarko-wkrętarką.(wkrętów trochę jest)Bez trudu może zbudować sobie takie"cóś" lub podobne, z wykorzystaniem piast rowerowych.Możliwości jest wiele.
Omija się wtedy bardzo ceniących się "fachowców,"którzy za wytoczenie np.dwóch talerzyków do pilarki,żądają flaszeczkę.

Andrzej,jak zbudujesz sobie taką maszynerię to składanie zamówień okaże się zbędne:) .Polecam i pozdrawiam.Kazimierz.
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Modelarskie maszynki.

Post autor: Leon27 »

Brakuje tylko gajgi do przekładania napędu na poszczególne urządzenia.Coś ala skrzynia biegów.
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Modelarskie maszynki.

Post autor: vegelus »

Maszyna superancka :)
Sam się zastanawiam nad modernizacją swojego warsztatu bo obecnie mam każdą z oddzielnym silnikiem na własnej podstawie a u Ciebie wszystko jest kompaktowo połączone i nie trzeba latać i szukać :)

Nie ukrywam także, że myślałem, że przystawki będą montowane wymamienie a nie zainstalowane na stałe.

Czy planujesz jakoś to z wymiarować?
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Modelarskie maszynki.

Post autor: kagra »

Dzięki za pozytywne opinie.Jeśli chodzi o zwymiarowanie i przedstawienie w formie rysunków.Jest to możliwe pod warunkiem,że ma się dostęp do jednakowych komponentów.Chodzi o silnik,piasty rowerowe,paski klinowe.Te rzeczy mogą się różnić w zależności od żródła pochodzenia.Dlatego też zwymiarowanie do konkretnego detalu mija się z celem.I raczej budujący rozstrzyga jak zwymiarować wszystko.Mnie chodziło bardziej o ideę.I tu pomocny okazał się znowu Romek Sobolewski który swoją szlifierkę przerobił na szlifierko-pilarkę.Jak może być dwa w jednym. To dlaczego nie może być cztery w jednym?A nawet pięć, bo nad silnikiem jest jeszcze wolne miejsce.(żart oczywiście).

Pozdrawiam.Kazimierz
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Modelarskie maszynki.

Post autor: vegelus »

Najbardziej Kazimierzu urzekła mnie osłonka na pasek klinowy w takich ładnych industrialnych kolorach(dają dodatkowy POWER ;))
artur
Posty: 214
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Modelarskie maszynki.

Post autor: artur »

kagra napisał:
To dlaczego nie może być cztery w jednym?A nawet pięć, bo nad silnikiem jest jeszcze wolne miejsce.(żart oczywiście).

Pozdrawiam.Kazimierz



Nad silnikiem można było by zainstalować przystawkę wyrzynarki jaka była kiedyś do wiertarek typu CELMA

Pozdrawiam Arek
Kocham Laubzegę
ODPOWIEDZ