Ścierarka bębnowa

Czyli warsztat szkutnika
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Ścierarka bębnowa

Post autor: Zbyszek »

Witam, Mirek zdążył opisać doświadczenia ze ścierania z użyciem jednej śruby z boku więc nie będę tego powielał. Mogę tylko to potwierdzić, robiłem testy na buczynie efekt jak u Mirka tylko jeszcze większy zakres bo deseczka miała 10 cm szerokości. Rozwiązanie z jedną śrubą pośrodku jest dość ciekawy , trzeba tylko teraz to mądrze zaprojektować. Jeśli chodzi o napęd to stawiam na silniki z prawdziwego zdarzenia, wiertarka za bardzo do tego się nie nadaje na dłuższą metę.
Pozdrawiam!!!
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Ścierarka bębnowa

Post autor: vegelus »

Mogę zaproponować dla chętnych na ścierarkę wizytę w biedronce. Będą przecinarki do glazury za 120 zł. Silnik 500W wraz z włącznikiem. Chyba warto?
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Ścierarka bębnowa

Post autor: vegelus »

Kolejna z ciekawych propozycji do warsztatu modelarza :)
Obrazek

Jest to stół krzyżowy do różnych zastosowań. W tym przypadku posłuży do zbudowania ze ścierarki tokarki do metali nieżelaznych. I tu mam pytanie. Jakie średnice toczenia w mosiądzu, miedzi, aluminium was interesują?
Adam Korobacz
Posty: 132
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Ścierarka bębnowa

Post autor: Adam Korobacz »

Nie chcę wyskakiwać jak guma z majtek, ale wg mnie można by uznać średnicę działa 42 funtowego w najpopularniejszej skali 1/4 + parę włosów grubości za taki wymiar. Piszę to, choć w sumie nie wiem jakie są możliwości faktyczne :) pozdrawiam
Kilo wody pod stopą!
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Ścierarka bębnowa

Post autor: vegelus »

a ile to jest w mm?
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Ścierarka bębnowa

Post autor: Zbyszek »

Paweł zaczyna mi sie to podobac, tylko kwestia zlozenia tego razem w jedną całość. Jeśli możesz to przedstaw całościową koncepcję , a potem elementy składowe.
Pozdrawiam!!!
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Ścierarka bębnowa

Post autor: vegelus »

Zbyszku kwestia taka, że w tym programie robi się od szczegółu do ogółu :)
Projektuję sobie detal, potem, następny i składam je do kupy, potem następny. Dzięki czemu mam od razu rozrysowane detale do produkcji i łatwość zapanowania nad wszystkim :)

Dziś w nocy postaram się przedstawić zarys tokarki.
Awatar użytkownika
Paliwiak1
Posty: 243
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Ścierarka bębnowa

Post autor: Paliwiak1 »

Witam
vegelus projekty 3D wykonujesz w Solid Worksie??
Z poważaniem Paliwiak
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Ścierarka bębnowa

Post autor: vegelus »

Paliwiak: tak uczę się tego programu lub próbuję coś zrobić na podstawie tego czego nauczyłem się z toturiala :)

Mam złą wiadomość. Dziś usłyszałem od jednej z firm, która miała mi wykonać podstawowe usługi ślusarskie i fryszerskie zaśpiewała 350zł od maszynki :(
Muszę szukać dalej gdyż ja zamierzam je wam udostępnić poniżej 200zł.

Poniżej pokazane możliwości rozbudowy. Nie chciało mi się zdejmować koła ściernego więc z jednej strony jest "uchwyt wiertarski" oraz stół krzyżowy do toczenia. Teraz pomyślałem, że można zamontować materiał na stole a w chwycie frez i coś nawet wyfrezować :)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
stach5
Posty: 47
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Ścierarka bębnowa

Post autor: stach5 »

Witam:)


Jeżeli ma to być maszynka w stylu klocków lego to może te rozwiązania będą inspiracją
http://www.vanda-layindustries.com/index.html

Pozdrawiam stach5 Stanisław Stokłosa
ODPOWIEDZ