Noże tokarskie (Armatka)

Czyli warsztat szkutnika
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re: Noże tokarskie (Armatka)

Post autor: radek »

Cześć Rychu !!!
Powiesiłem Twój pierwszy materiał na Kodze:
Wykonanie armat ....
W razie jakby coś było nie tak daj znać. Cieszę się z tego matriału i pozdrawiam, Radek.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
Rychu
Posty: 163
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Noże tokarskie (Armatka)

Post autor: Rychu »

Cześć Radku fajnie że już jesteś ( a może jeszcze nie :) ) będę więcej miał takich materiałów ale tylko robię co nieco jak mam czas, jednocześnie robię ropewalka i szlifierkę na papier ścierny ze stolikiem ruchomym, potem planuje jakiś wykrojnik na drobne elementy, (zawiasy do furt działowych, no i musze się wziąć za ten rali bo wyleciał mi on całkiem z głowy a artykuł jest niedokończony hihi , mój szkielecik okrętu stoi i nabiera mocy urzędowej normalnie boje się za niego zabrać hehe a szczególnie tego oklejania nigdy tego nie robiłem i nie wiem od czego zacząć ( może nie od czego ale żeby to wyszło) hihi chociaż naczytałem się o tym ale nic z tego nie kapuje.
Serdecznie pozdrawiam ciebie i wszystkich zapaleńców.
a moze jednak sie uda :)
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Re: Noże tokarskie (Armatka)

Post autor: banderas »

Rysiu dostałem zamówienie od ziomala na nożyki do Victorka i nie wiem jakie skale obrać tzn wymiary by mi były potrzebne przynajmniej tyle co ma w milimetrach największa armatka a co ma najmniejsza.
Jakbyś mógł zmierzyć i mi podać te wymiary wystarczy długość,średnica otworu wylotowego i największa średnica po obrysie zewnętrznym.
Romek się pytał o to na czym i gdzie takowe nożyki mośna zrobić otóż jak pisałem w poscie o toczeniu metali ja taki program wpisuje w druciarkę przedstawioną na zdięciach i z już zahartowanego materiału wypalam nożyk coś podobnego jak nożyk do jufersów
Program wystarczy wpisać do drążarki 20 minut i wypalenie trwa około 30 min
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
Awatar użytkownika
Rychu
Posty: 163
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Re: Noże tokarskie (Armatka)

Post autor: Rychu »

Witam panie Banderas
Co do wielkości armat jest ich 4-ry chyba od 32-u funtowych itd.skala 1:100 lub 1:98 niewielka różnica wielkości, jak chcesz to moge ci podać ale jeszcze lepiej moge ci dać już gotowy napisany plik a maszyne tylko niewiem jakiego pliku używa twoja maszyna z resztą ja się na tym nieznam zabardzo kolega mi mówił że jego maszyna obsługuje pliki JAP. programu Profil i jakieś DXF chyba z auto kada dokładnie niewiem ale się zapytam jakby co to moge ci te pliki wysłac na email lub dać owe pliki na koge jak Radek pozwoli u mnie niema problemu, napisz czy ci plik JAP odpowiada jeśli nie to będziemy myśleć o czym innym.
Pozdrawiam.
a moze jednak sie uda :)
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Re: Noże tokarskie (Armatka)

Post autor: banderas »

Nie za bardzo bo moja maszyna jeszcze nie przyjmuje programów ma się to zmienić ale narazie muszę sam w niej pisać program na każdy element który chcę wykonać więc potrzebuję konkretnych wymiarów.
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
Awatar użytkownika
Rychu
Posty: 163
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Re: Noże tokarskie (Armatka)

Post autor: Rychu »

Witam ponownie :P
oto moje szybkie wypociny skala od 1:96 do 1:100
armaty od najmniejszej:
caronada czy cannonada :)
68 funtów
12 funtów
24 funtów
32 Funty
mały troche obrazek podaj email to ci wyśle większy
Pozdrawiam
Obrazek
a moze jednak sie uda :)
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Re: Noże tokarskie (Armatka)

Post autor: banderas »

Panie Rysiu o to właśnie chodziło.Dziękuję bardzo.Rysuneczek OK.A masz +

Jeśli jesio masz ten plik z nożykami prześlij mi spróbuję coś z tym zrobić może pdtworze go w programie w którym był pisany
antoniignas@wp.pl
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Re: Noże tokarskie (Armatka)

Post autor: banderas »

no to zaczynam od początku rysować bo Aqa robi model w skali 1:100 i wymiary które mi podałeś muszę przeskalować więc narysuje od podstaw a narazie mam tyle


Obrazek
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
Awatar użytkownika
Rychu
Posty: 163
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Re: Noże tokarskie (Armatka)

Post autor: Rychu »

Witam serdecznie
zapomniałem dodać podziel noże tokarskie na minimum dwie części
bo jednym nożem niewytoczysz tak cienkiej armatki,
w razie czego pytaj.
Pozdrawiam
a moze jednak sie uda :)
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Re: Noże tokarskie (Armatka)

Post autor: banderas »

Rychu ni jak wymiary które mi podałeś nie pasują bo wychodzi mi z nich że największa średnica powinna się zmieścić 5 razy w długości a mieści się 6 no bo 5x7 mm to jest 35 a biorąc skalę cyrklem z rysunku który wykonałeś mieści się 6 razy czyli albo z długością coś jest nie tak albo co bardziej mi pasuje największa średnica jaką podałeś jest mniejsza od 7 mm chyba jasno określiłem moje niejasności bo siedzę aktualnie nad tym i niezabardzo to mi wychodzi.
Sprawdż to jeśli możesz;)
Chociaż właściwie to może coś z tego wyjdzie ale to koniec na dziś
Obrazek
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
ODPOWIEDZ