Proxxon KS 230

Czyli warsztat szkutnika
ODPOWIEDZ
Adam Korobacz
Posty: 132
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Proxxon KS 230

Post autor: Adam Korobacz »

Cześć,
dla wszystkich zainteresowanych na allegro można kupić dwie takie piły w cenie 300zł/szt.

pozdrawiam:)
Kilo wody pod stopą!
logitec
Posty: 59
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Proxxon KS 230

Post autor: logitec »

wszystko fajnie tylko że gość sprzedaje to bez gwarancji.... a za 389 zł jest na aukcji z gwarancją http://allegro.pl/item433243245_proxxon_tarczowa_pila_stolowa_ks_230_nr_27_006.html

wg mnie kupowanie tej klasy maszynki z róznica 89 zł bez gwarancji to lekkie samobójstwo ale wybór nalezy do kazdego z Was.
www.modelsdockyard.com
Awatar użytkownika
GrzesiekD
Posty: 197
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Proxxon KS 230

Post autor: GrzesiekD »

Kupiłem na allegro tę piłę jako pierwszy większy zakup modelarski. BEZ GWARANCJI. Wsio działa
normalnie (dość głośny silnik jak na mój gust, ale używana to ona na pewno nie była - nie było widać
żadnych śladów eksploatacyjnych). Jedyną wadą jest to, że prowadnica jest minimalnie nierównoległa wobec
płaszczyzny tarczy tnącej. Tymczasowo rozwiązuję ten problem podkładką pod ów prowadnice
w newralgicznym miejscu i tnie równo i bez niespodzianek.
Jakby ktoś wiedział jak usunąć trwale te usterkę to chętnie posłucham i skorzystam.
Pozdrawiam
Grzesiek

Człowiek sam sobie nakłada ograniczenia.
wswiercz
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Proxxon KS 230

Post autor: wswiercz »

Po roku eksploatacji stwierdzam, że chyba można sobie gwarancję odpuścić(jeśli piła jest nowa), a pieniązki przeznaczyć na dodatkowe tarcze.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 149
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Proxxon KS 230

Post autor: Sebastian »

Nie jest wadą prowadnica wystarczy prowadnicę przełożyć na drugą stronę piły (u mnie pomogło, dwa lata korzystam z takiej piły)
Nie mam nic do zarzucenia tej pile, ciąłem listewki o grubości 1 cm z jabłoni (twarde drewno) szło pięknie.
Ciąłem egzotyczne drewno (merbau, jatobe, wenge,padouk, teck,) bardzo twarde, powoli ale szło.
Jako użytkownik gorąco polecam, sprzęt super.
Kupowałem piłę będąc na urlopie pod Monachium w Dachau, bez gwarancji (tzn z niemiecką gwarancją w Polsce nie przydatna ) działa rewelacyjnie.
w porcie:
Korweta Elisabeth
Awatar użytkownika
Kon_Bar
Posty: 371
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Proxxon DS 230/E (było Proxxon KS 230)

Post autor: Kon_Bar »

To ja o wyrzynarkę zapytam :)
Czy ten najmniejszy model włośnicówki ma regulację kąta pochylenia stolika? Pytam, bo na ebay są za ponad 300 PLN a za tą kasę można kupić 2 REXON'y z regulowanym stolikiem (wiem, że niektórzy mają REXON'a i chwalą więc może nie warto przepłacać?)
Awatar użytkownika
DakoRC
Posty: 43
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Proxxon DS 230/E (było Proxxon KS 230)

Post autor: DakoRC »

Proxxon DS 230/E ma stały nieruchomy blat.

Pozdrawiam
Darek
W stoczni:
Karoline (Billing Boats) - prace trwają
Awatar użytkownika
rczarnec
Posty: 283
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Proxxon DS 230/E (było Proxxon KS 230)

Post autor: rczarnec »

W pilarce FKS/E stolik też jest nieruchomy, ale można pochylić do 45 st. cały napęd tarczy. Ta pilarka jest jednak droższa, w swoim czasie nabyłem taką (bez gwarancji) za ok. 650 PLN. Działa znakomicie już ponad rok.
Pozdrowienia
Robert Czarnecki
ODPOWIEDZ