Ścierarka bębnowa

Czyli warsztat szkutnika
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Ścierarka bębnowa

Post autor: Zbyszek »

Rozwiązanie numer 1 tylko że nacięcie jest pod kątem i ja zabezpieczam kawałkami deseczki.

EDIT: Po rozmowie z autorem projektu i wykonawcą czyli kolegą Rychem, otrzymałem pozwolenie na wykonanie rysunków na podstawie mojego egzemplarza. Postaram się jak najdokładniej wszystko wyrysować.
Pozdrawiam!!!
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Ścierarka bębnowa

Post autor: vegelus »

A tu prezentuję swoją ścierarkę. Trochę bym teraz konstrukcję zmienił ale zależało mi na masywnej konstrukcji gdyż jest to też podstawa do innych przystawek: piła, tarcza szlifierska, tokareczka.
Obrazek
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Ścierarka bębnowa

Post autor: ryszardw »

Dla formalności podaj obroty i moc silnika oraz obroty wałka.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Ścierarka bębnowa

Post autor: Zbyszek »

Wszystkie dane łącznie z planami zostaną podane razem, ale niestety nie wcześniej jak w listopadzie. Sorki za opóźninie.
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
maciejza
Posty: 512
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Ścierarka bębnowa

Post autor: maciejza »

vegelus napisał:
A tu prezentuję swoją ścierarkę.


OT:
tez bym swoją zaprezentowal, tyle ze ktos mi cos obiecal i wyszła tak zwana Obrazek


;)
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Ścierarka bębnowa

Post autor: krzysztof »

Aby nie być gołosłownym moja ścierarka
Obrazek
Obrazek
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Ścierarka bębnowa

Post autor: vegelus »

Maciek to przyjdź i se ją złóż w porównaniu do Oksala u mnie się już dwa modele pałętają ;)
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Ścierarka bębnowa

Post autor: Zbyszek »

Powracając do opisu mojej ścierarki to za wiele nie dołożę, silnik o mocy 800 W i 3000 obrotów. Poprzez koła pasowe obroty został obniżone w zaokrągleniu do około 1800. Na rysunkach nie ująłem wymiarów kół ze względu na to, że w zależności od użytego silnika każdy może mieć inne. W rzutach od przodu i tyłu jest widoczne górne aby łatwiej można było rozpoznać tył i przód. Wrzucam dodatkowe fotki z budowy. Oczywiście wstawiłem na stronie 3 pliki pdf z rysunkami poglądowymi i wymiarami.

http://koga.net.pl/component/option,com_remository/Itemid,306/func,select/id,11/

Niektóre elementy nie mają podanych wszystkich wymiarów jak np. płytka do mocowania silnika ale to z tej samej przyczyny jak koła pasowe. W cz.2 jest rozrysowana osłona na bęben ścierarki jest to bardzo przydatna rzecz w szczególności do odciągania pyłów i warunków bezpieczeństwa pracy. Nacięcie pod włożenie i zabezpieczenie papieru ma 3 mm średnicy i jest wykonane pod kątem. Jeśli będą jakieś pytania dodatkowe to proszę pytać postaram się odpowiedzieć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 762
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Ścierarka bębnowa

Post autor: bartes123 »

Obiecałem więc daję reklamę - zresztą urządzenie samo się doskonale reklamuje!
Przeszukując forum PWM trafiłem na post niejakiego Vegelusa, z ofertą produkcyjną. Mimo iż upłynął ponad rok od zamieszczenia oferty napisałem. Owocem kontaktu jest to oto urządzonko, za niewielkie moim zdaniem pieniądze. Wiadomo, że można to zrobić samemu (co zreztą Vegelus udowodnił) ale jak ktoś nie ma czasu, materiałów, narzędzi może sobie ją w ten sopsób sprawić. A o jej przydatności w modelarstwie nawet nie będę się rozpisywał.
Pawle jeszcze raz wielkie dzięki - maszynka była testowana na szybko i wszystko pięknie działa. Podaj tylko zdjęcia z rozszerzenia jej funkconalności, przydadzą się mi i nie tylko!
Oto fotki w artystycznym nieładzie i najdłużej robioną dżonką w historii Kogi (ale za to w całości w drewnie!)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek Aleksinski
Posty: 410
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Ścierarka bębnowa

Post autor: Tomek Aleksinski »

Widze, ze patent z Vanda-Lay prosperuje jeszcze tutaj? B)
http://vanda-layindustries.com/html/the_hog_sander.html
ODPOWIEDZ